KĖDAINIŲ ŠVIESIOJI GIMNAZIJA
Naujienos
Priėmimas
Kontaktai
Tvarkaraštis
Grupės
Galerija
Ugdymo programos
Informacija mokiniams
Naujienos

Kviečiame gimnazistų tėvelius 2019-02-11, 17.30 val. į mokymus, skirtus emocinio intelekto ugdymui.Sausio 18d. praleidau kiek kitaip. Vyko „Aš galiu“ 4-asis etapas, kuris, nemeluosiu, iš tiesų mane nustebino. Rodos, tai- tik viena diena, bet dar niekad nesijaučiau tokia ypatinga ir reikalinga kaip tąkart. Patekau į komanda, kuri padėjo „Maltiečiams“. Dirbome sandelyje, nešiojome maisto produktus, padėjome pakuoti maisto davinius, kurie vėliau keliavo žmonėms. Nors ir nepamatėme tų žmonių, neturėjome galimybės jiems įteikti davinių ir artimiau pabendrauti, tikime, jog tai nudžiugins ir privers nusišypsoti ne vieną senolį. Taip pat kartu su savo komanda vykau ir į Vilkpėdės ligoninę. Turėjome galimybę diskutuoti su ligoninės psichologe, sužinoti daugiau apie žmones dėl kurių čia ir atvažiavome. Tai senoliai, kuriems reikalinga nuolatinė slauga ir priežiūra. Būtent tuomet, penktadienio popietę, ligoninėje buvo organizuojamas stalo žaidimų vakaras. Mes padėjome ligoninės darbuotojoms, bandėme prisijungti, žaisti. Ir aš gavau sau porininkę. Tai buvo rusakalbė tamsiaakė moteris. Rusų kalbos aš nesuprantu, galiu tik pasisveikinti. Taigi tai ir padariau. Tačiau moteris buvo tokia energinga, spinduliuojanti gerumu. Ji bendravo su manimi, o aš su ja. Tada ir supratau, jog nuoširdžiam ir atviram bendravimui nereikia žodžių. Ir tikrai, rodos, svetima kalba buvo mažiausia, kas mums galėjo trukdyti. Liūdna palikti šiuos žmones ligoninėje, gaila palikti ir jaunuosius maltiečius. Bet aš tvirtai žinau, jog aš sugrįšiu, sugrįšiu savanoriauti. Ir jei ne ten, tai kitur, tačiau savanorystės aš neapleisiu. Ji džiugina ne tik mane, bet ir esančius šalia, tuos, kuriems tikrai reikia nuoširdaus pokalbio ir plačios šypsenos. Šiame etape patyrėme dar daug nuotykių, turėjome ir smagų laiką drauge ir įdomią paskaitą. Bet savo žinutę aš jau perdaviau. Tai etapas įkvėpęs padėti ir privertęs susimąstyti ne tik apie save.

Viltė Giedraitytė
Kaip ir kiekvieną kartą, po pačių geriausių nuotykių norisi pasidalinti tuo, ką teko patirti, išgirsti. Nors prabėgo jau nemažai laiko, tačiau mintyse vis dar skamba skardus juokas, o akyse šmėžuoja prisiminimai iš 4 etapų programos „Aš galiu 2“, kurią organizavo Lyderių inkubatorius mums, Sėkmės ir lyderystės mokyklos mokiniams.

Pirmąjį etapą prisimenu kaip nuostabią kelionę į Latviją, kurios metu išgirdome daug patarimų iš žmonių, kuriančių ateitį ne tėvynėje, o svetur. Pats geriausios šios kelionės nuotykis buvo orientacinės varžybos Rygoje. Mes nepažinojome miesto, klaidžių senamiesčio vingių ir teturėjome neaiškias užuominas bei tikslą laimėti.  Tą kartą įsitikinau, koks svarbus ir linksmas darbas komandoje. Kartu mes gilinomės į painius galvosūkius ir kvatojomės, supratę, kad jau 15 minučių einame ratus aplink tą patį pastatą. Ši kelionė buvo įsimintina ir suvienijanti, kurioje mokėmės bendrauti, išklausyti ir siekti tikslų ne vieni, o kaip komanda. Įgytą patirtį panaudojome ir antrojo etapo metu, kai būdami komandose, siekėme laimėti. Tą dieną laukė begalė užduočių, iššūkių, kurie pareikalavo visos energijos, ryžto ir kantrybės. Jei paklaustume dalyvių, ką jie patyrė tądien, daugelio atsakymas būtų aiškus: geriausią vasaros nuotykį. Po tokios siautulingos vasaros atėjo ir spalvotais lapais pasipuošęs, lietumi kvepiantis trečiasis etapas. Turbūt ne veltui rudenį, juk tada medis numeta lapus, o žmogus keičiasi, galvoja naujus tikslus. Tąkart vykome į Vilnių, aplankėme ne vieną žymią įmonę, tokia kaip Telia, Tesonet, Rise Vilnius, įsikūrusią dailiame ofise, ir išgirdome labai daug sėkmės istorijų. Buvo įdomu sužinoti, kaip žmonės pasiekia tiek daug, kodėl nebijo klysti ir ką daryti, kai nežinai, kuo nori būti gyvenime. Daug drąsos reikėjo ir šokiui, kurį išmokome per vieną dieną, repetavome tik du kartus, tačiau šokome Vilniaus centre, kai aplink stoviniavo žmonės. Buvo gera matyti jų šypsenas, stebint mus, šokančius ir įrodančius, kad šių dienų jaunuoliai yra ryžtingi ir pasiruošę užkariauti pasaulį J. Būtent tokie ir esame, nes ketvirtajame etape jau nebesiklausėme kitų, o veikėme patys – savanoriavome. Susiskirstę į grupes vykome į įvairias organizacijas (Caritas, Maltiečiai, Tautmilės globa, Baltosios pirštinės) ir iš ten parsivežėme skirtingus prisiminimus. Vieniems buvo gera atradus patinkančią veiklą, kitiems džiugu, jog galėjo padėti, ir tuo pačiu liūdna, nes ten sutikti žmonės išgyvena skaudžią praeitį ar dabartį, o man įsimintina, nes paskatino veikti. Po susitikimo su Baltųjų pirštinių komanda, atliktos praktikos ir protmūšio apie rinkimus, ir pati pasiryžau tapti šios organzijos savanore, kad kartu su jais galėčiau prisidėti prie skaidresnių Lietuvos politikos rinkimų.

Labai džiaugiuosi, kad Sėkmės ir lyderystės mokykla kartu su Lyderių inkubatoriumi padeda mums tobulėti. Juk klausytis mokytojo pamokoje nesunku, tačiau išgirsti ir panaudoti įgytus patarimus praktikoje visai kas kita.

Aurorė

Austė Šilkaitė
Susitikimo akimirkos

 

http://www.rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/keliautoj-duetas-kdainiuose-nepaleiskite-savo-svajoni-galerija

http://www.rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/mokiniams-kvepianti-a-maldeikiens-paskaita
http://www.rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/jaunimas-nori-padti-sprsti-opias-problemas


     Lapkričio 2-4 dienomis Sėkmės ir lyderystės mokyklos moksleiviai vyksta į patyriminę "Aš galiu" mokyklą. Nepamirškite su savimi turėti pasirašytą sutartį su tėveliais bei sveikatos pažymą (tik tų, kurių neturime, visų kitų pažymos pas mus, paimsime). Primename, kad autobusas iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos kiemo išvyksta lapkričio 2 d. 8.00 val. , autobusas iš Trakų į Kėdainius išvyksta lapkričio 4 d. 15.30 val.

    Kilus klausimams, prašome kreiptis telefonu +370 65299957, + 370 68578700 arba rašyti el. paštu z.smulskiene@sviesioji.lt. g.kaupiene@sviesioji.lt.

"Aš galiu" mokyklos sutartis. Atsisiųsti...

http://gyvbudas.lrytas.lt/psichologija/vietoje-atostogu-ateities-lyderiai-rinkosi-emocinio-intelekto-lavinima.htm


Naujų narių dėmesiui!

Informuojame, kad priimtų moksleivių  į SLM sąrašus skelbsime gegužės 29 dieną. Gegužės 31 d. organizuosime susitikimą,

kurio metu pateiksime išsamesnę informaciją ir pakviesime pasirašyti sutartis.


   Į Šviesiąją gimnaziją suplaukė jauni, žavūs, energingi Sėkmės ir lyderystės mokyklos mokiniai švytinčiais veidais. Juos pasitikusi mokytoja Gitana Kaupienė kiekvienam padovanojo po simbolinį laimės sausainuką, kurį išvynioję ugdytiniai rado palinkėjimą naujiems mokslo metams. Besišnekučiuodami, besidalindami vasaros įspūdžiais, jaunuoliai užpildė jaukias mokyklos erdves. Šventė prasidėjo gimnazijos kiemelyje suskambus saksofonui, kuriuo grojo vienas bendruomenės narių – Tomas Urnikis. Moksleivius pasveikino direktorė Violeta Liutkienė, Nijolė Naujokienė, lektorius Laurynas Pečkaitis. Kiekvienam buvo įsegtas mokyklos ženklelis. Sėkmės ir lyderystės mokykloje įgyta patirtis, bendravimas su įvairiais žmonėmis, lektorių paskaitos, užsiėmimai bei pamokos ugdė ir brandino jaunus žmones kaip asmenybes. Pakalbinusi kelis iš jų pastebėjau, jog tai išties žodžio kišenėje neieškantys žmonės, siekiantys šiemet išmokti dar daugiau. Bendraudami su vaikų tėveliais supratome, jog jie išties patenkinti šios įstaigos veikla; vieno vaiko mama džiaugėsi: ,,Tai mokykla, į kurią mano sūnus eina su dideliu noru. Jo niekada nereikia versti to daryti“.  Žinia apie mokyklą plinta; šiemet prie bendruomenės prisijungė dar daugiau naujokų. Visa bendruomenė laukia naujų įspūdžių, žinių ir nuotykių ateinančiais Sėkmės ir lyderystės mokyklos mokslo metais.

Ugnė Petraitytė, 3b klasės gimnazistė
 2016/2017 m. m. į Sėkmės ir lyderystės mokyklą priimtų 7 ir 8 klasių mokinių sąrašas. 
Atsisiųsti..


PagrindinisPriėmimasParama Struktūra kontaktaiVeiklaUgdymasSėkmės ir lyderystės mokyklaPasiekimaiInformacija gimnazistuiFotogalerijaFacebookEl. dienynasMetraštis