KĖDAINIŲ ŠVIESIOJI GIMNAZIJA
2016-2017 m. m.
2015-2016 m. m.
2014-2015 m. m.
2013-2014 m. m.
2012-2013 m. m.
2011–2012 m. m.
2010–2011 m. m.
2009–2010 m. m.
Buvę mokytojai
Gimnazistai 2018 m.
Gimnazistai 2017 m.
Gimnazistai 2016 m.
2016-2017 m. m.

Rugsėjo 1 – osios šventė (2016-09-01) 

      Naujieji mokslo metai prasidėjo šventiškai – skambant M. Ravelio „Bolero“ muzikos garsams, į gimnazijos kiemą žengė gimnazijos mokytojai, o juos garsiais aplodismentais pasitiko mokiniai. Šventės proga visus pasveikino bei optimizmo, pozityvaus mąstymo ir gerų mokslo metų palinkėjo gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė.Sveikinimo žodį tarė svečiai – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai Saulius Sinickis bei Darius Kaminskas, tėvelių vardu sveikino gimnazijos Tėvų klubo pirmininkas Aušrys Macijauskas.Šventės proga gimnazijos bendruomenę pasveikino bei vertingą chemijos žinyną anglų kalba padovanojo gimnazistės mama Laima Šablevičienė. Visos šventės metu jautėme pakilią nuotaiką - mokytojai išradingai atsakinėjo į jiems užduotus klausimus, pirmokai kūrybiškai pristatinėjo šventės vedėjų trečiokų Igno Misevičiaus ir Kotrynos Kolojanskaitės parengtas užduotis, o abituriento Tado Paškevičiaus pasakyta kalba buvo palydėta audringais aplodismentais. Tradiciškai džiugino ir abiturientų atliekama daina – šiais metais ją dovanojo Reda Jonikaitė ir Karolis Vutencas. Šventės pabaigoje įvyko šių mokslo metų gimnazijos prezidentės Augustės Dumčiūtės inauguracija.Prezidentė po ceremonijos kreipėsi į bendruomenę linkėdama naujų potyrių kiekvienam asmeniškai ir visiems kartu.

Agnė Semianikovaitė, 3 d klasės gimnazistė

 

 

Sėkmės ir lyderystės mokyklos kelionė (2016-09-08) 

Rugsėjo 8 d. Šviesiosios  gimnazijos gimnazistai bei Sėkmės ir lyderystės  mokyklos aštuntokai vyko į didžiausią Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginį #SWITCH!. Renginio organizatoriai pasirūpino net dalyvių maitinimu, bet įdomiausia buvo įvairi ir įtraukianti veikla: buvo galima išbandyti 3D rašiklius, elektrostimuliatorių, virtualios erdvės žaidimus, darbo pokalbio simuliacijas ir robotus. Taip pat moksleiviai galėjo pavažinėti „Hoverboard“ briedžiais ir paskraidinti dronus. Renginys prasidėjo radistų prisistatymu, vėliau vyko sėkmingų verslo atstovų paskaitos, savo veiklą pristatė šalies universitetai.Renginio svečius stebino ir robotas humanoidas.Rugsėjo 9 d. 712 7-13 metų mokinių iš visos Lietuvos dalyvavo didžiausioje programavimo pamokoje ir pasiekė Gineso pasaulio rekordą.

Bernadeta Lukošiūtė, 2b klasės gimnazistė

Susitikimas su gimnazistų tarybos nariais, seniūnais bei pavaduotojais (2016-09-14)

Šiandien, šiltą ketvirtadienio popietę, gimnazistų tarybos nariai susitiko su pirmokų seniūnais, jų pavaduotojais ir kitais aktyviais pirmų klasių gimnazistais. Susitikime GT nariai pristatė gimnazijos veiklas, pagrindines gimnazistų tarybos funkcijas, organizuojamas šventes, akcijas, taip pat papasakojo ir apie tradicijas bei kitą veiklą. Artėjant rinkimams pirmokai buvo skatinami būti aktyvūs ir prisidėti prie gimnazistų tarybos veiklos. Be abejo, buvo išklausyti gimnazistų lūkesčiai ir atsakyta į užduotus klausimus.

 

Europos judriosios savaitės akcija (2016-09-20)

Kėdainių šviesiosios gimnazijos bendruomenė dalyvauja Europos judriosios savaitės akcjoje. Gimnazistai, vadovaujami kūno kultūros mokytojos S. Džiugelienės ir lydimi istorijos mokytojo V. Širkos, nuvažiavo net 40 kilometrų dviračiais maršrutu: Kėdainiai- Sirutiškis- Kalnaberžė - Surviliškis- Šventybrastis - Šateniai- Apytalaukis- Kėdainiai. Žygyje dalyvavo 18 dalyvių.Vykdant jau minėtą akciją, rugsėjo 19 d. gimnazijoje pristatyta veiksminga ir nieko nekainuojanti dviračių apsaugos nuo vagių priemonė – jų žymėjimas policijoje. Pareigūnai dviratį užregistruoja, specialia priemone pažymi jo rėmą ir užklijuoja lipduką su užrašu „Pažymėta policijoje“. Lipdukas ant dviračio rėmo įspės tuos, kurie kėsinsis į šį turtą.Pavogus policijoje pažymėtą dviratį bus lengviau jį surasti ir atpažinti. Esame dėkingi policininkams ir tikimės, kad norinčių pažymėti savo dviračius ateityje bus daugiau.  Antradienį (rugsėjo 20 dieną) dalyvavome akcijoje "Už švarią ir tvarią aplinką". Tą dieną gimnazistai kartu su kūno kultūros mokytoja S. Džiugeliene bėgo Kėdainių senamiesčio gatvėmis.

 

Sporto šventė (2016-09-23)

Rugsėjo 23 dieną vyko kasmetinė 1-3 klasių sporto šventė.Kasmetinės eisenos kelias šiais metais prailgėjo. Dėl pasikeitusios vietos gimnazistams teko keliauti iki Vilainių sporto mokyklos, tačiau mokiniams tai nuotaikos nesugadino, visi žygiavo linksmi ir pasiryžę daug ką išbandyti. Šventę atidarė 3, vėliau sekė 1 ir 2 klasių mokiniai.Šiemet visos klasės nustebino savo išradingumu. Ypač pasistengė pirmokai, nors jiems tai buvo pirmoji sporto šventė jie savo pasirodymu nenusileido ir patyrusiems trečiokams. Vis besikeičiančios estafetės ir vėl moksleiviams metė iššūkį - šįkart vaikinai užsikorę savo klasiokes  ant  nugaros  turėjo nubėgti  tam tikrą kelio atkarpą. Šiais metais gimnazistams buvo pristatyta nauja rungtis – plaukimas.  Kaip ir visuomet, daugiausiai  pastangų pareikalavo virvės traukimas, tačiau kad ir kaip smagu mokiniams buvo varžytis tarpusavyje, dar smagiau pamatyti mokytojas besivaržančias su mokytojais. Švente uždarė jau tradicija tapęs Zumbos flashmob'as.

Bernadeta Lukošiūtė, 2b klasės gimnazistė

 

Europos kalbų diena (2016-09-26)

Rugsėjo 26 d. mokykloje buvo minima Europos kalbų diena. Ta proga prieš pamokas ir ilgosios pertraukos metu grupė mokinių vaišino obuoliais ir dalino skrajutes su linkėjimais, kuriuose buvo akcentuojama, kaip svarbu mokytis kalbų. Per užsienio kalbų pamokas buvo akcentuojama kalbų mokymosi svarba šiuolikinėje visuomenėje, mokiniai atliko įvairius testus, domėjosi kalbų įvairove.

 

Susitikimas su  Misija  Sibiras’16“ dalyviu  (2016-10-19) 

Gimnazijoje svečiavosi ekspedicijos ,,Misija Sibiras’16‘‘ dalyvis Arnas iš Raseinių. Iš pirmo žvilgsnio – paprastas vaikinas, niekuo neišsiskiriantis iš kitų. Tačiau Arnas gali pasidalinti įspūdžiais apie ypatingus vasaros potyrius: drauge su grupele kitų pilietiškų žmonių dalyvavo ekspedicijoje į Igarką – miestą Sibire, kuris yra už poliarinio rato.  Išvyka į Igarką – jau vienuolikta projekto ,,Misija Sibiras‘‘ kelionė.  Svarbiausi jos dalyvių tikslai – sutvarkyti lietuviškas kapines ir aplankyti Sibire gyvenančius lietuvius. Šiemet organizatoriai pasirinko Igarką, norėdami pabrėžti kontrastą tarp Lietuvos realybės ir laisvojo pasaulio įvykių: 1948 metais, kai vyko Londono olimpinės žaidynės, deklaruojančios taiką pasaulyje, faktiškai vyko lietuvių tautos genocidas. Vaikinas nuoširdžiai pasakojo moksleiviams apie pasiruošimą išvykai (bandomąjį žygį, kryždirbystės mokymus) bei pačią ekspediciją už poliarinio rato, kur, anot jo, žmonės tebegyvena sovietmetyje. ,,Sibire nieko nesuplanuosi‘‘,– kalbėjo jis. Patirtis išties įspūdinga, jaudinanti.Fizinis nuovargis ir skausmas nublanksta, kai supranti, kokią svarbią pilietinę pareigą atlikai. Galbūt kitąmet apie ekspediciją ,,Misija Sibiras‘‘ pasakos vienas iš mūsų gimnazistų?

 

 

Mokymai mokytojams ,,Raktai į sėkmę” (2016-09-20)

Rugsėjo 15-16 d. Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vyko LIONS QUEST programos „RAKTAI Į SĖKMĘ“mokytojų mokymai. Ši jaunimo programa, skirta gimnazijų mokiniams, yra viena geriausių lyderystės ugdymo programų. Jos dėka mokytojai tampa tiesioginiais vaikų psichikos sveikatos kūrėjais. LIONS QUEST programa savo kelią pradėjo 1975 metais Ohajo valstijoje, Kolambo mieste.2002 metais pripažinta svarbiausia pasaulinio LIONS judėjimo programa jaunimui, 2006 metais ji pasiekė ir Lietuvą.Programa pagrįsta moksliniais tyrimais.Kaip ir dauguma socialinio ir emocinio ugdymo programų, ji savo prigimtimi yra labai universali ir tinka įvairių kultūrų vaikams. Šviesiosios gimnazijos bendruomenė taip pat ketina prisijungti prie programos „RAKTAI Į SĖKMĘ“ įgyvendinimo.

Tarptautinė šypsenos diena (2016-10-07)

Spalio 7-oji – tarptautinė šypsenos diena! Šypsena daro žmones patrauklesnius – mums maloniau žiūrėti į žmones, kurie šypsosi. Šviesiojoje gimnazijoje šypsenos netrūksta, todėl gimnazistų taryba šia proga įamžino natūralias gimnazistų šypsenas, kurios tikrai švyti! Šypsokimės vieni kitiems, juk tai vienintelė universali viso pasaulio kalba!

 

 

STEAM Jotvingių gimnazijoje (2016-10-25)

Kėdainių ir Alytaus gimnazijų STEAM komandų bendradarbiavimas tęsiasi! 2016 m. gegužės mėnesį susitikusios Alytaus Jotvingių gimnazijos ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos STEAM komandos pasirašė bendradarbiavimo sutartį.Šių mokslo metų pradžioje Šviesiosios gimnazijos STEAM komanda lankėsi Jotvingių gimnazijoje.Vizito metu apžiūrėjome gimnazijos erdves, domėjomės gamtos mokslų, mechanikos ir mechaninio remonto dėstymu, stebėjome dramos studijos pasirodymą, lankėme Alytaus istorinius ir kultūrinius objektus. Metelių regioniniame parke susipažinome su lankytojų centro veikla, stebėjome Jotvingių gimnazijos mokinių ekspedicijos „Metelių regioninis parkas“ baigiamųjų darbų pristatymus. Vaišinomės ant sukrauto laužo išvirta žolelių arbata, medumi ir aptarėme tolesnį gimnazijų STEAM komandų bendradarbiavimą

Asta Krasauskienė, direktoriaus pavaduotoja pavaduotoja ugdymui

 

 

Filmų vakaras (2016-10-27) 

Ketvirtadienio vakarą gimnazijoje vyko kino vakaras. Žiūrėjome filmą ,,Išvarymas 2''. Kiemelyje skambėjo ne tik juokas, bet ir išgąsčio šūksniai.Vis dėlto, kad ir kaip buvo baisu, drauge žiūrėti filmą – smagi patirtis.

 

 

Gimnazistų tarybos naujokų krikštynos (2016-11-02/03) 

Lapkričio 2-3 dienomis gimnazijoje vyko GT naujokų krikštynos, tema - GT viešbutis. Pirmoje krikštynų dalyje mokymus tarybai vedė buvęs gimnazijos gimnazistas Paulius Dauparas taip pat svečiavosi buvęs Šviesiosios gimnazijos mokinys Martynas Tutka. Dėkojame Emilei Jasulevičiūtei už įamžintas akimirkas.

 

 

Pirmokų krikštynos (2016-11-11)

Lapkričio 11d.gimnazijos kiemelis virto jaukiu skersgatviu, kuriame vyko įspūdingas renginys – pirmokų krikštynos. Norėdami, kad fuksams ši diena būtų nepamirštama,šiai šventei ilgiau nei mėnesį ruošėsi  antrokai. Nuo pat mokslo metų pradžios kartu su renginių organizatore jie kūrė scenarijų, repetavo su šventės vedėjais, kūrė šokius, galvojo užduotis pirmokams. Į „Fuksų skersgatvį“,persirengę Brazilijos karnavalo dalyviais, gatvės darbininkais, krautuvininkais bei vagimis-plėšikais, susirinko pirmokai. Visą vakarą nuotaikingą programą sukūrę antrokai juokino ir žavėjo publiką.Pasak antrokų, ši šventė nebuvo vien tik linksmas renginys – jis sutelkė bendruomenę ir ilgam sukūrė draugiškų santykių atmosferą.

Austė Žukauskaitė, 2 a klasės gimnazistė

 

 

Seniūnų mokymai (2016-11-16)

Šiandien vyko gimnazistų tarybos rengiami seniūnų mokymai. Savo patirtimi ir įžvalgomis dalinosi tarybos nariai: Valdas Kupčinskas, Marta Gadišauskaitė, Kotryna Slobodianikaitė. Mokymų metu kiekvienos klasės atstovai buvo supažindinti su klasės formavimo ypatumais, motyvavimo ir įtaigumo pavyzdžiais. Gimnazistai šiose mokymuose artimiau susipažino su kitų klasių seniūnais ir pavaduotojais, dalyvavo pokalbiuose ir pasisėmė informacijos, kurią, tikimės, praktiškai pritaikys savo klasėse!

 

 

Tolerancijos diena (2016-11-16) 

Lapkričio 16 d. gimnazijos bendruomenė minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Rytą gimnazistų taryba pasitiko skubančius į mokyklą su lipdukais, kurie priminė visiems svarbius poreikius: „Gerbk mane“, „Išklausyk mane“, „Nusišypsok... Pertraukų metu kiemelyje buvo demonstruojami filmai apie toleranciją.Pasipuošusius gimnazistus ir mokytojus per trečią pamoką aplankė svečiai, kurie pasakojo apie toleranciją bei padovanojo klasėms tolerancijos simbolį – paukštį.Visi paukščiai, nešini mokinių mintimis, galiausiai suskrido į gimnazijos skaityklą.

Goda Ivanauskaitė, 3a klasės gimnazistė

 

ASU užsiėmimai (2016-11-17) 

Lapkričio 17 dieną įvyko Šviesiosios gimnazijos ASU klasės mokinių pirmasis susitikimas su Aleksandro Stulginsio universiteto lektoriais. Pirmoje paskaitoje susipažinome su universitetu bei jo siūlomomis programomis.  Kitos paskaitos buvo skirtos komandos formavimui.Tai buvo naudinga, kadangi turėjome progą geriau pažinti vienas kitą. Įdomu buvo ir paskaitoje apie paukščius: sužinojome, kaip juos atpažinti ir deramai jais pasirūpint.

 

Projektas Erasmus+KA2 (2016-11-21/24)

Lapkričio 21 - 24d. Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje viešėjo Erasmus+ KA2 mokyklų strateginių partnerysčių projekto"Green jobs for our planet Earth" projekto dalyviai iš Martinikos, Rumunijos, Vokietijos, Anglijos, Ispanijos, Italijos bei Norvegijos. Tai buvo pirmasis projekto partnerių susitikimas, kurio metu dalyviai planavo dviejų metų projekto veiklas.Tai jau trečiasis Erasmus KA2 tarptautinis projektas įgyvendinamas Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje.

 

 

Susitikimas su G. Landsbergiu (2016-11-25)

Lapkričio 25 d. mūsų mokykloje svečiavosi garsus Lietuvos politikas G. Landsbergis.Konservatorių partijos lyderis su Šviesiosios gimnazijos bendruomene dalinosi įžvalgomis apie švietimo aktualijas bei atsakinėjo į gimnazistų užduotus klausimus.Susitikimo metu svečias kalbėjo ne tik apie situaciją valstybėje, bet atskleidė ir asmeninę politinę patirtį, artimiausius planus.Labai džiaugiamės, kad Lietuva turi tokių šviesių žmonių, kurie mielai svečiuojasi ir mūsų gimnazijoje.

Kotryna Slobodianikaitė, 3c klasės gimnazistė

 

 

 

Protų mūšis ,,AIDS: geriau žinoti” (2016-12-01) 

Šių metų gruodžio 1 dieną Šviesiosios gimnazijos pirmų klasių mokiniai paminėjo Pasaulinę AIDS dieną – jie dalyvavo protų mūšyje „AIDS: geriau žinoti“. UNICEF Pasaulinei AIDS dienai  skirtame pranešime spaudai pažymi, kad pasaulis padarė milžinišką pažangą siekdamas įveikti AIDS, bet kova dar toli gražu nebaigta. Ypač aktualu rūpintis vaikų ir paauglių ŽIV prevencija, nes kas dvi minutes kur nors pasaulyje šiuo virusu užsikrečia paauglys, dažniausiai mergina. Šiuo metu pasaulyje yra apie 2 mln.ŽIV infekuotų paauglių.Todėl jei norime įveikti AIDS, turime sukurti veiksmingą sistemą ir sutelkti dėmesį į kiekvieną vaiką ir paauglį.

Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Giedrė Frolovienė

 

 

Susitikimas su R. Karbauskiu (2016-12-02) 

Šviesioji gimnazija vykdo projektą „Būk madingas – užsikrėsk blaivybe“.Vieną iš daugelio projekto renginių paskyrėme atviriems pokalbiams apie priklausomybes ir jų prevenciją.Gruodžio 2 d. gimnazijoje lankėsi Ramūnas Karbauskis – žinomas šalies politikas, Seimo narys, verslininkas, blaivybės šalininkas. Džiugu, kad svečias tesėjo žodį ir rado laiko įtemptoje darbotvarkėje tam, kas jam atrodo itin svarbu – ne tik tiesiogiai pabendrauti su jaunąja karta, informuoti apie pragaištingą alkoholio poveikį, bet ir asmeniniu pavyzdžiu įkvėpti drąsos būti kitokiais, turėti savo nuomonę ir ją ginti. Mums labai smagu, kad renginio pradžioje R. Karbauskis maloniai priėmė gimnazistų pasiūlytą „Manekenų iššūkį“, kuriamedalyvavo kartu su gimnazistais – visiškai sustingo imituotoje pertraukoje tarp pamokų. Renginio metu Seimo narys įdomiai pasakojo apie savo gyvenimo patirtis, dalijosi patarimais apie sveiką gyvenseną, atsakinėjo į gausius gimnazijos bendruomenės klausimus.

 

Dvyliktokų gimtadienis (2016-12-12) 

Šiandien dvyliktokų gimtadienio šventę gimnazistų taryba ir gimnazijos pirmokai minėjo su trenksmu! Pirmokai nustebino abiturientus, o gimnazistų taryba – net ir abiturientų auklėtojas!

 

 

Kalėdomis kvepiantis rytas (2016-12-15) 

Šviesiosios gimnazijos bendruomenė Kalėdų laukimo jau turbūt neįsivaizduoja be tradicinio renginio – „Kalėdomis kvepiančio ryto“. Tą rytą viskas atrodo kaip pasaka, kuri prasideda tik pravėrus gimnazijos duris. Pakvimpa imbieru, sausainiais ir kakava – artėjančių švenčių pranašais.Visus pasitinka besišypsanti gimnazistų tarybos komanda.Nuskambėjus skambučiui niekas neskuba į pamokas.Visi jaukiai būriuojasi pritemdytame kiemelyje, kur skamba muzika ir gardžiai kvepia kalėdiniais skanėstais.Nuoširdžiai apkabinę vienas kitą, pajuntame Kalėdų dvasią; dalyvaujame išradingame koncerte, išklausome gimnazistų tarybos sveikinimų.Organizatoriai linki tikėti stebuklais ir dalina šventinius laiškus...Štai toks neeilinis, nepaprastas rytas, kurio laukiam kiekvienais metais, nes gėrio ir jaukumo apžavai širdy pasilieka dar labai labai ilgai.

 

 

Muzikos festivalis,,Žiemos mozaika” (2016-12-20)

Tęsdama tradicijas, Šviesioji gimnazija surengė neeilinio grožio vakarą, kurio metu ne vienas galėjo pasimėgauti gražiausiais mokinių pasirodymais ir užmiršti kasdienį skubėjimą bei darbus.Tradiciškai dalyvavo ir mokiniai iš kitų rajono mokyklų ir kitų miestų.Tarp jų buvo net Ukmergės A. Smetonos gimnazijos, KTU gimnazijos ir J. Gruodžio konservatorijos mokiniai. Žavėjo ir svečiai iš Kėdainių „Ryto“ progimnazijos, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos, Akademijos gimnazijos, Kėdainių muzikos mokyklos, Labūnavos pagrindinės mokyklos.  Ypatingą nuotaiką sukūrė Josvainių vaikų ir jaunimo tautinės muzikos ansamblis „Auštaras“.Renginį pradėjo ir pabaigė Šviesiosios gimnazijos choras, kurio atliekami kūriniai padėjo daugeliui atrasti vidinę ramybę besiruošiant gražiausioms metų šventėms.Didžiuojamės, kad tradicinis festivalis pranoko daugelio lūkesčius ir sukūrė tokią jaukią atmosferą.

Barbora Mizutavičiūtė, 2a klasės gimnazistė

 

 

 

Akcija „Būkim turtingi gerumo“ (2016-12-20)

Gruodžio 20 d. Gimnazistų tarybos iniciatyva Šviesiosios gimnazijos auklėtiniai nuskubėjo pasidalinti šventiška nuotaika ir šiluma su Kėdainių specialiosios mokyklos mokiniais ir mokytojais. Žinoma, gimnazistai nenukeliavo tuščiomis, netgi atsivežė patį tikriausią Kalėdų Senelį, kuris turėjo daug dovanų, skirtų nuo kiekvienos Šviesiosios gimnazijos klasės! Gimnazistai dovanojo gerą nuotaiką ir įstabius pasirodymus. Dainos, šokiai, jauki atmosfera darant gerus ir naudingus darbus leido kiekvienam pajusti kalėdinę dvasią.Dėkojame visiems, kurie padeda įgyvendinti šias gražias Gimnazistų tarybos idėjas.

 

 

 

Alytaus Jotvingių gimnazijos dramos studijos ,,Taškas” spektaklis (2017-01-12) 

Sausio 11 d.mūsų gimnazijoje svečiavosi Alytaus Jotvingių gimnazijos dramos studija „Taškas“. Alytiškių spektaklis „Meilė, velnias ir džiazas“ sužavėjo režisūriniu sprendimu, profesionalia jaunųjų aktorių vaidyba, gebėjimu įsijausti, muzikiniais gebėjimais. Visi kartu pasinėrėme į pusantros valandos trukusią jaunimui aktualią dramą.Nuoširdžiai dėkojame aktoriams bei dramos studijos vadovams už šį nuostabų reginį.Viešėdami Jotvingių gimnazijos gimnazistų tarybos atstovai susitiko su mūsų gimnazistų tarybos nariais ir dalinosi patirtimi bei idėjomis, planavo bendras veiklas.Džiaugiamės, kad ryšiai tarp mūsų gimnazijų stiprėja ir manome, kad bendradarbiavimas atneš abipusės naudos.

 

 

Alytaus Jotvingių gimnazijos apsilankymas Kėdainiuose (2017-01-11)

Šiandien sulaukėme svečių iš Alytaus Jotvingių gimnazijos.Jotvingių gimnazijos gimnazistų tarybos atstovai su Šviesiosios gimnazijos gimnazistų taryba dalinosi sukaupta patirtimi bei idėjomis, planavo bendras veiklas, tad džiaugiamės, kad ryšiai tarp mūsų gimnazijų stiprėja ir manome, kad bendradarbiavimas atneš abipusės naudos.

 

 

 

Sausio 13 – osios šventė (2017-01-13) 

 

Penktadienį visoje Lietuvoje buvo minima Sausio 13-oji - laisvės gynėjų diena.Šviesiojoje gimnazijoje kiekvienam buvo primenama apie šią didžią dieną prisegant neužmirštuolę, gėlę, kuri neleidžia užmiršti tų, kurių dėka esame laisvi.Sausio 13-osios vakarą muzikos mokykloje vykusiame renginyje aktyviai dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai; jie padėjo sukurti jaukią bei patriotišką atmosferą.  Sutemus Kėdainių bendruomenė susibūrė į Rinkos aikštėje vykusį koncertą  „Dainos laisvei“. Patriotines dainas, vienijančias tautos meilės jausmu, atliko ir mūsų gimnazistai.​

Goda Ivanauskaitė, 3a klasės gimnazistė

 

 

Susitikimas su menininke J.Vaitkute (2017-01-21)

Ketvirtadienį gimnazijoje viešėjo menininkė Jolita Vaitkutė, kurios išradingi darbai iš maisto produktų žinomi ir Lietuvoje, ir užsienyje.Susitikimo metu buvo daug svarstoma apie kūrybiškumo prigimtį bei raišką. Jaunoji menininkė kalbėjo, kaip meniškos sielos žmogui išgyventi mokykloje, kaip įgyvendinti keisčiausias idėjas, kodėl nereikia slėpti savo keistumo ir unikalumo... Pokalbis ir lektorės asmenybės žavesys įkvėpė gyventi kūrybiškiau ir tikėti savimi.

Ugnė Petraitytė, 3b klasės gimnazistė

 

 

  
Kėdainiuose svečiavosi „Erasmus+" projekto nariai (2017-02-08/15) 

Vasario 8–15 d. Kėdainiuose svečiavosi „Erasmus+" projekto nariai.Šiuo projektu ugdomas verslumas, akcentuojamos bendražmogiškos kompetencijos, jauni žmonės mokomi tinkamai pasirinkti profesiją bei adaptuotis darbo rinkoje.Projekte dalyvavo septynios šalys – Lietuva, Italija, Turkija, Portugalija, Latvija, Čekija, Slovėnija.Kiekviena šalis specializavosi skirtingose srityse, vykdė įvairių problemų darbo rinkoje analizę.Lietuvai atiteko neįgaliųjų integravimas į darbo rinką. Kiekvienos šalies atstovai pateikė prezentacijas, įvykdytų apklausų rezultatus bei sukurtus filmukus būtent šia tema, taip pat supažindino su savo gimtosios šalies kultūra. Susirinkimai vyko „Grėjaus namo" konferencijų salėje; projekto dalyviai liko patenkinti erdvia, modernia aplinka, puikiu maistu bei įdomia veikla, mokinių organizuojamais žaidimais. Projekto dalyviai taip pat aplankė didžiuosius Lietuvos miestus – Kauną bei Vilnių. Pakeliui į Kauną užsukome į Raudondvarį, aplankėme dvaro muziejų, klausėmės įdomios paskaitos apie gintarą, gaminomės gintaro apyrankes.Kaune apsilankėme Velnių muziejuje bei M.K. Čiurlionio dailės galerijoje.Vilniuje svečiai apžiūrėjo Lietuvos Respublikos Seimą, susitikome su Seimo nariu Justu Džiugeliu, kuris įdomiai pasakojo apie neįgaliųjų integravimą į darbo rinką.Pietus valgėme televizijos bokšto restorane, grožėjomės Vilniumi iš aukštai.Vėliau turėjome laisvo laiko apžiūrėti sostinės senamiestį.Nors esame jauniausios projekto dalyvės, bendrauti su užsieniečiais buvo paprasta ir lengva. Apsistojusiems mūsų namuose svečiams norėjome sukurti jaukią atmosferą:  gaminome lietuvišką maistą, stengėmės kuo geriau supažindinti su lietuviška kultūra. Mokėme ir mokėmės užsienio kalbų.Dirbant projektinėje veikloje kilo puikių idėjų, daug sužinojome apie darbą, profesijas, kitas šalis, kultūras, klausėmės puikių lektorių paskaitų, dirbome komandomis ir niekada nenuobodžiavome.Manome, kad radome draugų visam gyvenimui, ir nekantraudamos laukiame išvykos į Italiją.

Emilija Vilčinskaitė ir Radvilė Rušaitė, 1a klasės gimnazistės

 

 Kupidono vakaras (2017-02-14) 

Jau tradicija tapęs „Kupidono vakaras“tai visos bendruomenės susibūrimas, naujas pažintis ir draugystes užmezgančios užduotys bei diskoteka. Tranki bei linksma, tačiau romantiška muzika su Dj. Martynu Tutka, kuris šia proga atvyko į Šviesiąją gimnaziją, buvo puiki! Labai dėkojame Martynui bei šventę organizavusiems  gimnazistų tarybos savanoriams už šiltą, bendrumą kuriančią atmosferą.

 

 

Vasario 16 – osios šventė (2017-02-16) 

Vasario 16-oji  diena, kuri primena tautos stiprybę. Tik būdami vieningi ir nuoširdūs išliksime stiprūs, kursime bendruomenę bei visą Lietuvą. Šviesioji gimnazija linki, kad Valstybės atkūrimo diena įkvėptų kurti, didžiuotis lietuvių kalba ir lietuviškoms dainomis! Su gimtadieniu, Lietuva!

 

Susitikimas su E. Jovaiša (2017-02-23)

Vasario 23 d. Šviesiosios gimnazijos bendruomenė sulaukė svečio iš parlamento – mokykloje lankėsi Seimo narys, žinomas archeologas ir istorikas Eugenijus Jovaiša.Susitikimą organizavo ir jame dalyvavo mūsų kraštietis, Seimo narys Darius Kaminskas.Šviesiosios gimnazijos moksleiviams E. Jovaiša pristatė naują savo knygą „Aisčiai.Lietuvių ir Lietuvos pradžia“.Su rajono švietimo įstaigų vadovais bei savivaldybės administracijos atstovais Seimo narys aptarė švietimo sistemos laukiančią radikalią pertvarką.

 

 

 

Šimtadienio šventė (2017-02-24) 

 

Vasario 24d. vyko tradicinė abiturientų šventė – Šimtadienis, kurio tema šiais metais,,La projektas“. Šventei atsakingai ruošėsi ne tik abiturientai, bet ir jų tėveliai, klasių vadovai. Tačiau šios dienos vakarą scenoje tikri šeimininkai buvo trečiokai. Jų ir abiturientų sukurti pasirodymai sukūrė įspūdingą ir nepakartojamą nuotaiką ir prisiminimus.

Agnė Semianikovaitė, 3d klasės gimnazistė

 

 

Ir sniegas kvepia hiacintais" (2017-02-)28 

Vasario 28 dieną įvyko vakaras, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams, "Ir sniegas kvepia hiacintais".Kvepėjo ne tik hiacintai, bet ir mūsų gimtoji kalba, skaitoma bendruomenės narių: mokinių, jų tėvelių, senelių, mokytojų. Susibūrusi draugėn bendruomenė ne tik skaitė poeziją, bet ir dalyvavo kūrybinėje virtuvėje: rašė laiškus ir linkėjimus pavasariui ir sau.  Dėkojame 2a klasės mokiniams ir jų tėveliams už aktyvų dalyvavimą, nuoširdų bendravimą.

Kovo 11-osios šventė (2017-03-10) 

Kovo 11-toji – tai šventė, po tautos vėliava suvienijanti ir sutelkianti bendruomenę. Paminėti šią datą susitelkėme ir mes, Šviesiosios gimnazijos mokiniai, mokytojai bei tėveliai.Bendruomenės nariai, nešini lietuviškais valgiais, sugužėjo į etnografinę vakaronę.Kiemelis netrukus prisipildė liaudies dainų, atliekamų folklorinio ansamblio „Seklyčia“, kuriam vadovauja mūsų kraštietė, etnokultūros puoselėtoja Ona Auškalnienė.Visi smagiai mokėsi liaudies šokių ir žaidimų, prisilietė prie savo kultūros autentiškumo. Susirinkusieji buvo pakviesti patikrinti savo žinias apie Lietuvą protų mūšyje, kurį surengė gimnazistų taryba.Kiekviena komanda buvo apdovanota dovanomis, kurias parūpino gimnazijos Tėvų klubas. Renginį vedė Tėvų klubo pirmininkė Dalia Kupčinskienė ir gimnazistas Valdas Kupčinskas.

Kovo 11 d. gausus gimnazijos bendruomenės būrys dalyvavo Kėdainių arenoje surengtoje šventėje „Lietuva.Ateities ženklai“. Koncerte išvydome ir mūsų gimnazijos meno kolektyvus.

 

 

Makaronų tiltai (2017-03-14) 

Kovo 14 d. gimnazijoje vyko VGTU organizuojamas ,,Makaronų tiltų'' čempionatas. Trečius metus iš eilės vykstančiame čempionate dalyvavo net devynios moksleivių komandos. Geriausiai pasirodė Ukmergės miesto mokiniai, kurių tiltas atlaikė net 5,5kg. Antrą vietą iškovojo Kėdainių „Atžalyno“ gimnazistai, likusias vietas pasidalino Krakių Mikalojaus Katkaus ir Šviesiosios gimnazijos komandos.1-3 klasių gimnazistus VGTU dėstytojai  sudomino paskaitomis apie robotiką, vandens taupymo būdus, matematines funkcijas. Dėstytojai supažindino su VGTU studijų programomis. Dalindamiesi puikiais įspūdžiais ir nauja patirtimi mokiniai nekantriai laukia kitų metų čempionato.

 

 

Susitikimas su psichologe R. Bagdonaite  (2017-03-17) 

Šiandien vyko gimnazistų tarybos organizuotas moksleivių pokalbis su gimnazijos psichologe R. Bagdonaite. Prie arbatos puodelio kalbėjomės apie gimnazistų emocinę savijautą mokykloje ir artimoje aplinkoje. Psichologė supažindino su savo darbo pobūdžiu, konsultacijomis, drąsino nebijoti kreiptis dėl psichologinės pagalbos.

 

 

Akcija „Tapk knygnešiu!” (2017 – 03 – 27)

Baigėsi valstybinių švenčių simboliškai įrėmintas Lietuvių kalbos mėnuo, kurio metu lituanistiniai renginiai priminė gimtosios kalbos grožį ir svarbą. Šiek tiek ilgiau – iki kovo 16-osios –  truko ir antrus metus rengiama akcija „Tapk knygnešiu!”, iš naujo suaktualinanti knygnešystės idėją. Dabar lietuviška spauda ne tik prieinama kiekvienam, – leidyklų gausa ir knygų mugės populiarumas tiesiog stulbina. Tad kokią prasmę knygnešio maišelis turi šiomis dienomis? Gimnazijos bibliotekos sumanytos akcijos tikslas – ne tik paįvairinti fondą naujais leidiniais, nors skaitytojams tai visada aktualu. Ne mažiau svarbu, kad knygnešystė skatina bendruomenės narių socialinį jautrumą ir dosnumą; manytume, kad lavina ir skonį, ragina atidžiau pasižvalgyti po lentynas knygynuose – juk rinkdami dovanas turėtume vadovautis svarbiu kriterijumi: ar tokia knyga džiaugtumėmės patys, ar ją su malonumu skaitytume, ar suprantame ją esant vertingą, nors ir ne mūsų skonio. Labai dėkojame visiems, tapusiems knygnešiais, o ypač tiems, kurie atsiliepė į akciją neatsainiai ir dosniai. Akcijos metu biblioteka praturtėjo 39 knygomis už 254,39 Eur, žemiau skelbiame jų sąrašą ir kviečiame skaityti.

 

 

Lietuvos mokyklų apdovanojimai  (2017-03-30)

Kovo 30 d. mūsų mokyklos gimnazistai buvo pakviesti atvykti į Lietuvos mokyklų apdovanojimus, kuriuos organizavo Kauno technologijų universitetas. Šių apdovanojimų tikslas – paskatinti visuomenės narius būti aktyvius, atrasti savo apdovanojimo nusipelniusius mokytojus ir moksleivius, įvertinti reikšmingus projektus, mokyklų būrelių pasiekimus ir kitas veiklas. Šviesioji gimnazija buvo nominuota dviejose nominacijose iš dešimties: „ Metų mokinių taryba“ ir „Metų projektas“. Organizatoriai kiekvienoje kategorijoje atrinko po 3 geriausius ir iš jų rinko nugalėtojus. Esame labai laimingi, kad mūsų gimnazija iš renginio parsivežė net du apdovanojimus. Įvertinta gimnazistų taryba, kuriai vadovauja pavaduotoja ugdymui Vilma Sakalauskienė, o „Metų projekto“ nominacija įteikta „Kėdainių šviesiosios gimnazijos mobilios programėlės“ autoriams –Viktorija Varnaitei ir Titui Kutavičiui (projekto vadovė Rasa Jėckienė). Sveikiname nugalėtojus!

 

 

Susitikimas su Sandara Daukšaite (2017-04 -05)

Gegužės 5-osios popietę mokykloje lankėsi aktorė Sandra Daukšaitė- Petrulėnė. Šis susitikimas buvo inicijuotas trečios klasės moksleivės Vaidos Milerytės. Moksleivė įgyvendino projekto „Šiuolaikinis lietuviškas kinas: režisieriai, aktoriai, žiūrovai“ praktinę dalį. Pokalbis buvo išties atviras ir nuoširdus. Aktorė papasakojo apie patirtis filmavimo aikštelėje, dalinosi prisiminimais ir, žinoma, pasakojo apie save, leisdama publikai geriau ją pažinti. Pokalbį paįvairino ir moderatorės Vaidos Milerytės parengti klausimai, užduotys aktorei. Šis susitikimas atskleidė aktorystės žavesį ir visiems klausytojams dovanojo teigiamas gyvenimo nuostatas.

 

 

Mainų programa su Alytaus Jotvingių gimnazija (2017-04-18/21)

Balandžio 18-21 d. Šviesiojoje gimnazijoje buvo vykdoma mokinių mainų programa su Alytaus Jotvingių gimnazija. Pas mus svečiavosi  keturios  Jotvingių gimnazijos tarybos narės. Viešnios gyveno gimnazistų šeimose ir tris dienas lankė Šviesiojoje gimnazijoje vykusias pamokas.  Gimnazistų taryba pasirūpino, kad svečiai išvystų mūsų rajono lankomiausias istorines vietas;  supažindino su senamiesčiu, miesto istorija, lankėsi Paberžėje.  Balandžio 19 d.  gimnazistai išbandė savo sugebėjimus gimnazistų tarybos organizuotame emocingame „Alias vakare“.  Audringiausių aplodismentų sulaukė „Alias“ meistrų komanda  „E kvadratu”, merginos užėmė 1-ą vietą!

Gimnazistų taryba

 

 

Bendruomenės proto mūšis (2017-04-20) 

Balandžio 20 d. Šviesiojoje gimnazijoje vyko bendruomenės proto mūšis, skirtas gimnazijos 370-mečiui paminėti. Į kiemelį susirinko gausus būrys gimnazistų, mokytojų, tėvelių. Protmūšyje tarpusavyje rungėsi net 13 komandų. Protmūšio rengėjai – abiturientai Marijus Plakys, Markas Lukošiūnas, Tadas Paškevičius ir Jonas Kamberas – dalyviams parengė išradingus, žinių ir išmanumo reikalaujančius klausimus. Per pertraukėles, kuomet buvo skaičiuojami komandų surinkti taškai, gimnazistų taryba pateikė su gimnazija susijusiais užduotis, pvz., dalyviai turėjo iš eilės sudėlioti gimnazijos himno posmus. Po keturių protmūšio turų paaiškėjo, kad 1-ą vietą iškovojo mokytojų komanda, 2 vieta atiteko 2c klasės komandai, 3 vietos laimėtojais tapo 3b klasės ir Tito komanda.

 

Protų mūšis „Ką žinai apie sveikatą“ (2017-04-27)

Kėdainių šviesiosios gimnazijos pirmų klasių mokiniai Europos ir pasaulio imunizacijos savaitę paminėjo dalyvaudami protų mūšyje „Ką žinai apie sveikatą?“ Visuotinai pripažinta, kad skiepijimas yra ekonomiškai efektyviausia visuomenės sveikatinimo priemonė. Būtent dėl skiepų ir gyvenimo kokybės gerėjimo daugelio ligų, vyravusių dar prieš 200 metų, sumažėjo nuo 95 iki 100 proc. Pavyzdžiui, pradėjus skiepyti nuo raupų, pasaulyje visiškai išnyko ši labai užkrečiama ir paplitusi infekcija, kuri nužudė tris kartus daugiau žmonių, negu jų žuvo per visus šimtmečio karus.

Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Giedrė Frolovienė

 

 

Įdomiosios chemijos popietė (2017-05-03)

Gegužės 3 d. Šviesiojoje gimnazijoje vyko įdomiosios chemijos popietė. Šis renginys – tai 3b kl. mokinės Gretos Butkevičiūtės projekto, kurio tikslas sudominti moksleivius chemijos dalyku, praktinė dalis. Į projektą „Mokslo populiarinimo veiklų organizavimas Kėdainių šviesiosios gimnazijos MMD chemijos sekcijoje“ buvo įtraukta 12 antrų klasių mokinių. Popietės metu jie demonstravo bandymus bendruomenės nariams. Stebintieji turėjo galimybę išvysti ugnikalnio išsiveržimą, ugnelių žaižaravimą, kristalų augimą, tačiau labiausiai visus sužavėjo degančios rankos.

Susitikimas su Kėdainių rajono mokyklų mokinių savivaldų pirmininkais (2017-05-16)

Nuostabią gegužės 16 dieną Šviesiojoj gimnazijoj susirinko Kėdainių moksleiviai į Gimnazistų tarybos organizuojamą „Pokalbiai prie arbatos su Kėdainių rajono mokyklų mokinių savivaldų pirmininkais“ didžiąją refleksiją. Aptarė kadencijos laikotarpį, sėkmes ir nesėkmes, įgyvendintus tikslus ir išsikeltus lūkesčius bei atsakinėjo į aktualius klausimus ,artimiau susipažino tarpusavyje. Dėkojame dalyvavusiems ir linkime didžiausios sėkmės baigiant mokslo metus!

 

 

Paskutinis skambutis (2017-05-25)

Gegužės 25-osios rytą gimnazijoje tvyrojo šventiškai liūdna nuotaika. Tądien paskutinis skambutis nuskambėjo 106-iems  gimnazijos abiturientams. Skambant pučiamiesiems, šventė prasidėjo eisena Didžiąja senamiesčio gatve. Lygiai 12 valandą abiturientai rinkosi į paskutines pamokas su klasių vadovais, jų pasveikinti atėjo J. Paukštelio progimnazijos pirmokai. Daug džiaugsmo ir liūdesio ašarų buvo matyti abiturientų ir mokytojų veiduose, kiemelyje stebint šventinę programą, kurią sukūrė jaunesnieji kolegos trečiokai. Dainos, šokiai ir jausmingos poetinės kompozicijos įprasmino paskutinę abiturientų dieną mokykloje.

 

 

„Gimnazijos garbė“ (2017 – 06 – 02)

Tradicinis renginys „Gimnazijos garbė“ sukvietė nemažą būrį gimnazistų ir svečių. Tai renginys, kuriame buvo apdovanoti gabiausi, sportiškiausi ir geriausiai besimokantys gimnazijos mokiniai, juos ugdantys mokytojai. Šiais mokslo metais buvo apdovanoti 116 gimnazistai, kurie gimnazijos vardą savo pasiekimais garsino akademinėje, meninėje ar sportinėje veikloje. Susirinkusiuosius sveikino ir už bendrą darbą dėkojo gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė. Gabiausi gimnazistai apdovanoti padėkomis ir specialiais atminimo medaliais. Piniginiais prizais, kuriuos įsteigė gimnazijos tėvų klubas,  buvo apdovanoti net 4 gimnazistai. Šventės metu buvo paskelbti rinkimų  „Metų gimnazistas ir Metų gimnazistė“ nugalėtojai. Jais tapo – Emilė Jasulevičiūtė ir Tadas Paškevičius. Galime didžiuotis, kad mūsų gimnazijoje mokosi gabūs ir talentingi mokiniai.

Agnė Semianikovaitė 3d klasės gimnazistė

 


PagrindinisPriėmimasParama Struktūra kontaktaiVeiklaUgdymasSėkmės ir lyderystės mokyklaPasiekimaiInformacija gimnazistuiFotogalerijaFacebookEl. dienynasMetraštis