KĖDAINIŲ ŠVIESIOJI GIMNAZIJA
2016-2017 m. m.
2015-2016 m. m.
2014-2015 m. m.
2013-2014 m. m.
2012-2013 m. m.
2011–2012 m. m.
2010–2011 m. m.
2009–2010 m. m.
Buvę mokytojai
Gimnazistai 2018 m.
Gimnazistai 2017 m.
Gimnazistai 2016 m.
2013-2014 m. m.

Mokslo metų pradžia (2013-09-02) 

       Rugsėjo 2d.rytą apniukęs dangus nesugadino šventinės nuotaikos – gimnazistai ir mokytojai buvo gerai nusiteikę sutikti naujuosius mokslo metus, nors visiems teko palikti nerūpestingą vasarą ir sutikti naują rudenį, kupiną naujų idėjų, žinių, prasmingų darbų ir atsakomybės. Šventės pradžios ilgai laukti nereikėjo, tad, vos tik išgirdus čaižų gimnazijos skambutį ir pirmuosius renginių organizatorės Ž. Smulskienės žodžius, skelbiančius naują mokslo metų pradžią, visi susibūrė prie savo klasės draugų, nurimo ir sukluso. Iškalbinga organizatorė gimnazistus pakvietė vėl įžengti į mokslo pasaulį, o pirmą kartą atėjusius pirmokus paragino būti bent šiek tiek drąsesnius. Beje, pirmokai, padedami auklėtojų, turėjo „išlaikyti pirmąjį žinių testą“ – tai yra įminti be galo „suktas“ mįsles. Pradėjus naujuosius mokslo metus visą gimnazijos bendruomenę pasveikino direktorė V.Liutkienė, jos pavaduotojos A. Krasauskienė ir V. Sakalauskienė, gimnazijos Tėvų klubo pirmininkas R. Stankevičius, Kėdainių rajono savivaldybės Tarybos sekretorė A. Paškevičiūtė. Iškilmingos šventės metu atsakingai ir garbingai eiti Kėdainių šviesiosios gimnazijos prezidento pareigas prisiekė 2013-2014 mokslo metų mokinių prezidentas P. Budrys. Toliau šventė tęsėsi klasėse, kur mokiniai sudalyvavo „Europos piliečių metai“ pamokoje, bendravo su savo klasių vadovais, bendraklasiais.

Dominyka Kizerskytė, 1d klasės gimnazistė 

 

 

 Paroda "Vasaros nėriniai" (2013-08/09)

Visą rugsėjo mėnesį gimnazijos bibliotekoje veikė paroda „Vasaros nėriniai“. Tai meninė praėjusios vasaros refleksija, fotografijomis ir K. Mone reprodukcijomis iliustruojanti gražiausius lietuvių autorių eilėraščius vasaros motyvais. 

 

Gimnazistų taryba organizavo akciją "Pasveikinkim vieni kitus" (2013-09-10)

Mokslo metų pradžioje gimnazistų taryba vykdė akciją „Pasveikinkim vieni kitus“. Ankstyvą antradienio rytą visi gimnazistai ir mokytojai buvo nuotaikingai sutikti, kiemelyje skambėjo muzika ir mandagūs pasisveikinimai. Gimnazistai, organizuodami šią akciją atkreipė dėmesį, kad gimnazijoj reikia sveikintis su VISAIS: su Povilu arba Sigitu (juos pirmiausiai pamatote atėję į gimnaziją – jie mūsų budėtojai), su mokytojais (VISAIS – dėstančiais ir nedėstančiais), be abejo, su  direktore ir pavaduotojomis :), raštinės vedėja, bibliotekininkėmis, buhalterijos darbuotojomis, valytojomis, Marijonu, ūkvedžiu ir visais svečiais, atvykusiais į mūsų mokyklą.

Gabrielė Pabrinkytė, 3b klasės gimnazistė

 

Gimnazijos kiemelyje stebėjome krepšinio varžybas "Lietuva - Belgija" (2013-09-13)

Lietuva – krepšinio šalis. Ir mūsų gimnazija tai dar kartą įrodė rungtynių tarp Lietuvos rinktinės ir Belgijos krepšinio komandų transliacijos gimnazijos kiemelyje metu. Gausiai susirinkę gimnazistai, mokytojai, kiti gimnazijos bendruomenės nariai ovacijomis ir aplodismentais palaikė savo šalies žaidėjus. Prietaringieji sako, jog  penktadienis ir dar 13 diena – itin nepalanki, neva tai nesėkmių diena. Tačiau mūsų rinktinę su belgų krepšininkais tą dieną lydėjo sėkmė. Įdomu, ar lietuvių krepšininkai jautė mūsų palaikymą ir tikėjimą jų pergale?

 

Solveiga Lipniūtė, 3a klasės gimnazistė

 

Surengėme įspudingą sporto šventę (2013-09-20)

Dažnai girdime sakant, kad jaunimas neaktyvus. Skundžiamasi, jog vaikai dienų dienas leidžia prie kompiuterio ar televizoriaus, mažai juda. O štai rugsėjo 20 d. Kėdainių arenoje buvo įrodyta, kad Šviesiosios gimnazijos bendruomenėje net ir apniukusį rudenį energijos nestinga. Šį kartą, norint apsisaugoti nuo lietaus, nuspręsta šventę rengti uždarose patalpose – naujojoje Kėdainių arenoje. Šventė prasidėjo Kėdainių šviesiosios gimnazijos direktorės Violetos Liutkienės sveikinimo žodžiu. Po jo sekė nuotaikingi klasių prisistatymai. 1 – 4 klasių gimazistųskanduotės, pasirodymai ir šokiai, nuotaikingi ir šmaikštūs gimnazistų Karolio Galvelės, Šarūno Dulskio ir Ievos Kisieliūtės komentarai visos šventės metu palaikė gerą nuotaiką ir žadino sportinę dvasią.

Simona Pociūtė, 4b klasės gimnazistė 

 

Pas mus svečiavosi ateitininkų federacijos atstovai (2013-09-23)

Šviesiojoje gimnazijoje lankėsi Ateitininkų federacijos atstovai. Susitikimo metu gimnazistai sužinojo, kad ši organizacija vadovaujasi katalikiška pasaulėžiūra, ugdo patriotiškai nusiteikusius, tvirtos valios ir šviesaus proto jaunuolius, pasirengusius aktyviai ir kūrybiškai dalyvauti religinėje, visuomeninėje, kultūrinėje, intelektualinėje bei pilietinėje veikloje. Įdomus ir nuotaikingas jaunųjų svečių pasakojimas sudomino Šviesiosios gimnazistus, kurie renginio pabaigoje uždavė keletą klausimų apie galimybes dalyvauti ateitininkų veikloje.

Ieva Ročaitė, 2b klasės gimnazistė 

 

Tapome akcijos "Ateities kelias" dalyviais (2013-09-23)

Rugsėjo 23-iąją Šviesiosios gimnazistai prisijungė prie akcijos „Atminties kelias“, kurią inicijavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Tą dieną Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje tradiciškai buvo paminėta tragiška Lietuvos istorijos diena – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Istorijos pamokose gimnazijos pirmųjų klasių mokiniai buvo supažindinti su Europos ir Lietuvos žydų istorija, antisemitizmo ištakomis, žydų kultūros bruožais XIX-XX a. 1d klasės mokiniai, lydimi istorijos ir lietuvių kalbų mokytojų, vyko į Kėdainių žydų masinių žudynių vietą, kur kalbėjosi apie Kėdainių žydų tragediją, kai 1941 metais rugpjūčio 28 dieną buvo nužudyti 2076 žydų tautybės žmonės. Mokiniai prie paminklo padėjo žvakučių, ant atsineštų simbolinių akmenukų rašė žuvusiųjų vardus ir pavardes.

Lietuvių klabos mokytoja Zita Rosteikienė

 

Paminėjome Europos kalbų diena (2013-09-26)

Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena. Į klausimą, kas yra kalba, kiekvienas atsakytų, kad tai yra bendravimo priemonė, be kurios neįsivaizduojame savo gyvenimo. Tačiau mūsų gimnazistai žino daugiau. Protmūšyje, skirtame Europos kalbų dienai, pirmokai bei antrokai atsakinėjo į netikėčiausius trečiokų paruoštus klausimus, susijusius su įvairiomis kalbomis. Daug išradingų klausimų buvo įveikta be didesnių sunkumų. O tai rodo, kad mūsų gimnazistai ne tik moka kalbų, bet ir žino įdomių faktų apie jas.

Akvilė Zigmantavičiūtė, 3a klasės gimnazistė

 

Parengėme programą „Mokinys-mokiniui” (2013-09)

Kėdainių šviesiosios gimnazijos komanda dalyvauja ŠMM parengtame projekte „Lyderių laikas 2“, kurio tikslas - Lietuvoje sukurti paramos švietimo lyderiams infrastruktūrą, kuri skatintų iniciatyvių švietimo dalyvių veiklą, leistų įgyvendinti pažangias idėjas ir naujoves švietimo sistemoje. Esame parengę programą „Mokinys-mokiniui“, kuri jau pradėta įgyvndinti. Džiaugiamės, kad šią idėją įgyvendinti padeda  jaunieji „mokytojai“ – Viktorija Kondratjevaitė 1d, Jonas Kembaras 1a, Rusnė Kuliešaitė 1d, Austė Raicevičiūtė 1a.

 


Gimnazistė Simona Pociūtė pristatė mainų programą „ExCEL” (2013-09-26)

Kasmet Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje kviečia moksleivius dalyvauti vidurinio lavinimo įstaigų mainų programoje (the Exchanges fo Culture, Education and Leadership program, or ExCEL – anglų k.), kurią remia JAV ambasada Vilniuje ir privatūs rėmėjai iš Lietuvos ir JAV. Programos tikslas – pasiūlyti gabiems ir talentingiems Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų vaikams 2014/15 mokslo metais viešėti amerikiečių šeimose. Rugsėjo pabaigoje 4b klasės moksleivė Simona Pociūtė vedė klasių valandėles pirmokams, kurių metu pristatė „ExCEL” mainų programą, skirtą devintų klasių mokiniams. Simona pati dalyvavo šioje programoje ir 2011-2012 mokslo metais 10 klasę baigė Ilinojaus valstijoje.

Simona Pociūtė,  4b klasės gimnazistė

 

Linksmai šventėme mokytojų dieną (2013-10-03)

Kėdainių šviesiosios gimnazijos moksleiviai surengė įsimintiną 2013 metų Mokytojų dienos šventę. Spalio 3-iosios rytą, tik peržengę mokyklos slenkstį, mokytojai buvo pasitikti pagal lietuviškas tradicijas – vaišinami juoda duona ir druska. Greitai prabėgus sutrumpintoms šventinėms pamokoms, prasidėjo šventei skirtas renginys, kurio metu mokytojai buvo įvairių improvizuotų TV kanalų žiūrovai ir dalyviai. Renginio vedėjų Režisieriaus, Asistentės ir personažo Šinšilos lydimi pedagogai vaikščiojo podiumu, šifravo žemaitiškus posakius, mokytojai  vyrai  improvizavo šokdami sirtakį ir „Gulbių ežerą“.  Mokytojai taip pat dalyvavo ir „Veido“  apdovanojimų įteikimo ceremonijoje.  „Metų plaukų“, „Metų nosies“, „Metų kietakakčio“ ir kitų nominacijų laimėtojams buvo įteiktos žaismingos statulėlės, pagamintos iš kopūstų šaknų. Tėvų klubas ir gimnazistai mokytojams dovanojo gėles, skambias dainas ir žavėjo išraiškingais šokiais.

Simona Pociūtė,  4b klasės gimnazistė

 

Sulaukėme svečių iš Vilniaus Žirmūnų gimnazijos (2013-10-08)

Spalio 8 dieną gimnazijoje svečiavosi Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokinių senatas ir Seniūnų taryba. Šviesiosios gimnazijos gimnazistų taryba nuoširdžiai priėmė svečius, supažindino su gimnazijos istorija, pasidalino veiklos patirtimi. Abiejų gimnazijų lyderiai dalijosi patirtimi apie mokinių senato ir gimnazistų tarybos struktūrų privalumus, mokinių interesų atstovavimo galimybes, kylančias probelmas. Malonu, kad Žirmūnų gimnazijos mokinių senatas pakvietė mūsų gimnazistų tarybą apsilankyti ir jų mokykloje.

Gimnazistų prezidentas Povilas Budrys, 2a klasės gimnazistas 

Tapome dainuojamosios poezijos festivalio-konkurso „Mano senas drauge” nugalėtojais (2013-10-17)

Spalio 17 dieną Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre vyko Lietuvos jaunimo III-asis respublikinis dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge”, skirtas žymiausiai Aukštaitijos poetei Elenai Mezginaitei. Šiokonkurso GRAND PRIX ir Panevėžio mero dovaną laimėjo mūsų 4b klasės gimnazistė Augustė Bugaitė ir instrumentinis-vokalinis ansamblis „Adrem”. Sveikiname nugalėtojus ir jų mokytoją Sigitą Aukštiejūtę-Morkūnienę.

Dalyvavome „Maisto banko” akcijoje (2013-10-18) 

Spalio 18-19 dienomis startavo rudens „Maisto banko” akcija. Šiemet, kaipi ir kasmet, mūsų gimnazistai savanoriai dalyvavo šioje akcijoje ir miesto prekybos centruose prašė geros valios žmonių paaukoti masto nepasiturintiems.

 

 Dalyvavome projekte „Kuriame respubliką” (2013-10-19)

Spalio 19 dieną (šeštadienį) Šviesiosios gimnazijos gimnazistai vyko į pilietinio ugdymo projekto „Kuriame respubliką” konferenciją, kuri vyko Kauno Vytauto Didžiojo universitete. Šį projektą ėmėsi įgyvendinti gimnazistės Laura Žiupsnytė, Karina Stašinskaitė, Milda Žemaitytė, Greta Ašmenaitė, Aistė Mištautaitė, joms talkino 2 b klasės mokinės, vadovaujamos mokyklos socialinės pedagogės Indrės Mackevičienės. Projekto metu grupė vykdė akciją „Nemokami apsikabinimai”, kuri kvietė visus miesto žmones atsigerti šiltos arbatos, apsikabinti, pabendrauti. Gimnazistės lankėsi Josvainių senelių globos namuose, sukūrė „Svajonių knygą”, kurioje ne tik mūsų gimnazistai, bet ir miestelėnai, Kėdainių J. Paukštelio pagrindinės mokyklos pradinukai galėjo užrašyti savo svajones. Be to, aktyvios gimnazistės surengė akcijas: „Diena be tabako”, “Mėnuo be smurto prieš vaikus”, atliko apklausas patyčių tema. Šis projektas gimnazistus paskatino plėtoti savanorystės idėją, ugdyti pilietiškumą ir užsiimti prasminga, kūrybine veikla.

 

 Greta Ašmenaitė, 3d klasės gimnazistė

 

Priėmėme naujus narius į gimnazistų tarybą (2013-10-21/24)

Spalio 21-24 dienomis gimnazijoje vyko kandidatų į gimnazistų tarybą rinkiminė kampanija. Kandidatais buvo įregistruoti Emilė Jasulevičiūtė 1a, Austė Raicevičiūtė 1a, Vaiva Šurkutė 1b, Greta Vaitkevičiūtė 1c, Matas Petlinskas 1c, Viktorija Varnaitė 1d, Indrė Liaugminaitė iš 2b klasės. Gimnazijos bendruomenei kandidatai pateikė savo rinkimines programas, o surengtoje spaudos konferencijoje atsakinėjo į klausimus. Gimnazistai su dideliu susidomėjimu dalyvavo konferencijoje, analizavo kandidatų programas, uždavė daug klausimų ir spalio 24 dieną atidavė savo balsą už išsirinktą kandidatą. Naujais gimnazistų tarybos nariais tapo E. Jasulevičiūtė, V. Šurkutė, M. Petlinskas, V. Varnaitė ir I. Liaugminaitė.

Gimnazistų tarybos narė Gabrielė Pabrinkytė, 3b klasės gimnazistė

Klausėmės paskaitos apie užkrečiamųjų ligų prevenciją (2013-10-22) 

Spalio 22 d. Užkrečiamųjų ligų ir Aids centro Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas Zigmantas Nagys skaitė paskaitas trečių klasių gimnazistams. Paskaitų tema – „Užkrečiamųjų ligų, ŽIV, AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų prevencija pasitelkus „Lygus lygiam” principą.

 

Gimnazistų tarybos nariams mokymus „Lyderystės ugdymas” organizavo buvęs prezidentas Justas Kupčinskas (2013-10-30/31)

Spalio 30-31 dienomis Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vyko gimnazistų tarybai skirti komandos formavimo mokymai, kuriuos vedė buvęs gimnazijos mokinių prezidentas Justas Kupčinskas. Po naudingų paskaitų vakare tarybos „senbuviai” ir naujai išrinkti gimnazistų tarybos nariai linksminosi švęsdami „Helovyną”.

Emilė Jasulevičiūtė, 1a klasės gimnazistė

 

Per draugų dieną dovanojom šypsenas kartu su LPF „Viltis-Vikonda”(2012-11-12)

Lapkričio 12 dieną  Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vyko labdaros ir paramos fondo  „Viltis – Vikonda” organizuojama akcija „Padovanok šypseną”. Minėdami Draugo dieną, akcijos dalyviai dalinosi gera nuotaika su kiekvienu sutiktuoju . Džiugu, kad gimnazijos bendruomenė buvo aktyvi šios akcijos dalyvė ir fotografavosi su draugais, kvietė prisijungti ir kitus. Kiekvienas nusifotografavęs buvo pavaišintas Kėdainių senamiesčio kepyklėlės „Marmalleta” dovanotais sausainiais.

Laura Žiupsnytė, 3b klasės gimnazistė

 

Paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną (2013-11-15)

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau vienuoliktus metus inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Kasmet šioje akcijoje dalyvaujame ir mes. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos gėlė, kuri mūsų gimnazijos kiemelyje ant informacinio stendo pražydo lapkričio 15 d. Tolerancijos tema buvo aptarta ir klasės valandėlėse. Siekdama išsiaiškinti, ką mūsų mokiniai žino apie toleranciją, gimnazistų taryba sukūrė videosiužetą ir buvo maloniai nustebinti, kad ši sąvoka mūsų mokiniams puikiai žinoma. Pirmokai ir antrokai, sustoję kiemelyje, formavo gėlės žiedą, simbolizuojantį šiltus tarpusavio santykius.

Gimnazistų tarybos narė Gabrielė Pabrinkytė 3b klasės gimnazistė

 

Koncertavome Šėtoje (2013-11-20)

Lapkričio 20 dieną Šėtos kultūros centre vyko gražiausios sodybos Šėtos seniūnijoje apdovanojimų vakaras. Kėdainių šviesiosios gimnazijos mišrus kamerinis choras, ansamblis, duetai, solistai bei instrumentalistai, vadovaujami mokytojos Sigitos Aukštiejūtės-Morkūnienės, dovanojo šėtiškiams jautrų, šiltą koncertą

 

Buvusi gimnazistė Eglė Virbalaitė pasakojo apie karjerą, keliones ir siekius. (2013-11-21)

Lapkričio 21 d. gimnazistai susitiko su buvusia gimnaziste Egle Virbalaite. Ši jauna mergina dirba pedagoginį darbą kruiziniave laive su vaikais bei jaunimu.Susitikimo pokalbio tema buvo „Apie karjerą,keliones ir siekius”. Pasak Eglės, „svarbu,kad jaunas žmogus nebijotų žengti pirmyn ir ryžtingai siektų savo tikslo. Kadangi gyvename gana stereotipinėje visuomenėje, jaunam žmogui ne visada lengva atrasti būdą, kaip žengti norimu keliu arba suprasti, ko jis iš tikrųjų nori”. Tikime, kad Eglės patirtis paskatins gimnazistus būti ryžtingus ir drąsius, nebijoti įvairovės ir siekti tikslų ir svajonių išsipildymo.

Karjeros koordinatorė Žydronė Smulskienė

 

 Svečiavomės Kražių gimnazijoje (2013-11-21)

Lapkričio pabaigoje gimnazijos metodinė taryba svečiavosi Kelmės rajono Kražių gimnazijoje,kuri,kaip ir  mūsų gimnazija yra viena seniausių Lietuvos mokyklų. Vizito tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi, kaip organizuoti metodinę veiklą, orientuotą į gabių vaikų ugdymą. Susitikimo metu buvo aptarta darbo su gabiais vaikais specifika, ugdymo metodai, kylančios problemos ir būdai joms veikti. Susitikimo metu klausėmės pranešimų, aptarėme mokinių kūrybinius darbus. Po vizito gimnazijoje aplankėme Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centrą, dalyvavome edukacinėje programoje apie Žemaitijos etninį paveldą. Su Kražių kolegomis susitarėme bendradarbiauti – rengti bendrus projektus, dalytis idėjomis ir patirtimi.

Pavaduotoja ugdymui Asta Krasauskienė

Šviesiosios komanda sėkmingai dalyvauja projekte „Lyderių laikas 2“ (2013-11-22)

Lapkričio 22 d. Šviesiosios gimnazijos komanda – 3 mokytojai, 3 mokiniai ir 3 tėvai – dalyvavo projekto „Lyderių laikas 2“ Kėdainių rajono savivaldybės kūrybinių komandų renginyje, vykusiame „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinėje mokykloje. Komandos nariai  savo ištvermę išbandė plaukdami  50 m. baseine, o puikų komandinį žaidimą pademonstravo tinklinio aikštelėje. Galime pasidžiaugti – mūsų sportininkų komanda iškovojo 1 vietą. Kėdainių savivaldybės kūrybinės  grupės narės – direktorė Violeta Liutkienė, pavaduotoja Asta Krasauskienė, socialinė pedagogė Indrė Mackevičienė bei lietuvių kalbos mokytoja Asta Jakštienė bei gimnazistų tėveliai – dalyvavo mokyklų lyderių klubų diskusijoje „Lyderių motyvavimas: ką galėtume taikyti savo mokykloje“,  rengė rekomendacijas, kaip įtraukti į mokyklos bendruomenės gyvenimą tėvus lyderius

Simona Pociūtė, 4 b klasės gimnazistė

Dalyvavome akcijoje „Spalvoto meduolio diena” (2013-11-23)

Kėdainių šviesiosios gimnazijos savanoriai dalyvavo akcijoje „Spalvoto meduolio diena“. Kėdainiuose ši akcija vyko pirmą kartą senamiesčio kepyklėlėje „Marmalleta“. 1 ir 3 klasių gimnazistai džiaugėsi galėję prisidėti prie kilnaus tikslo – skatinti geresnės visuomenės vystymąsi ir gerinti globos namų vaikų integraciją į visuomenę. Tikime, kad mūsų gimnazistai kartu su socialine pedagoge Indre Mackevičienė ugdė ne tik bendravimo įgūdžius, bet ir suteikė daug džiaugsmo globos namų auklėtiniams. Viliamės sulaukti daugiau pasiūlymų dalyvauti panašiose savanoriškose akcijose ir taip prisidėti prie geresnės visuomenės kūrimo.

Dominyka Kizerskytė, 1d klasės gimnazistė 

 

Džiaugiamės pergale viktorinoje „Alkoholio žala” (2013-11-26)

Lapkričio 26 dieną Šviesiosios gimnazijos pirmokai Emilė Jasulevičiūtė, Jonas Kamberas, Marijus Plakys ir Iveta Kavaliauskaitė dalyvavome Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuotoje viktorinoje „Alkoholio žala”.Renginyje rungėsi net 10 rajono mokyklų.Viktorinos metu mes pristatėme savo antireklaminius plakatus, atlikome užduotį-siurprizą, atsakinėjome į organizatorių pateiktus klausimus. Mūsų komanda, vadovaujama socialinės pedagogės Indrės Mackevičienės, laimėjo I vietą.

 

Emilė Jasulevičiūtė 1a klasės gimnazistė 

 

Organizavome debatus jaunimo bedarbystės tema (2013-11-28)

Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje jau eilę metų gyvuojantis debatų klubas „žodžio studija“  lapkričio 28 d. Kvietė jaunimą diskutuoti nedarbo temomis. Gimnazistai kartu su miesto savivaldybės bei darbo biržos atstovais, debatuodami tema „ar jaunimas pats kaltas dėl savo nedarbo problemos Lietuvoje, ES, pasaulyje?“, išsakė savo teigiamus ir neigiamus argumentus, skatinančius susimąstyti apie jaunimo nedarbo problemą. Mokiniai pastebėjo, kad jaunimo nedarbo problema yra aktuali ne tik jų gimtajame Kėdainių mieste, bet tos pačios ar panašios tendencijos vyrauja ir ES bei visame pasaulyje.

Debatų klubo vadovė Daiva Petkevičiūtė 

   

 

Dėliojome muzikinę „Žiemos mozaiką” (2013-12-05)

Gruodžio 5 dieną Kėdainių šviesioji gimnazija pakvietė dalyvius ir svečius į tradicinį respublikinį muzikos ir menų festivalį „Žiemos mozaika”. Tai vienas iš tradicinių gimnazijos renginių, ugdančių meninį skonį bei skatinančių pajusti Advento dvasią. Ne vienerius metus brandinama ir puoselėjama meninė idėja gruodį buvo įgyvendinta penktąjį kartą. „Žiemos mozaikos” organizatorės muzikos mokytoja Sigita Aukštiejūtė-Morkūnienė, anglų kalbos mokytoja D. Petkevičiūtė ir renginių organizatorė Žydronė Smulskienė džiaugėsi,kad į kvietimą dalyvauti renginyje atsiliepė svečiai ir iš kitų mokyklų: Kauno VDU „Rasos” gimnazijos jaunimo choro ansamblinė grupė(vadovai D. Šaučiūnienė, I. Sėmėnaitė, M. Šikšnius), Panevėžio rajono Velžio gimnazijos mišrus vokalinis ansamblis (vadovė L. Kairytė), Kėdainių „Atžalyno” gimnazijos vokalistai (vadovės V. Ašmontienė, N. Markevičienė), Josvainių vaikų ir jaunimo folklorinis ansamblis „Auštaras” (vadovė A. Giedrienė), Kėdainių muzikos mokyklos kanklininkės ir smuikininkai (vadovės D. Valdajevienė ir V. Stanienė), Kėdainių „Ryto” pagrindinės mokyklos kvartetas (vadovė V. Dudonienė). Kaip ir kasmet, renginį jungiančia gija tapo teatralizuoti etiudai, kviečiantys ne tik pasigėrėti žiemos mozaikos motyvais, bet ir išgirsti subtilų poetinį žodį. Nuskambėjus paskutiniesiems festivalio akordams, visi dalyviai buvo pakviesti pabendrauti prie arbatos puodelio ir pasidalinti artėjančių švenčių nuotaikomis. Esame labai dėkingi Šviesiosios gimnazijos tėvų klubui, tradiciškai rėmusiam šį jaukų renginį.

Anglų kalbos mokytoja Daiva Petkevičiūtė, renginių organizatorė Žydronė Smulskienė 

 

 Į gimnazijos kiemelį nusileido Angelai (2013-12-06)

Angelas – neatsiejamas adventinio laikotarpio ir Kalėdų simbolis, reiškiantis nemirtingumą, dorybę, nekaltybę, meilę, gerumą ir dangišką prigimtį. Kai Kalėdų šventė jau čia pat, jaučiama, kad ir angelų yra visur, net Žemėje. Manoma, kad Kalėdų angelai pakylėja žmogaus dvasią.  Prieš šventes angelai nusileido ir gimnazijos kiemelyje. Visų akis džiugino patys originaliausi ir kūrybiškiausi gimnazistų Žanetos Bessonovos, Mildos Piliukaitytės, Monikos Ulevičiūtės, Kamilės Padvilikytės 1a, 1d ir kitų klasių sukurti angelai. Šią gražią idėją pasiūlė dailės mokytoja Danguolė Civilkienė. Nepamirškite, angelai niekada nėra per toli, kad išgirstų jus ir išpildytų svajones.

Renginių organizatorė Žydronė Smulskienė

 

Sėkmė lydėjo „Galim 2013” konkurse (2013-12-06)

Gruodžio 6 dieną Kėdainių kultūros centre jau penktąjį kartą vyko Kėdainių rajono savivaldybės organizuojamo jaunųjų talentų konkurso „Galim 2013” baigiamasis koncertas – konkurso finalas. Vokalinės muzikos atlikėjų grupės laureate tarp vienuolikos geriausiųjų tapo Šviesiosios gimnazijos 2d klasės gimnazistė Urtė Smulskytė. Sveikiname Urtę ir akompaniatorę Akvilę Zigmantavičiūtę.

 

Rajono savivaldybė apdovanojo gabiausius, talentingiausius mokinius ir jų mokytojus (2013-12-12)

Gruodžio 12-osios vakarą į Kėdainių kultūros centrą rinkosi gabiausi ir talentingiausi rajono mokiniai ir jų mokytojai, kurie rajono savivaldybės vadovų buvo įvertinti už pasiekimus akademinėje, meninėje bei sportinėje veiklose. Gabiausiems mokiniams buvo įteikti rajono mero padėkos raštai bei piniginiai prizai, pagerbti mokinius ugdę mokytojai. Džiugu, kad net 10 mūsų gimnazijos mokinių: Domas Kalvaitis, Dominykas Bernadišius, Einaras Sipavičius, Akvilė Zigmantavičiūtė, Greta Guogaitė, Gabija Gedrimaitė, Gerda Užubalytė, Agnė Mickutė, Miglė Nemanytė (dziudo klubas Rena), Dominyka Kizerskytė (buvusi Akademijos gimnazijos mokinė) buvo apdovanoti rajono mero padėkos raštais bei piniginiais prizais. Kartu pagerbti ir padėkomis apdovanoti ir juos ugdę mokytojai – Asta Jakštienė, Reinoldas Klimavičius, Elona Rimdeikienė, Daiva Ivaškevičienė, Giedrė Morkūnienė, Eugenija Teišerskienė, Virginija Savickienė, Danguolė Savickienė, Vera Balandienė, Raminta Borodičienė, Lilė Žukauskienė, Tomas Bičiūnas. Džiugu, kad šventės pabaigą vainikavo įspūdingas „Ryto” pagrindinės mokyklos miuziklas „Muzikos garsai”. Tai buvo puiki dovana visiems šios šventės dalyviams.

Renginių organizatorė Žydronė Smulskienė

 

Organizavome respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Jaunieji mokslininkai – mokslo pažangai (2013-12-13)

Gruodžio 13 d. gimnazijoje vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Jaunieji mokslininkai – mokslo pažangai”. Susipažinti su naujausiais mokslo darbais ir praktiniu jų taikymu, apibendrinti šiuolaikines mokslinių tiriamųjų darbų tendencijas, populiarinti mokslą bei technologijas susirinko apie 100 gimnazistų, rajono mokyklų moksleivių, mokytojų, mokslininkų, universitetų dėstytojų, studentų mokslinių draugijų narių, mokinių tėvų. Konferencijoje buvo akcentuota jaunosios ir vyresnės mokslininkų kartos harmonija, mokslininko piliečio misija, jo tvirtos pozicijos svarba visoms mūsų gyvenimo sritims. Tikimės, kad tradicija galėsianti tapti mokslinė konferencija padės plėtoti mokslinę mintį, suteiks galimybes tobulėti gabiausiems ir aktyviausiems mokiniams. Renginio organizatoriai dėkoja visiems dalyviams ir džiaugiasi, kad kiekvieno išsakyta nuomonė, komentarai diskusijų metu, dalinimasis patirtimi ir įžvalgomis, padėjo šiai konferencijai tapti sėkminga ir svarbia.

Konferencijos koordinatorė,  pavaduotoja ugdymui Asta Krasauskienė

 

Šventėme dvyliktokų gimtadienį (2013-12-12)

Gimnazistų tarybos iniciatyva buvo atgaivinta sena tradicija – švęsti dvyliktokų gimtadienį. Tad gruodžio 12 diena 12 valandų 12 minučių, visus ketvirtokus gimnazijos kiemelyje nuotaikingai sveikino gimnazistų taryba, o saldžias dovanas – tortus, dovanojo pirmokai.

Gimnazistų taryba

 

Įpusėjus gruodžiui, prieš Kalėdas aplankėme specialiosios internatinės mokyklos auklėtinius (2013-12-16)

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, gimnazistų tarybos iniciatyva suburta savanorių komanda skubėjo į Kėdainių internatinę mokyklą pasveikinti šios mokyklos ugdytinių. Šventės metu gimnazistai greitai padėjo visiems pajusti Kalėdų dvasią – kartu dainavo dainas, grojo, vaidino, šoko nuotaikingus šokius. Vėliau į šventę atskubėjo ir Kalėdų senelis, pasiruošęs išklausyti specialiosios internatinės mokyklos ugdytinių išmoktus eilėraščius ir dainas. Kiekvieno akys spindėjo iš džiaugsmo, gavus dovanų, kurias padovanojo Šviesiosios gimnazijos gimnazistai. Džiugu, kad akcija „Būkim turtingi gerumo” sėkmingai vykdoma jau kelerius metus iš eilės, o už dovanotą džiaugsmą internatinės mokyklos mokiniams Gimnazistų taryba labai dėkinga visiems gimnazistams.

Austė Raicevičiūtė, 1a klasės gimnazistė

 

Kartu su ISM vadybos ir ekonomikos universitetu organizavome „Savęs pažinimo akademiją” (2013-12-17)

Šiuolaikinėje visuomenėje trūksta kūrybiškų, nestandartiškai mąstančių žmonių. Nebepakanka turėti vien tik akademinių žinių, kad būtų galima siekti sėkmingos karjeros. Būtina ugdyti savęs pažinimo ir kūrybiškumo kompetencijas. Todėl Šviesiosios gimnazijos karjeros koordinatorės Rita Bagdonaitė ir Žydronė Smulskienė kartu su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu gruodžio 17 d. organizavo „Savęs pažinimo akademiją“. 10-12 klasių gimnazistams susitikimo metu buvo atsakyta į klausimus: „Kodėl svarbu pažinti save ir kitus? Kodėl svarbu mokytis ir dirbti kartu? Kas geriau: dirbti komandoje ar pavieniui? Kodėl svarbu apie karjerą kalbėti dar mokykloje ir su kokia dilema susiduriama renkantis profesiją? Kodėl svarbu būti aktyvia asmenybe?“ ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentai ir dėstytojai maloniai bendravo ir stengėsi kuo išradingiau pateikti informaciją, atsakyti į rūpimus klausimus ir įtraukti kuo daugiau mokinių į veiklas. Susitikimo metu gimnazistams buvo pasiūlyta dalyvauti loterijoje. Kiekvienas, nusifotografavęs prie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto stendo ir įkėlęs nuotrauką į mobiliąją programą „Instagram“ bei surinkęs daugiausiai „like“,  turėjo galimybę laimėti  džemperį su universiteto emblema, o visi dalyvavę paskaitose gimnazistai ir mokytojai gavo pažymėjimus. Fotografuojantis bendrai nuotraukai buvo labai malonu girdėti svečių atsiliepimus, kad gimnazijoje yra gera aura. Tikimės, kad  svečių iš ISM sulauksime ir kitąmet.

Gabrielė Valevičiūtė, 3b klasės gimnazistė

 

Gimnazija pakvipo Kalėdomis (2013-12-20)

 

Gruodžio 20-os rytą gimnazistai šventiškai nusiteikę skubėjo į mokyklą. Tai ypatinga mokslo diena, kai šį rytą gimnazija pakvimpa Kalėdomis. Mokykloje visus pasitiko gimnazistų taryba, kuri vaišino kakava ir kvietė ragauti pačių tarybos narių iškeptų sausainių. Šventinę nuotaiką kurti padėjo įspūdinga žiemos inscenizacija, nuostabi Čaikovskio muzika ir gimnazijos šokėjai.  Apsilankė ir šmaikštus  Kalėdų senelis, kuris klausėsi gimnazistų eilėraščių ir visiems palinkėjo gerų metų.

 

Austėja Sirijatavičiūtė, 3b klasės gimnazistė

 

Projektas „lyderių laikas 2“ (2014-01-09)

 

Sausio 9 d. gimnazijoje vyko projekto „Lyderių laikas 2“ Kėdainių rajono savivaldybės kūrybinės komandos ir projekte dalyvaujančių rajono mokyklų kūrybinių komandų video konferencija su užsienio ekspertėmis prof.  Luoise Stoll ir Coleen R. Jackson. Video konferencijos tikslas – aptarti Kėdainių rajono savivaldybės modelio „Veiksminga lyderystė – lyderių klubo veikla švietimo bendruomenei“ idėjas ir plėtros strategijas. Užsienio ekspertėms pristatyta modelio santrauka, sėkmingiausios veiklos, didžiausi modelio įgyvendinimo ir jo tvarumo užtikrinimo iššūkiai. Ekspertės pateikė savo įžvalgas dėl įgyvendinamo modelio turinio bei procesų, pristatė Japonijoje ir Lietuvoje didelį dėmesį sulaukusį “Ji gyoukenkyuu– Japanese ‘lessonstudy” metodą. Videokonferencijos dalyviai diskutavo, kaip ir kokiais metodais būtų galima motyvuoti, suaktyvinti ir į rajono Lyderių klubo veiklas įtraukti kitas mokyklas, kaip užtikrinti procesus, kad vyktų kultūriniai pokyčiai ir galėtume atsirinkti ir įgyvendinti vertingiausias idėjas.

 

 

Prisiminėm Sausio 13-osios įvykius (2014-01-13)

 

Sausio 13-osios rytą gimnazijoje – pagarbi tyla. Vykdant akciją „Atmintis gyva, nes liudija“, mūsų mokyklos languose dešimt minučių languose buvo įžiebtos žvakės, skirtos žuvusiems už mūsų tautos laisvę pagerbti. Prisiminę sausio 13-osios įvykius, visų klasių mokiniai ant medžių kabino popierinius balandžius, simbolizuojančius laisvę ir taiką, o prie Laisvės gynėjų stendo iš degančių žvakučių sudėliojo žodį LAISVĖ. Šią dieną gimnazijoje pertraukų metu skambėjo patriotinės dainos, buvo demonstruojamos Sausio 13-osios įvykių akimirkos. Šios atmintinos dienos išvakarėse gimnazistai socialiniame tinkle „Facebook“ dalinosi mintimis ir džiaugėsi, kad jaučiasi laimingi būdami laisvi.

 Minėjome K. Donelaičio 300 metų sukaktį (2014-02-04)  

Vasario 4 d. gimnazijos bibliotekoje paminėtas 300-asis Kristijono Donelaičio gimtadienis. Renginio metu buvo pristatyta paroda, skirta jubiliejiniams rašytojo metams. Pirmoji jos dalis – Žiemos rūpesčiai – primena Mažosios Lietuvos kultūrinio palikimo skaudulius. Donelaičio kūrybos kontekstus atveria skaitykloje veikianti mokytojos Danguolės Civilkienės mokinių dailės darbų paroda „Donelaičio žemė“. Joje kūrybingai perteikti ir Metų įspūdžiai. Mokinės Marta Bagdžiūnaitė ir Miglė Nemanytė puikiai perteikė nelengvus poeto tekstus – jo žiemos peizažus ir  sodrią pasakėčių kalbą. Temų pokalbiui atsirado surengus nedidelę viktoriną apie Donelaitį. Užpūtę gimtadienio žvakes (šimtmečiui po žvakę) renginio svečiai dar ilgokai klegėjo prie šventinio stalo; smagu, kad kalba savaime sukosi apie jubiliatą. 

 

Minėjome vasario 16-ąją (2014-02-14)

 

Minint Vasario 16-ąją,Šviesiojoje gimnazijoje antrą kartą buvo surengta pilietiškumo pamoka, kurią vedė pulkininkas leitenantas, Lietuvos kariuomenės vado kanceliarijos Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus vadovas Artūras Jasinskas ir Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas Rimantas Žirgulis. Svečiai gimnazistams pasakojo apie tai, kodėl gyvenant nepriklausomoje Lietuvoje reikia galvoti ir kalbėti apie saugumą, apžvelgė informacines grėsmes, kurios šiandien yra ypač aktualios, bei pateikė istorinių faktų apie Vasario 16-osios įvykius. 


Dainavome „Dainų dainelės“  konkurse (2014-02-22)

 

Vasario 22 d.  LRT televizijos eteryje  pasirodė pirmoji „Dainų dainelės 2014“ laida. Jubiliejiniame  (40 metų švenčiančiame) konkurse  dalyvavo ir mūsų mišrus ansamblis, vadovaujamas mokytojos Sigitos Aukštiejūtės-Morkūnienės. Gimnazistai A. Bugaitė, E. Jasulevičiūtė, J. Narbutaitė, I. Šelekaitė, J. Valevičiūtė, V. Maziliauskaitė, G.Orintaitė, T. Sinickas, J. Lapiens, A. Jagminas, E.Sereikaitė,zoniniame etape nugalėję varžovus, sėkmingai pasirodė ir respublikiniame etape. 

Triukšmingai atšventėme Šimtadienį (2014-02-21)

 

Šimtadienis kasmet Šviesiojoje gimnazijoje laikomas viena didžiausių ir smagiausių švenčių. Po linksmo vakaro kartu su tėvais ir mokytojais likusias šimtą dienų iki pirmųjų egzaminų moksleiviai pažada skirti mokslams. 2014-ųjų metų laida – ne išimtis. Ne veltui šios laidos Šimtadienio tema buvo „Kosmosas“. Iki šiol dar kosmoso platybėse klajoję gimnazistai pagaliau nusileido ant žemės ir pripažino, kad nuo artėjančio „egzaminų asteroido“ pabėgti negalima. Reikia drąsiai pasitikti šį išbandymą. Šventėje, vykusioje vasario 21 dieną, abiturientus sveikino mokyklos direktorė Violeta Liutkienė, prisiminimais iš dvyliktokų vaikystės dalinosi jų pradinių klasių auklėtojos, kurių vardu kalbėjo Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Rasida Adomavičienė. Nuotaikingus pasirodymus parengė ir dabartinės moksleivių auklėtojos bei tėvai. Savo žodį tarė ir patys dvyliktokai – dėkojo mokytojams, tėvams, dovanojo jiems gėles, dainas, šokius ir pažadus visą dėmesį sutelkti į egzaminus. Vis dėl to įdomiausia šventės dalis kiekvienais metais būna jaunesnių moksleivių, trečiokų, pasirodymai ir, žinoma, dvyliktokams teikiamos nominacijos. Šiais metais buvo įteikta net 13 apdovanojimų. Jų laimėtojai buvo apdovanoti ne tik gausiais aplodismentais, bet ir stiklinėmis rankų darbo krentančią žvaigždę primenančiomis statulėlėmis, specialiai pagamintomis šventei.

 

Simona Pociūtė, 4b klasės gimnazistė 

 

Kovėmės „Protų mūšyje (2014-02-28)

Paskutinę žiemos dieną  gimnazijos kiemelyje šurmuliavo pirmokai ir jų tėveliai.  Tėvų klubo iniciatyva buvo  organizuojamas dabar labai populiarus žaidimas „Protų mūšis“. Išradingus pavadinimus susikūrę komandos nariai gan nesunkiai atsakinėjo į užduotus klausimus, žiūrėjo nuotaikingus komandų-laimėtojų prisistatymus, klausėsi nuoširdaus pirmokės Emilės dainavimo. Šio susitikimo tikslas buvo ne vien išsiaiškinti pačius protingiausius, bet ir suburti pirmokus ir jų tėvelius pabūti kartu. 

 

Emilė Jasulevičiūtė, 1a klasės gimnazistė 


 

Džiaugėmės direktorės apdovanojimu (2014-03-07)

 

Kovo 7 dieną Kėdainių kultūros centre vyko šventė „Ačiū, kad šalia esi“. Jos metu apdovanotos Kėdainių  krašto Metų moterys 2013. Iš viso į septynias nominacijas pasiūlytos 37 kandidatės. Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta  Liutkienė išrinkta Metų įstaigos vadove. Sveikiname!


 

Susitikome su „Misija Sibiras‘13“ dalyviais (2014-03-10)

Kovo 11-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną gimnazijos bendruomenė paminėjo kartu su  „Misija Sibiras’13”dalyviais. Ekspedicijos narės Oksana ir Laura susitikimo metu pasidalino patirtimi ir mintimis apie jaunimo misiją Sibire, papasakojo, kaip projekto dalyviai tvarkė apleistas kapines, kiek kryžių pagamino ir paliko atminimui, kaip dalyviai bendravo su Sibire gyvenančiais tremtiniais lietuviais. Buvo įdomu išgirsti, kaip jaunimas dvi savaites gyveno svetur, kokias gyvenvietes aplankė, kaip miegojo palapinėse, kaip gynėsi nuo juos puolančių mašalų. 

 

Ročaitė Ieva, 2b klasės gimnazistė   

Dalyvavome NordPlus projekte „Today is teens – tomorrow leaders“ (2014-03-10/14)

 

Kovą Kėdainius aplankė 25 mokiniai ir 2 mokytojai GitteKollingKlitgaard bei JonhOlseniš  Danijos Alborgo miesto. Juos šiltai priėmė Šviesiosios gimnazijos gimnazistai ir jų šeimos. Programos NordPlus, projekto „Šiandienos paaugliai – ateities lyderiai“ dalyviai visą savaitę kartu leido laiką ir bendravo anglų kalba.Pirmąją projekto dieną Vilniaus oro uoste įvyko šiltas ir linksmas pasitikimas. Paskui visi dalyviai autobusu vyko į Kėdainius. Pakeliui prasidėjo nedrąsus mokinių bendravimas, kelionei įpusėjus visi tapo drąsesni ir labai džiaugėsi sulaukę mainų programos dienos. Atvykę į Kėdainius danai buvo apgyvendinti Šviesiosios gimnazijos mokinių namuose, o vakare mainų programos dalyviai susirinko gimnazijoje. Ten mūsų svečiai stebėjo gimnazijos bendruomenės surengtą koncertą, o po jo žaidė susipažinimo žaidimus.
Antrąją dieną mokiniai ir jų svečiai jau anksti ryte išvyko į Druskininkus, kur jų laukė druskos studija. Ten iš minkštos druskos masės lipdė darbelius, juos džiovino krosnyje. Antroji užsiėmimo dalis vyko druskų dirbtuvėse, kur pradedantieji menininkai iš druskos kristalų formavo kūrinius. Kadangi tądien buvo Kovo 11 – Lietuvos nepriklausomybės diena, pasibaigus užsiėmimams Druskenių namuose gimnazistai sugiedojo Lietuvos valstybinį himną. Po to svečiai keliavo į Druskininkų vandens parką. Jie teigė, kad Danijoje tokių pramogų neturi ir yra be galo laimingi galėję apsilankyti vietoje, kuri primena tropikų salą.Trečiąją dieną laukė kelionė į Lietuvos sostinę. Vilniuje danai susipažino su Vadybos ir ekonomikos universitetu (ISM). Šio universiteto studentės pasakojo apie ISM studijų programas, studentų laisvalaikį, parodė patalpas, suorganizavo linksmus žaidimus, parengė universiteto prezentaciją. Turėjome galimybę dalyvauti ir tikroje paskaitoje, kurią skaitė dėstytojas iš Amerikos. Pasijutome tarsi tikri studentai!Vėliau turėjome laiko pasigėrėti Vilniaus senamiesčio grožiu ir pabendrauti. Dienai įpusėjus mūsų svečiai aplankė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Gidas danus supažindino su Lietuvos istorija ir įdomiai pristatė nacionalinį muziejų. Po to kopėme į Gedimino kalną, iš kur atsivėręs Vilniaus vaizdas prikaustė visų žvilgsnius ir tapo populiaria fotografavimosi vieta.Kitą dieną vyko smagūs lyderystės mokymai, o vakare – pašėlęs ir nenuspėjamas vakarėlis. Dėkojame 3B klasės gimnazistėms Gabrielei Pabrinkytei ir Laurai Žiupsnytei už surengtus šaunius lyderystės mokymus. Ši veikla mokė ne tik lyderystės, bet ir dar labiau suartino visą projekto komandą. Kiekvienas džiaugėsi šiltu ir artimu bendravimu mokymų metu. Toks jis buvo todėl, kad tą dieną vyko paskutinės veiklos kartu. Kita vertus, visi su nekantrumu laukė atsisveikinimo vakarėlio! Reikia pripažinti, kad jis buvo iš tiesų linksmas ir nepamirštamas. Kiekvienas mainų programos dalyvis jautėsi tarsi seniai pažįstamų draugų būryje ir tiesiog linksmai leido laiką, šoko, bendravo, žaidė žaidimus ir dėkojo vieni kitiems už nepamirštamas emocijas. Kai atėjo laikas baigti vakarėlį, visi norėjo dar truputėlio laiko kartu, o danai nenorėjo išvykti iš Lietuvos.Atsisveikindami nubraukėme nuoširdžias ašarėles ir mojuodami išlydėjome svečius į oro uostą. Esame laimingi, kad, svečiai išsivežė pačias geriausias emocijas, atsiminimus ir neišdildomus įspūdžius.Didžiuojamės tuo, kad jiems labai patiko Lietuva. Tai reiškia, kad vienas iš programos tikslų įvykdytas. Užsieniečiai susipažino su mūsų gimtąja šalimi, kultūra, tradicijomis, virtuve ir visa tai prisimins ilgai, gal net aplankys Lietuvą dar kartą. O dabar mes, Šviesiosios gimnazijos moksleiviai, su nekantrumu laukiame mainų kelionės į Daniją, iš kurios taip pat tikimės geriausių įspūdžių, dar kartą pabendrauti su naujais draugais, pažinti jų šalį.Už galimybę dalyvauti tokiame naudingame projekte Šviesiosios gimnazijos mokiniai dėkoja projekto koordinatorėms Gitanai Kaupienei ir Ritai Bagdonienei.

 

Emilė Jasulevičiūtė, 1a klasės gimnazistė


 


Organizavome tėveliams paskaitą (2014-03-24)

 

Kovo 24 d „Lietuvos tėvų forumas” pakvietė gimnazistų tėvelius į paskaitą-diskusiją tema „Kur vaiko laimė ir sėkmė?” Susitikimo metu tėveliai galėjo sužinoti,  kas stiprina vaiko laimę, koks vaikas yra laimingas, kaip jaučiasi laimingų vaikų tėvai, kaip, mokantis mažiau, išmokti daugiau. Į šiuos ir kitus klausimus atvirai, emocionaliai ir netradiciškai atsakinėjo Lietuvos tėvų forumo lektorius Audrius Murauskas. 

Organizavome aukštųjų mokyklų mugę (2014-03-24)

 

 

Šviesiojoje gimnazijoje jau ketvirtą kartą surengta „Aukštųjų mokyklų mugė: Kėdainiai 2014“. Susitikimo su aukštosiomis mokyklomis metu rajono moksleiviai galėjo rasti atsakymus į klausimus, kur studijuoti, kokią studijų programą, universitetą, kolegiją ar kitą mokyklą pasirinkti. Net devyniolika aukštųjų mokyklų dalijosi informacija apie studijas, pasakojo, kokios studijų ir užimtumo galimybės, gyvenimo sąlygos lauks būsimųjų studentų. Aukštųjų mokyklų mugėje moksleiviai noriai dalyvavo paskaitose, domėjosi aukštųjų mokyklų tyrimais, dalyvavo eksperimentiniame garso ir judesio užsiėmime, turėjo galimybę sužinoti, kaip atsiranda žemėlapis išmaniajame telefone ir kt. Renginyje dalyvavę moksleiviai tvirtino, kad pokalbiai su aukštųjų mokyklų atstovais jiems padės apsispręsti renkantis studijų kryptį.

 

Būsimiesiems pirmokams organizavome „Atvirų durų dieną” (2014-04-09)

 

Kasmet Atvirų durų diena gimnazijoje organizuojama balandžio mėnesį. Tai vienos dienos renginys būsimiems pirmokams bei jų tėveliams. Susitikimo metu gimnazistų sukurti personažai nuotaikingai pristatė Šviesiąją gimnaziją, mokytojus, vykdomas veiklas. Tėveliai galėjo sužinoti apie stojimo tvarką, užduoti rūpimus klausimus ar tiesiog dalyvauti ekskursijoje po gimnaziją

   

 

 Stebėjome teatro „Miraklis“ spektaklį „3 atspindžiai veidrodyje: idilė, ironija, iliuzija“ (2014-04-10)

„Kas žmogui iš to, jei jis sužavės visą pasaulį, bet praras savo sielą?“

Britų rašytojas Oskaras Vaildas (angl. Oscar Wilde) šį klausimą kėlė savo romane „Dorijano Grėjaus portretas“ (angl. “The Picture of Dorian Gray“). Pirmą kartą išleistas 1890-aisiais kūrinys iki šiol tebeskaitomas įvairiausiose pasaulio šalyse. Jaunystės laikinumas, grožio poveikis, atsakomybė už savo poelgius ir kitos temos, aprašytos XIX a. pabaigos kūrinyje, tebėra nemažiau aktualios ir XXI a. Šviesiosios gimnazijos mokinių teatro „Miraklis“ nariai, susidomėję šiuo nemariu kūriniu, diskutavo, ginčijosi, kūrė savitą romano interpretaciją. Entuziazmas, idėjinės bei kūrybinės paieškos virto estetišku, jautriu spektakliu, kuriame skambėjo  O. Vaildo citatos, specialia parinkta poezija ir muzika. „3 atspindžiai veidrodyje: idilė, ironija, iliuzija“ – taip pavadinome savo kūrybos rezultatą. Teatro nariai nuoširdžiai dėkoja žodį visiems, radusiems laiko vėlų gegužės vakarą pasidžiaugti mažąja spektaklio premjera.   

Anglų kalbos mokytoja Daiva, teatro „Miraklis“ vadovė: „Didžiuojuosi išskirtine mokinių grupe, kuri trejus metus penktadienių popietes skirdavo teatrinei veiklai. Šių žmonių dėka gimnazijoje atsirado poreikis bei galimybė kurti gražią tradiciją – mokinių teatrą, vienijantį tuos, kuriuos domina papildomos literatūros studijos, sceninė saviraiška, meninio ir estetinio išprusimo galimybės. Smagu, kad „Miraklio“ pradininkų Viktorijos Lukošiūtės, Solveigos Lipniūtės, Tomo Kuprio, Klaido Grinco, Juro Lapienio, Deivido Bičkos charizmatiškas entuziazmas paskatino ir jaunesnių klasių mokinius įsitraukti į teatro veiklą. 2013 – 2014 m. m. mūsų teatro veikloje dalyvavo 25 mokiniai. Tai tarsi dar viena klasė, kurioje mokomės meno būti šalia vienas kito. Esame savotiški snobai, labai skirtingi ir kartu panašūs savo pažiūromis, vertybėmis, pasaulio suvokimo dalimi.” 

   

Dalyvavom teisinių žinių konkurse „Temidė(2014-04-10) 

 

Gimnazistai Taironas Prušinskas, Jonas Kamberas, Tadas Paškevičius, Marijus Plakys, Tomas Volkevičius teisinių žinių konkurso „Temidė“ zoniniame etape užėmė II vietą. Vaikinų komanda„Z karta“ konkurso metu privalėjo ne tik gerai išmanyti pagrindinių įstatymų nuostatas, spręsti kriminalinę mįslę, bet ir meniškai pristatyti teisinės sistemos žaidybinį modelį. Pasak komandos narių, šis konkursas suteikė ne tik teisinių žinių, tačiau padėjo artimiau susipažinti, išmokė dirbti komandoje, prisiimti atsakomybę ir suteikė galimybę prasmingai ir linksmai praleisti laiką.

   

 

Klausėme VGTU pristatymo (2014-04-28)

 

Gimnazijoje svečiavosi Vilniaus Gedimino technikos universiteto Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė Valerija Bernotienė, kuri gimnazistams ir jų tėveliams pristatė VGTU klases, kurios gimnazijoje bus įsteigtos jau nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. Tai klasės, skatinančios gimnazistus ateityje rinktis technologinius bei fizinius mokslus. Sutartis su šia aukštąja mokykla bus pasirašyta birželio 17 d. 14 val. 

 

 

Organizavome akciją „Savaitė be patyčių“ (2014-04-28)

 

Š.m. balandžio 28 d. Šviesiojoje gimnazijoje vyko renginys „Savaitė be patyčių“. Ši akcija rengiama kasmet, tačiau ją organizuoti gimnazistams netrūksta idėjų. Pirmąją šios savaitės dieną gimnazijoje buvo paskelbti „Tolerantiškiausios klasės rinkimai“. Kiekviena klasė turėjo atiduoti savo balsą, jų manymu, šio titulo vertai klasei. Balsuoti dalyvauti buvo raginami ir mūsų gimnazijos mokytojai. Džiaugiamės galėdami pasveikinti dvi klases, surinkusias vienodą balų skaičių (2b ir 1c), ir apdovanoti jas, tai yra leisti penktadienį (05.02) į mokyklą ateiti be uniformų.
Penktadienį, pirmokų bei antrokų padedami, gimnazistai sukūrė filmuką „We are happy“, kuriuo buvo siekiama parodyti, kad Šviesiojoje gimnazijoje gyventi gera ir kartu pasakyti, kad mes nesitaikstome su patyčiomis.

Laura Žiupsnytė, 3b klasės gimnazistė

 

Minėjome motinos dieną (2014-05-02)

 

Š.m. gegužės 4 d. visoje Lietuvoje buvo minima Motinos diena. Tą dieną visos mamos ir močiutės sulaukė dėmesio, sveikinimų ir pagarbos. Šviesiosios gimnazijos mokiniai bei mokytojai taip pat prisidėjo prie šios prasmingos dienos paminėjimo – gimnazistai parengė savo dailės darbų parodą, rašė laiškus mamoms ir sukūrė filmuką, kuriame prisiminimais apie savo vaikus dalijosi gimnazijos mokytojai, o gimnazistai nuoširdžiais linkėjimais ir daina sveikino mamas.

 
 
                  Laura Žiupsnytė, 3b klasės gimnazistė
 
 

Kartu su tėvais ir mokytojais dalyvavome sporto varžybose (2014-05)

 

Gimnazijoje paskutinę gegužės savaitę buvo gausu sportinių renginių. Tarpklasinėse mergaičių tinklinio varžybose pirmų klasių koncentre 1 vietą iškovojo 1 a klasės komanda, antrų klasių - 2 d klasės komanda,  trečių klasių - 3 b klasės komanda. Bendruomenės stalo teniso turnyre merginų tarpe 1 vietą iškovojo Joana Valevičiūtė 2 d. kl., 2 vietą - Viktorija Lukošiūtė 3a kl., 3 vietą - Gertrūda Nariuševičiūtė 1d kl. Sveikiname stalo teniso nugalėtojus vaikinus - 1 vietos laimėtoją Mindaugą Abukauską 4d kl., 2 vietos laimėtoją Luką Juodeiką 1b kl. ir 3 vietos laimėtoją Vytą Navicką 2b kl. Stalo teniso turnyre varžėsi ir suaugusieji - mokytojai bei gimnazistų tėveliai. Po atkaklios kovos paaiškėjo nugalėtojai: moterų tarpe 1 vietą iškovojo Daiva Stašaitienė, 2 vietą - Rasa Jėckienė ir 3 vietą - Renata Žilienė; vyrų tarpe 1 vietą iškovojo Vilius Vanagas, 2 vietą - Ričardas Juodeika ir 3 vietą - Andrius Valevičius.

 

Šventėme Šekspyro gimtadienį (2014-05-18)

 

Gegužės 8 d. biblioteka ir anglų kalbos mokytojos renginiu "Tulpės Šekspyrui" paminėjo vieno žymiausių pasaulio rašytojų 450-ąsias gimimo metines. Bibliotekoje parengtos 3 parodos, supažindinančios su šio autoriaus kūrinių iliustracijomis bei dramų interpretacijomis Lietuvos teatrų scenose. Išmoningai tulpių motyvais išpuoštoje skaitykloje mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą apie Šekspyrą, deklamavo sonetus originalo kalba.Simboliška: minint didįjį  Renesanso genijų šventė tęsėsi renesansiniame gimnazijos kiemelyje. Susirinkusieji dalyvavo mok. D. Petkevičiūtės ir jos mokinių parengtoje viktorinoje, atliko žaismingas užduotis. Sugrįžę į biblioteką angliškos arbatėlės, visi dalyviai buvo apdovanoti Rimos Burbaitės pagamintais knygų skirtukais su V. Šekspyro aforizmais.

 

Bibliotekininkės: Rima Burbaitė ir Judita Kišonaitė
Minėjome  A. Puškino gimtadienį (2014-05-23)

 

Gegužės 23 d. gimnazijos biblioteka pakvietė įsilieti į Poezijos pavasario šurmulį. Šįsyk poezijos skaitymų valanda buvo skirta rusų poeto Aleksandro Puškino 215-osioms gimimo metinėms. Šventės dalyviais tapo visi, susirinkę prie stalo gimnazijos rūsyje: deklamavome, skaitėme mėgstamiausias poeto eilutes, aptarėme jo ryšius su Lietuva, lyginome vertimus su originalu, klausėmės romansų Puškino žodžiais. Skaidrėse buvo pristatyta Peterburgo tema Puškino kūryboje. Už išsamią ir šiltą poeto kūrybos apžvalgą ypač dėkojame mokytojai Verai Balandienei. 

 

Bibliotekininkės: Rima Burbaitė ir Judita Kišonaitė


 

Susitikome su grupės „THUNDERTALE nariais (2014-05-28)

 

Tėvų klubas gimnazistams suorganizavo įsimintiną susitikimą su sunkųjį metalą grojančiais grupės Thundertale, arba lietuviškai – „Perkūno sakmė“ nariais. Pasak muzikantų, būtent šioje muzikoje jie atsiskleidžia tiek kaip muzikantai, tiek idėjine prasme. Grupės nariai susitikimo metu pasakojo, kad savo muzika reprezentuoja senovės Lietuvos karių dvasią, herojiškumo, stiprybės ir garbės idėjas. Susitikimo pabaigoje muzikantai visus pakvietė kartu dainuoti mums visiems gerai žinomas liaudies patriotines dainas.

 

 

 

Abiturientams nuskambėjo Paskutinis skambutis (2014-05-29)

 

Ketvirtadienį 12-osios laidos abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis.  Pamokos baigėsi – dabar dvyliktokams beliko išlaikyti paskutinius brandos egzaminus. Kaip visada, šios šventės metu netrūko ašarų, prasmingų posmų, jautrių dainų ir nuoširdžių linkėjimų. Savo paskutinį žodį tarė ir abiturientai. Visų abiturientų vardu Agnė Dovydaitytė kalbėjo: „Aš tikiu, kad kiekvienas į gyvenimą ateina su misija. Ir kiekvienas mūsų darbas, pasirinkimas, pažintas žmogus yra siųstas lemties tam, kad įgyvendintume savo misiją. Net jei kartais būna be proto sunku, atrodo, kad gyvenimas neteisingas, o visi tik ir kiša pagalius į ratus – tikiu, kad taip turi būti ir tai turi gilesnę prasmę. Ir galiausiai gyvenime viskas bus taip kaip turėjo būti. Šiandien mes esame čia, nes turime būti. Ne dėl to, kad taip sako taisyklės ir taip daro visuomenė, o dėl to, kad visus mus čia atvedė mūsų likimas. Ir tai beveik paskutinis kartas, kad jis mūsų visų kelius sukirto. Viskas. Nuo čia einame kiekvienas sau, nebe kaip bendruomenė, kurią taip ilgai kūrėme, o visi atskirai. Ir nuo šiandien bus viskas pagal tą patį gyvenimo planą – šiandien vieni paverksime, kiti juoksis iš tų, kurie verkia, tada linkėsime vieni kitiems sėkmės egzaminuose. Verksime po jų. Tada galvosime, kad vis dėlto galėjome pasimokyti truputį daugiau. Tada bus išleistuvės, paskutinė šventė, žadėsime vieni kitų niekada nepamiršti, susitikti, susirašyti, aplankyti mokyklą iš kurios taip skubėjome išeiti. Deja, tiesa ta, kad ne visi susitiksim, ne visi aplankysim mokyklą, ne visi visus prisiminsim. Nes tokia yra realybė. Kol esame mokykloje, atrodo, kad tai mūsų gyvenimas ir pasaulis už mokyklos ir yra tik pasaulis už mokyklos. Kitas pasaulis. O mes turime savąjį. Tačiau svarbu suvokti, kad pasaulis yra tik vienas, o mokykla – tik etapas. Bet toks didelis... Ir tik kai pats sustoji, pamatai, kai jis greitai bėga. Ir kaip keista. Kai pagalvoji, ko mokykloje išmokai ir patyrei, juk neateina į galvą visokie autoriai ir formulės. Ne. Gyvenimas ateina.. Akimirkos. Kai visi stovėjome čia, kai skirstė klases, kai klausėme griežtų uniformos  reikalavimų, o po to visi juos pažeidinėjome, kai pirmoj klasėj mokytojai kartodavo, kokia šita karta bloga, gimnazija dar niekada tokios neturėjo, o dabar tą patį girdime apie atėjusias kartas, kai būdami fux'ais bijojom krikštynų, o po to patys gasdinom pirmokus, kai su pavydu žiūrėjome į ketvirtokus ant jų privilegijuoto suoliuko, o dabar, sėdėdami ant jo, žiūrime su pavydu į pirmokus... prisimename akimirkas kai mokyklos tualete šluostėme ašaras, o atėjus mylimiausiai ketvirtokų šventei, tikrai ne paslaptis, visi ten pat už tas ašaras kėlėme taures, prisimenam kaip n-tąjį kartą geografijos pamokose žiūrėjom Euroviziją, per renginius lipome pro langus, netyčia, o kartais gal ir tyčia nuspaudėme gaisro signalą arba skambutį. prisimenam kaip visi susimąstėme ką mes veikėme šioje žemėje, kai skaitėme Kamiu, ir kai visi susimąstėm, ką mes veikiam lietuvių pamokose, kai skaitėm Donelaičio ”Metus”, prisimenam, kai kartu linksminomės su mokyklos moksliukais ir kartu mokėmės su neklaužadomis, prisimename dienas, kai mokykloje buvo taip blogai, kad neišlaukęs pamokų išeidavai, arba taip gerai, kad pagavai save liūdintį, kad baigėsi pamokos. Žinau, kad mokyklos metai ne visiems buvo patys geriausi ir dabar tie žmones galvoja kokį velnią aš čia šneku. Bet.. kad ir kaip ten buvo jie baigėsi. nieko panašaus daugiau nebebus. Dėl to ketvirtokų vardu tik galime padėkoti – visiems draugams, kuriuos čia susiradome, kurie su mumis liūdėjo sunkiausiomis akimirkomis ir džiaugėsi mūsų pergalėmis, dėkojame pirmosioms meilėms, kurias sutikome mokykloje, o po išsiskyrimo stengėmės išvengti jų koridoriuose, padėkoti ne tik draugams bet ir priešams, kurių irgi galimai čia įgijome, už tai kad parodė mums, kokiais žmonėmis būti nenorime. Be abejones, žemai galvas lenkiame tėvams, už supratingumą, už leidimą mums pasirinkti savo kelią, daryti savo klaidas, savo patyrimus, už supratingą neklausinėjimą iš kur tos n raidės ir tie blogesni pažymiai. Dėkojam mokytojams , nes išmokėt mus kur kas daugiau nei rašoma vadovėliuose, kuriais daugelis jūsų net nebesinaudoja, begalinį supratingumą, kad yra blogos dienos kartais net blogos savaitės ir už antro, kartais net trečio šanso suteikimą. Už palaikymą ir padrąsinimą siekti svajonių. Ypatingai norėtume padėkoti lietuvių mokytojoms, nes būtent su jomis šiuos metus leidome didžiąją laiko dalį, būtent jos savo aistra , užsidegimu, kantrybe ir savo pačių pavyzdžiu ir puoselėjamomis vertybėmis iš tikrųjų atskleidė tai, kas žodžiais rašoma visuose tuose kūriniuose. Būtent jų pamokose supratome, kad viskas laikina, kad net jei kartais mūsų darbai atrodo beprasmiai ir visiškai bevaisiai, tačiau būtent moralinės pergalės yra svarbiausios. Dėkojam auklėtojoms, kad ištvėrė šiuos keturis metus su mumis, kad gaudė mus visus, kad pateisintume pamokas, atkentėjo kartu su mumis krikštynas, atšoko per 100-dienį, o šiandien kartu čia liūdi, nes dar vienus savo vaikus išleidžia į gyvenimą. Dėkojam visai administracijai, nuo skaityklos darbuotojų, kurios tyliai sėdėdamos prisiklausydavo įvairių mūsų kalbų ir keiksmų, niekad nepavargstančios  renginių organizatorės, socialinės, psichologės, pavaduotojų ir direktorės, kurios ir buvo pagrindinės gimnazijos sienos, mus priglaudžiančios ir neleidžiančios paklysti.. Ketvirtokų vardu dėkoju visiems. Mums buvo garbė su jumis užaugti”.

 
Agnė Dovidaitytė, 4c klasės gimnazistė

 

Trečiokai pristatė projektinius darbus (2014-06-05)

 

Kasmet trečių klasių gimnazistai rengia ir pristato projektinius darbus, kurie pasižymi ne tik konkretaus mokomojo dalyko specifika, tačiau turi ir mokslinio darbo elementų. Savo kūrybiniuose ir tiriamuosiuose darbuose, kuriuos turėjo parengti per vienerius mokslo metus, trečių klasių gimnazistai pateikė ir apibendrino įvairių tyrėjų samprotavimus nagrinėjama tema, kūrė filmukus, pristatė rūbų kolekcijas ir kitas veiklas.

 

Apdovanojome gabiausius (2014-06-06)

 

Vasarišką birželio mėnesio 1-ąją penktadienio pavakarę gimnazijos kiemelyje nebuvo tylu, nes visi mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai, kuriais gimnazija ypač didžiuojasi, susirinko būtent čia, pasidžiaugti savo, bendraklasių, draugų, kolegų laimėjimais bei puikiais rezultatais. Žinoma, gimnazijoje kiekvienas yra ypatingas ir turi savo talentų ir gebėjimų, tačiau 2014 Gimnazijos garbės medaliais galėjo didžiuotis tie, kurie jų labiausiai nusipelnė per šiuos mokslo metus mokslo, meno ar sporto srityse. Šį kartą apdovanotieji džiaugėsi ne tik medaliais ir padėkomis, bet ir gimnazijos dainininkų skambiais balsais. Taip pat į „Gimnazijos garbę“ atvykęs Kėdainių senamiesčio choras, kurį galima pavadinti „Kėdainių garbe“, visus užkrėtė puikia nuotaika.

 

Austė Raicevičiūtė, 1a klasės gimnazistė

 

Pas mus lankėsi  mokslinė laboratorija (2014-06-03/05)

 

Mobilioji mokslinė laboratorija „MoMoLab“ birželio 6-7 dienomis lankėsi Šviesiojoje gimnazijoje. Gimnazijos „Jaunųjų mokslininkų draugijos” nariai turėjo unikalią galimybę atlikti mokslinius astronomijos, biologijos, chemijos, fizikos bandymus. Pasak gimnazistės Viktorijos Lukošiūtės, „tai įsimintinos trys eksperimentinio darbodienos, iš kurių viena praleista apdorojant teorinę medžiagą, ieškant informacijos, darbuojantis kartu su mokslininkais ir klausant paskaitų apie naujausius mokslo atradimus.

 

 

Viktorija Lukošiūtė, 3a klasės gimnazistė

 


Pasirašyta sutartis su VGTU (2014-06-17) 

 

 

Birželio 17 d. Šviesioji gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Nuo rugsėjo 1 d. gimnazijoje bus įsteigtos VGTU klasės, siekiant skatinti mokinius rinktis studijuoti technologijų bei fizinius mokslus, norint susipažinti su studijų universitete galimybėmis, taip pat siekiant skatinti mokytojų ir dėstytojų bei Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro darbuotojų bendradarbiavimą. Gimnazija kartu su universitetu bendradarbiaus informacinių technologijų, fizikos, matematikos, ekonomikos ir verslo pagrindų, chemijos bei braižybos mokslų srityse, vykdys bendrus užsiėmimus, atliks laboratorinius darbus, ves pamokas, konsultacijas. 

Atestatų įteikimo šventė 2014-06-16
 


 


PagrindinisPriėmimasParama Struktūra kontaktaiVeiklaUgdymasSėkmės ir lyderystės mokyklaPasiekimaiInformacija gimnazistuiFotogalerijaFacebookEl. dienynasMetraštis