KĖDAINIŲ ŠVIESIOJI GIMNAZIJA
VGTU klasė


     

    Kėdainių šviesiajai gimnazijai 2014 metais pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu  įsteigta VGTU klasė.

VGTU klasės misija – ugdyti pilietiškai atsakingą, kūrybingą, konkurencingą, mokslui ir naujausioms technologijoms bei kultūros vertybėms imlią asmenybę.

 

VGTU klasė tai II–III klasių mokinių laikinoji grupė, kurioje mokydamiesi gimnazistai gali

  •  klausytis VGTU dėstytojų paskaitų: matematikos, ekonomikos, chemijos, fizikos, braižybos, informacinių technologijų ir kitų dalykų temomis;
  •  atlikti praktinius ir laboratorinius darbus VGTU fizikos ir chemijos laboratorijose, inžinerinės grafikos bei informacinių sistemų katedrų auditorijose;
  • susipažinti su universitete vykdomais įdomesniais moksliniais tyrimais, pažangiausiomis mokslo tendencijomis;
  •  rengti projektus bendradarbiaujant su studentais ir dėstytojais, juos pristatyti universitete rengiamose studentų  mokslinėse konferencijose;
  • susipažinti su studijų programomis, mokymosi procesu ir galimybėmis VGTU universitete;
  • sužinoti naujausią informaciją apie bendrojo priėmimo sąlygas ir tvarką.

VGTU klasės veiklos planas 20152016 m. m. Atsisiųsti...

Gimnazijoje VGTU klasės ugdymo turinys papildytas moduliu „Eksperimentiniai gamtos mokslai“.


Integruotas modulis "Eksperimentiniai gamtos mokslai" 2015
2016 m. m. Atsisiųsti...

Mokslo metų pabaigoje mokiniams įteikiami pažymėjimai, liudijantys apie Vilniaus Gedimino technikos universitete įgytas žinias.


VGTU klasės
mokinių sąrašas. Atsisiųsti...

Filmas apie Kėdainių šviesiosios gimnazijos VGTU klasę. Atsisiųsti...


NaujienosVILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS KVIEČIA JUS Į ATVIRŲ DURŲ DIENĄ!


 DATA:  2017.11.30

 VIETA:  SAULĖTEKIO RŪMAI, SAULĖTEKIO AL. 11, VILNIUS

 Kviečiame dalyvauti VGTU atvirų durų dienoje, kuri vyks lapkričio 30 d. (ketvirtadienį) 14 val. (VGTU Centriniai rūmai, Saulėtekio al. 11, Vilnius)

 Renginio programa:

 13:30 - Dalyvių registracija

 14:00 - Renginio atidarymas (VGTU Jazz Band pasirodymas ir rektoriaus
sveikinimas)

 14:15 - „Ką turi žinoti kiekvienas stojantysis?“ VGTU Stojančiųjų
priėmimo ir informavimo centro direktorė Valerija Bernotienė

 14:30 - „Ateities inovatorius: kaip juo tapti?“ VGTU lektorius Eigirdas
Žemaitis

 15:00 - „Efektyvus laiko planavimas: ar būtina skaičiuoti kiekvieną
sekundę?“ VGTU lektorė Dovilė Kurpytė

 15:30 - „Studentiškas gyvenimas: o ką tai reiškia?“ VGTU absolventas
Vytautas Tamulėnas

 16:00 - Konsultacijos studijų klausimais

Registraciją į renginį rasite čia:
registracija.vgtu.lt/atviru-duru-dienos-2017 [
1]

 Daugiau informacijos tel. (8-5) 274 4949, el. paštu 
priemimas@vgtu.lt.

20152016 mokslo metai


  Birželio 1 d.  Pirmosios VGTU klasės 16-kai mokinių  įteikti VGTU klasės baigimo pažymėjimai. Mokinių pasveikinti ir pažymėjimus įteikti atvyko VGTU

studentų priėmimo skyriaus specialistas, Medžiagų atsparumo katedros docentas Arūnas Jaras.
 

  Gegužės 17 d. VGTU klasės gimnazistai Gintarė Meilūnaitė, Viktorija Varnaitė ir Titas Kutavičius vyko į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, kuriame vyko mokinių konferencija „Kurkime ateitį kartu su VGTU”. Jos metu gimnazistai pristatė savo atliekamus 11 klasės projektinius darbus bei klausėsi iš kitų Lietuvos mokyklų atvykusių mokinių skaitomų pranešimų. Viešnagės metu gimnazistai įgijo naujų žinių iš chemijos, fizikos bei informacinių technologijų sričių, sužinojo apie VGTU mainų programas. Konferencijos pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti mažomis dovanėlėmis, buvo įteikti pažymėjimai.


(T. Kutavičius 3d)

2016 m. kovo 2 d. gimnazijoje vyko VGTU diena. Buvo pristatytos universiteto programos, studijų galimybės. Universiteto dėstytojai mokiniams skaitė paskaitas:

*Įmonių ekonomikos ir vadybos katedros docentė dr. Agnė Šimelytė. Tema  „Obuolio graužtuko klubo fenomenas: nuo idėjos iki pasaulines šlovės"

*Biomechanikos katedros asistentas, Medicinos, reabilitacinės ir kompensacinės technikos laboratorijos vedėjas Gintaras Jonaitis. Tema „BIOMECHANIKA: nuo prarastų funkcijų atstatymo iki žmogaus galimybių išplėtimo".

*Statybos technologijos ir vadybos katedros lektorius, doc. dr. Gintautas Ambrasas. Tema „Išmanusis namas, pasyvusis namas, ekologiškas namas: kuo jie skiriasi ir kaip teisingai pasirinkti?"

*Matematinės statistikos katedros lektorius dr. Arūnas Grigelionis. Tema „Pasivaikščiojimas po matematinių kreivių parką“.

Po paskaitų vyko nacionalinio „Makaronų tiltų 2016“ čempionato atrankinis turas.


Moksleivių tiltų statyboms buvo skirtos keturiasdešimt penkios minutės, kurių metu gimnazistai turėjo pasitelkti fantaziją ir sukonstruoti tvirtą bei čempionato reikalavimus atitinkantį tiltą. Čempionatą laimėjo pirmą kartą konkurse dalyvavusių Josvainių gimnazijos aštuntokių komanda „Magnitas“, sukonstravusi tiltą, sugebėjusį atlaikyti net dviejų kilogramų apkrovą.


2015 m. lapkričio 13 d. gimnazijoje lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto mobilioji aplinkos technologijų laboratorija
. Laboratorijoje darbą organizavo Mantas Pranskevičius, aplinkos inžinerijos fakulteto mokslų daktaras, Mantas Zemleris, aplinkos apsaugos instituto tyrėjas ir VitalijKolodiynskij, aplinkos apsaugos instituto magistrantas. Gimnazijos VGTU klasės  ir mokinių mokslinės draugijos (MMD) mokiniai, padedami universiteto aplinkos apsaugos instituto darbuotojų, ne tik išbandė modernius prietaisus, bet ir patys atliko gimnazijos aplinkos oro teršalų koncentracijų matavimus, triukšmo lygio ir mobiliųjų telefonų elektromagnetinio lauko tyrimus.

Pirmoji mokslo metų išvyka į  universitetą 2015-09-23.  VGTU klasės naujokai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po universitetą, išklausė paskaitą apie VGTU išskirtinumą ir studijų galimybes. Gimnazijos mokytojai su direktoriaus pavaduotoja V. Sakalauskiene dalyvavo dalykiniame pasitarime su universiteto dėstytojais.

  

 

 
2014–2015 mokslo metai

 


     Gegužės  14 d. gimnazijoje pirmą kartą vyko makaronų tiltų statymo čempionatas „Makaronų tiltai 2015“. Čempionato metu komandos makaronų, plastelino ir savo vaizduotės pagalba statė tiltus, kurie turėjo atlaikyti kuo didesnį svorį. Gimnazistams talkino šių metų VGTU stipriausio tilto nugalėtojas Eugenijus Gudonis, jo tiltas išlaikė 120 kg. Svečias trumpai papasakojo, kaip šis čempionatas vyksta VGTU, kokios taisyklės bei naudojamos priemonės ir paskelbė startą. Dvi valandas gimnazistai mąstė bei dirbo, o pimosios vietos nugalėtojų, komandos „Karolina ir berniukai“, tiltas išlaikė 1,2 kg. Čempionate dalyvavo 8 komandos, tarp kurių buvo ir svečiai iš Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos.

 

 

 

 

 

 

 

 
Apsilankymas biologijos ir inžinierinės grafikos laboratorijose. Medžiagų atsparumo eksperimento ant universiteto stogo stebėjimas. 2015-04-21.

 Akimirkos iš VGTU aplinkos apsaugos mobilios laboratorijos apsilankymo Šviesiojoje gimnazijoje 2015-03-23.

 
   VGTU klasė universiteto laboratorijose 2014-11-12.