KĖDAINIŲ ŠVIESIOJI GIMNAZIJA
VGTU klasė


     

    Kėdainių šviesiajai gimnazijai 2014 metais pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu  įsteigta VGTU klasė.

VGTU klasės misija – ugdyti pilietiškai atsakingą, kūrybingą, konkurencingą, mokslui ir naujausioms technologijoms bei kultūros vertybėms imlią asmenybę.

 

VGTU klasė tai II–III klasių mokinių laikinoji grupė, kurioje mokydamiesi gimnazistai gali

  •  klausytis VGTU dėstytojų paskaitų: matematikos, ekonomikos, chemijos, fizikos, braižybos, informacinių technologijų ir kitų dalykų temomis;
  •  atlikti praktinius ir laboratorinius darbus VGTU fizikos ir chemijos laboratorijose, inžinerinės grafikos bei informacinių sistemų katedrų auditorijose;
  • susipažinti su universitete vykdomais įdomesniais moksliniais tyrimais, pažangiausiomis mokslo tendencijomis;
  •  rengti projektus bendradarbiaujant su studentais ir dėstytojais, juos pristatyti universitete rengiamose studentų  mokslinėse konferencijose;
  • susipažinti su studijų programomis, mokymosi procesu ir galimybėmis VGTU universitete;
  • sužinoti naujausią informaciją apie bendrojo priėmimo sąlygas ir tvarką.

VGTU klasės veiklos planas 20152016 m. m. Atsisiųsti...

Gimnazijoje VGTU klasės ugdymo turinys papildytas moduliu „Eksperimentiniai gamtos mokslai“.


Integruotas modulis "Eksperimentiniai gamtos mokslai" 2015
2016 m. m. Atsisiųsti...

Mokslo metų pabaigoje mokiniams įteikiami pažymėjimai, liudijantys apie Vilniaus Gedimino technikos universitete įgytas žinias.


VGTU klasės
mokinių sąrašas. Atsisiųsti...

Filmas apie Kėdainių šviesiosios gimnazijos VGTU klasę. Atsisiųsti...AKIMIRKOS IŠ VGTU KLASĖS VEIKLOS

2015
2016 mokslo metai

  2016 m. birželio 1 d.  Pirmosios VGTU klasės 16-kai mokinių  įteikti VGTU klasės baigimo pažymėjimai. Mokinių pasveikinti ir pažymėjimus įteikti atvyko VGTU

studentų priėmimo skyriaus specialistas, Medžiagų atsparumo katedros docentas Arūnas Jaras.   Gegužės 17 d. VGTU klasės gimnazistai Gintarė Meilūnaitė, Viktorija Varnaitė ir Titas Kutavičius vyko į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, kuriame vyko mokinių konferencija „Kurkime ateitį kartu su VGTU”. Jos metu gimnazistai pristatė savo atliekamus 11 klasės projektinius darbus bei klausėsi iš kitų Lietuvos mokyklų atvykusių mokinių skaitomų pranešimų. Viešnagės metu gimnazistai įgijo naujų žinių iš chemijos, fizikos bei informacinių technologijų sričių, sužinojo apie VGTU mainų programas. Konferencijos pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti mažomis dovanėlėmis, buvo įteikti pažymėjimai.

(T. Kutavičius 3d)

2016 m. kovo 2 d. gimnazijoje vyko VGTU diena. Buvo pristatytos universiteto programos, studijų galimybės. Universiteto dėstytojai mokiniams skaitė paskaitas:

*Įmonių ekonomikos ir vadybos katedros docentė dr. Agnė Šimelytė. Tema  „Obuolio graužtuko klubo fenomenas: nuo idėjos iki pasaulines šlovės"

*Biomechanikos katedros asistentas, Medicinos, reabilitacinės ir kompensacinės technikos laboratorijos vedėjas Gintaras Jonaitis. Tema „BIOMECHANIKA: nuo prarastų funkcijų atstatymo iki žmogaus galimybių išplėtimo".

*Statybos technologijos ir vadybos katedros lektorius, doc. dr. Gintautas Ambrasas. Tema „Išmanusis namas, pasyvusis namas, ekologiškas namas: kuo jie skiriasi ir kaip teisingai pasirinkti?"

*Matematinės statistikos katedros lektorius dr. Arūnas Grigelionis. Tema „Pasivaikščiojimas po matematinių kreivių parką“.

Po paskaitų vyko nacionalinio „Makaronų tiltų 2016“ čempionato atrankinis turas.

Kaip manote, kur galima panaudoti makaronus? Žinoma, iš jų galima pasigaminti skanius pietus ar vakarienę, pasidaryti originalų papuošalą ar net pastatyti tiltą. Taip taip! Tiltą! Taigi nors makaronų panaudojimo būdų yra ne vienas, gimnazistai nusprendė išbandyti jėgas nacionaliniame statybos iš makaronų čempionate „Makaronų tiltai 2016“.  Čempionato tikslas - suburti 4 asmenų komandą, pasiimti makaronų bei plastilino ir pasitelkus fantaziją sukurti tokį tiltą, kuris galėtų atlaikyti kuo didesnį svorį. Taigi Kėdainių Šviesioji gimnazija sužinojusi, jog universitete vyko toks čempionatas, nusprendė tokį renginį suorganizuoti ir saviems gimnazistams bei svečiams. Čempionate net dalyvavo 12 komandų :

Josvainių gimnazijos „Eureka“;

Josvainių gimnazijos „Fortūna“;

Josvainių gimnazijos „Magnitas“;

Josvainių gimnazijos „Alfa“;

Jonavos Senamiesčio gimnazijos „Pipiriukas“;

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos „Pikta žolė“;

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos „Provincija“;

Kėdainių šviesiosios gimnazijos „Zenitas“;

Kėdainių šviesiosios gimnazijos „Galvadaužiai“;

Kėdainių šviesiosios gimnazijos „Man galima“;

Kėdainių šviesiosios gimnazijos „Merginos“;

Kėdainių šviesiosios gimnazijos „Atsargiai“. 

Moksleivių tiltų statyboms buvo skirtos keturiasdešimt penkios minutės, kurių metu gimnazistai turėjo pasitelkti fantaziją ir sukonstruoti tvirtą bei čempionato reikalavimus atitinkantį tiltą. Čempionatą laimėjo pirmą kartą konkurse dalyvavusių Josvainių gimnazijos aštuntokių komanda „Magnitas“, sukonstravusi tiltą, sugebėjusį atlaikyti net dviejų kilogramų apkrovą.


2015 m. lapkričio 13 d. gimnazijoje lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto mobilioji aplinkos technologijų laboratorija
. Laboratorijoje darbą organizavo Mantas Pranskevičius, aplinkos inžinerijos fakulteto mokslų daktaras, Mantas Zemleris, aplinkos apsaugos instituto tyrėjas ir VitalijKolodiynskij, aplinkos apsaugos instituto magistrantas. Gimnazijos VGTU klasės  ir mokinių mokslinės draugijos (MMD) mokiniai, padedami universiteto aplinkos apsaugos instituto darbuotojų, ne tik išbandė modernius prietaisus, bet ir patys atliko gimnazijos aplinkos oro teršalų koncentracijų matavimus, triukšmo lygio ir mobiliųjų telefonų elektromagnetinio lauko tyrimus.

 

Pirmoji mokslo metų išvyka į  universitetą 2015-09-23.  VGTU klasės naujokai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po universitetą, išklausė paskaitą apie VGTU išskirtinumą ir studijų galimybes. Gimnazijos mokytojai su direktoriaus pavaduotoja V. Sakalauskiene dalyvavo dalykiniame pasitarime su universiteto dėstytojais.

 

 

 

 2014–2015 mokslo metai


     Gegužės  14 d. gimnazijoje pirmą kartą vyko makaronų tiltų statymo čempionatas „Makaronų tiltai 2015“. Čempionato metu komandos makaronų, plastelino ir savo vaizduotės pagalba statė tiltus, kurie turėjo atlaikyti kuo didesnį svorį. Gimnazistams talkino šių metų VGTU stipriausio tilto nugalėtojas Eugenijus Gudonis, jo tiltas išlaikė 120 kg. Svečias trumpai papasakojo, kaip šis čempionatas vyksta VGTU, kokios taisyklės bei naudojamos priemonės ir paskelbė startą. Dvi valandas gimnazistai mąstė bei dirbo, o pimosios vietos nugalėtojų, komandos „Karolina ir berniukai“, tiltas išlaikė 1,2 kg. Čempionate dalyvavo 8 komandos, tarp kurių buvo ir svečiai iš Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos.

 

 

 

 

 

 

 

 
Apsilankymas biologijos ir inžinierinės grafikos laboratorijose. Medžiagų atsparumo eksperimento ant universiteto stogo stebėjimas. 2015-04-21.

 
Akimirkos iš VGTU aplinkos apsaugos mobilios laboratorijos apsilankymo Šviesiojoje gimnazijoje 2015-03-23.

 
   VGTU klasė universiteto laboratorijose 2014-11-12.