KĖDAINIŲ ŠVIESIOJI GIMNAZIJA
2016-2017 m. m.
2015-2016 m. m.
2014-2015 m. m.
2013-2014 m. m.
2012-2013 m. m.
2011–2012 m. m.
2010–2011 m. m.
2009–2010 m. m.
Buvę mokytojai
Gimnazistai 2018 m.
Gimnazistai 2017 m.
Gimnazistai 2016 m.
2010–2011 m. m.


Renginiai ir šventės 

2010-07-14 Atestatų įteikimo šventė. Karštą liepos keturioliktosios popietę, iškilmingai nusiteikusių abiturientų ir mokytojų būrys pajudėjo Kėdainių senamiesčiu, Evangelikų reformatų bažnyčios link. Jau tapo tradicija iškilmingą atestatų įteikimo šventę rengti šioje bažnyčioje. Abiturientai atestatų skubėjo pasiimti eidami raudonu kilimu, o juos lydėjo didikų rūbais pasidabinę jaunesnieji gimnazistai. Šventės metu skambėjo sveikinimo kalbos, abiturientų posmai ir dainos. Daug šiltų ir prasmingų linkėjimų  pasakyta  direktorės, pirmųjų mokytojų, auklėtojų, tėvų lūpomis.

   

2010-09-01  Rugsėjo pirmosios šventė.
  Prasidėjęs pirmasis rudens mėnuo užvėrė itin karštos vasaros duris ir pakvietė moksleivius ir mokytojus pradėti naujus darbus. Rugsėjo 1-ąją Šviesiosios gimnazijos kiemas vėl „atgijo“: suklego kalbos, juokas, skambėjo muzika, sveikinimai. Į Mokslo ir žinių šventę rinkosi gimnazijos bendruomenė bei garbūs svečiai: rajono  Švietimo skyriaus vedėja Rasa Petrėtienė, Tėvų klubo nariai. Ši diena mums ypatinga ir svarbi dar ir tuo, kad galėjome didžiuotis turėdami naują gimnazijos vėliavą su gimnazijos įkūrėjo Kristupo Radvilos portretu. Už tai  esame be galo dėkingi dailininkui Arvydui Každailiui ir jo žmonai Irenai Reginai Každailienei. Šią vėliavą pašventinti buvo pakviestas Šv. Juozapo bažnyčios vikaras Tomas Trečiokas. O prie naujosios vėliavos priesaiką davė išrinktas ir šiais mokslo metais kadenciją pradedantis gimnazijos prezidentas Justas Kupčinskas. Direktorės sveikinimų ir pagarbos sulaukė ir gimnazijos pirmūnai, kurie tradiciškai buvo apdovanoti obuoliais. Renginio vedėja Žydronė Smulskienė, įteikdama obuolius linkėjo, kad šie obuoliai būtų kaip vitaminai, suteikiantys fizinės sveikatos, kaip pažinimo vaisius, skatinantis siekti mokslo aukštumų, arba tiesiog obuolys, kuriuo galima pasivaišinti arba pavaišinti savo draugą.

   
  

2010-10-01 Konstitucijos egzaminas.   Penktadienį, spalio 1 d., Šviesiojoje gimnazijoje įvyko pirmasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino etapas. Jame dalyvavo penkiasdešimt šeši IX-XII klasių gimnazistai. Į finalinį etapą pateko keturi gimnazistai, kurie, spręsdami testą, padarė ne daugiau kaip 5 klaidas iš trisdešimties pateiktų užduočių.  Konstitucijos dienai paminėti gimnazijos bibliotekoje buvo parengta paroda „Lietuvos Respublikos Konstitucija ir jos istorinis kelias“. Lankydami parodą mokiniai galėjo susipažinti gimnazistus su svarbiausiu valstybės dokumentu, jo istorine raida.

2010-10-05   Mokytojų diena. 

Tik tu žinai, kodėl žvaigždė nemiega per visą naktį.

Tik tu žinai, iš kur žolė ateina žydrą pavasarį.

Tik tu žinai, kaip nušvinta rugio žiedas.

Tik tu žinai, ką šneka akmuo paukščiui ir žvėriui“   (Janina Degutytė)

 

Tą dieną gražiausias eiles mokytojams skyrė gimnazistai, nes saulėtą spalio penktąją Šviesiojoje gimnazijoje buvo paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Išklausę tėvų klubo atstovų sveikinimų, mokiniai pedagogams įteikė gėlių žiedus - padėkos ženklą už jų energiją ir suteiktas žinias. Šokiu žavėjo mokytojos Daivos Naujokienės parengti šokėjai, muzikinius kūrinius skyrė Sigitos Aukštiejūtės- Morkūnienės vadovaujamas choras. Vėliau šventė vyko netradiciškai, mokytojai buvo „perkelti“ į naują erdvę: originali šventės tema „SPA centras“ suteikė daug gerų emocijų. Pasirodo, kad mokytojai „serga“ įvairiomis ligomis ir jiems būtina sveikai maitintis, daug ilsėtis, mankštintis.  Taigi nuotaikingai bei originaliai paminėta Mokytojų diena suteikė puikių emocijų. 

   

2010-10-15  Krikštynos. Spalio 15-osios vakarą buvo organizuotas oro linijų AIR fux skrydis kryptimi „Šviesioji-Nesmirdinija“.  Šio skrydžio keleiviai – pirmų klasių gimnazistai. Viso skrydžio metu juos lydėjo antrokų įgula, kuri rūpinosi keleivių saugumu, maitinimu ir kt. patogumais. Iš tikrųjų, šio skrydžio tikslas – pirmokų krikštynos. Įgulos nariai ir keleiviai praleido puikiai laiką.

   

2010-10-18 A.Lydekos paskaita
.  Spalio 18 dieną Šviesiojoje gimnazijoje lankėsi Seimo narys, diplomatinio protokolo ir tarnybinio etiketo ekspertas, konsultantas Arminas Lydeka. Susitikimo metu gimnazistai diskutavo apie kultūringą elgesį, pagarbą ir kitas etiketo subtilybes. Svečias įdomiai ir nuotaikingai pasakojo apie tarpusavio santykius ir jų reikšmę žmogaus karjerai ir gyvenimui.

   

2010-11-17 „Labas“ diskoteka“.Lapkričio 17d., trečiadienį,gimnazistai galėjo mėgautis „Mokyklų mūšyje“ laimėta  „Labas diskoteka“. 17 valandą gimnazijoje buvo daug gimnazistų, atėjusių pasilinksminti ar tiesiog pažiūrėti grupės Inculto ir didžėjaus Donatello pasirodymo. Smagu, jog svečiai atvežė ir dovanų - „Labas“ skelbimų stendą!  Koncerte mėgavomės gyva muzika, puikiu lazeriniu apšvietimu, kuris padėjo sukurti tikros diskotekos įvaizdį, bei smagiomis dainomis su grupės nariais, kurie tikrai „užvedė“ šokėjus.Vėliau šėlti galėjome su didžėjumi Donatello. Žinoma, liko tik ištvermingiausi, bei tie, kurie namų darbus paliko vėlyvam vakarui.

   

 2010-11-18 Talentų konkursas.  Lapkričio 18 vakarą gimnazijoje vyko renginys „Talentų konkursas“. Savo pasirodymus pristatė net 14 dalyvių ne tik iš Šviesiosios gimnazijos, tačiau ir iš kitų rajono mokyklų. Komisija nusprendė, kad Grand Prix  nugalėtojo vardo verčiausias  Arnas Jasiūnas iš  Šėtos gimnazijos, vaikinas buvo apdovanotas ir Žiūrovų balso prizu,  dvi I-ąsias vietas laimėjo Šviesiosios gimnazijos gimnazistės  Dženeta Berankytė ir Audra Avižiūtė,  II vietą komisija skyrė Tadui  Jankūnui iš Daukšos vidurinės mokyklos, o  III vieta atiteko Kasparui Naujokui iš Šviesiosios gimnazijos. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis bei diplomais. 

   

 

 2010-12-03 Respublikinis muzikos festivalis "Žiemos mozaika". Kai rudeniškų lapų auksą keičia pirmasis sniego baltumas, žiema imasi didelio darbo-pastatyti „žiemos teatrą“, su iš tolo šviečiančiais krištoliniais ledo vitražais, spindinčiais tarsi žiemos rūmų mozaika...
Gausus būrys atlikėjų iš visos respublikos kartu dėliojo muzikinę, poetinę, įvairiaspalvę "žiemos mozaiką". Dalyviai: Kėdainių "Ryto" vid. mokyklos vaikų kamerinis choras.; Josvainių vaikų ir jaunimo tautinės muzikos kolektyvas "Auštaras"; Kėdainių vaikų muzikos mokyklos vokalinis - instrumentinis ansamblis; Kauno VDU "Rasos" gimnazijos mišrus ansamblis; Kupiškio Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijos ansamblis bei solistė Gabija Stukaitė; Kėdainių "Atžalyno" gimnazijos mišrus ansamblis; Krakių kultūros centro ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos jungtinis kolektyvas; Andžela Mickutė (Kaunas) ir Arnas Švilpauskas (Josvainiai); Kėdainių "Daukšos" pagr. m-los solistė Sandra Čyžaitė; Kėdainių šviesiosios gimnazijos šiuolaikinio šokio grupė "Six Step", "Ritmas", "Žodžio studija"; Kėdainių šviesiosios gimnazijos dailės studija. Renginio metu  veikė gimnazistų tarybos miniatiūrų paroda "Žiemos etiudai"; Kėdainių šviesiosios gimnazijos muzikos studija; Kėdainių vaikų muzikos m-los grupė "Jazz 4", Ieva Gaidukevičiūtė  (fleita), Violeta  Jeleniauskienė (fort.); Šviesiosios gimnazijos solistė Dženeta Berankytė.
Dalyviai apdovanoti gimnazistų Gintarės Proscevičiūtės bei Adomo Švedo meninės fotografijos darbais.
Organizatoriai: Sigita Aukštiejūtė - Morkūnienė ir Daiva Petkevičiūtė.

 

2010-12-12 Kalėdų eglutės įžiebimo šventė. Renginio organizatoriai per ilgąją pertrauką pakvietė visą gimnazijos bendruomenę į susitikimą su Kalėdų Seneliu. Kiekvienas turėjo atsinešti po maišelį geros nuotaikos, pilnas kišenes eilėraščių ir pilnas saujas kalėdinių dainelių. Tą dieną iškilmingai buvo įžiebta gimnazijoje kalėdinė eglutė.

   

 2010-12-21  Kalėdomis kvepiantis rytas. Iš pat ryto gimnazijos kiemelis kvepėjo Kalėdomis, nes gimnazijos prezidentas Justas Kupčinskas ir gimnazistų tarybos nariai visus gimnazistus ir mokytojus sutiko vaišindami imbieriniais sausainėliais ir kakava. Šis šiltas ir malonus sutikimas visiems priminė apie meilę ir dėmesį artimui, apie susikaupimą ir savo būties įprasminimą, paramą.

   

2011-01-13 Laisvės gynėjų diena. Šviesiosios gimnazijos bendruomenė noriai prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Sausio 12-osios vakarą grupė gimnazistų kartu su mokytoja S. Aukštiejūte-Morkūniene ir akompaniatoriumi V. Valantiejumi prie atminimo laužų dainavo tautines dainas, klausėsi liudininkų pasakojimų. Sausio 13-osios rytą gimnazijos languose sužibo žvakių šviesa, o paminėti šios datos visi rinkosi į kiemelį, kur buvo transliuojama radijo valandėlė, ekrane rodomi sausio 13-osios įvykiai, video filmas „Laisvės kaina“. Suskambus dainos „Laisvė“ pirmiesiems akordams, visi buvo pakviesti pagerbti žuvusiuosius tylos minute. Šiame renginyje dalyvavo svečiai – rajono merė N. Naujokienė, merės pavaduotojas R. Diliūnas. Jausmingai šio įvykio prisiminimais pasidalijo gimnazijos direktorė V. Liutkienė. Pasibaigus renginiui, pirmų klasių moksleiviai, lydimi organizatorės Ž. Smulskienės, vyko į kapines pagerbti Sausio 13-tą žuvusiųjų kėdainiečių V. Koncevičiaus ir A. Kanapinsko atminimo.

     Niekas negali nugalėti tautos, einančios į laisvę, nepriklausomybę. Prieš dvidešimt metų tą dieną mūsų maža šalis tapo didelė, ją iškėlė ir išaukštino žuvusiųjų didvyriškumas, dvasios tvirtybė, laisvės siekis. Mes tai prisimename, vertiname, didžiuojamės ir tikime laisve.
 

   

2011-02-15 Vasario 16-tosios minėjimas. Gimnazistai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną paminėjo labai spalvingai. Pasibaigus klasės valandėlei, skirtai pilietiškumo ugdymui, išskubėjo į lauką, kur leido trispalvius balionus į dangų su nuoširdžiausiais linkėjimais Lietuvai.

   

2011-02-18  Šimtadienis.  Šimtadienis – viena gražiausių ir linksmiausių mokyklos švenčių, simbolizuojanti veržlumą, polėkį, svajones... Abiturientams ši diena ypatinga - iki egzaminų sesijos liko 100 dienų.
Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje Šimtadienis yra viena svarbiausių mokyklos baigimo etapo švenčių, kurioje kartu linksminasi abiturientai, jų tėveliai ir mokytojai.
Šiais metais abiturientai pavertė gimnaziją filmavimo aikštele, buvo parodijuojamos scenos iš populiarių kino filmų; Žiūrovai atpažino „Rokį", „Operacija Y", „Kaukę" ir kitus nuotaikingus filmus. Audringos ovacijos lydėjo ketvirtokų auklėtojų - „Netikrų vienuolių" pasirodymą, linksmais plojimais palydėtas tėvų - pionierių būrio spektakliukas.

   


2011-03-02  Gimnazistų turnyras „Savas tarp svetimų“.  Kovo 2 d. mūsų gimnazistai  Gintarė, Justas, Jorūnė, Linas, Julius, Ignas ir Gytis dalyvavo Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos organizuotame turnyre „Savas tarp svetimų“. Renginio tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumą, skatinti tarpusavio bendravimą ir iniciatyvą, puoselėti rajono ir respublikos gimnazijų bendradarbiavimo tradicijas. Šiame turnyre susipažinome su kolegomis iš Alytaus Putinų gimnazijos, Šėtos, Atžalyno gimnazijų moksleiviais. Čia puikiai leidome laiką improvizuodami, vaidindami ir įveikdami kitokias išradingas užduotis.

   2011-03-08 Užgavėnės. Nuo pat ryto persirengėliai gimnazistai nuotaikingai pradėjo švęsti Užgavėnes – dainavo smagias liaudiškas dainas, valgė blynus, o pasibaigus pamokoms, traukė į Didžiąją rinką, kur Kėdainių Laisvalaikio centro darbuotojai organizavo šventę visiems rajono gyventojams.

   


2011-03-10 Kovo 11-osios minėjimas.  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas vyko gimnazijos kiemelyje. Šią dieną gimnazistai paminėjo dainuodami dainas, šokdami ir skirdami prasmingiausias eiles savo tėvynei Lietuvai.

   

 2011-04-06 Europietiškos dainos fiesta.  Gimnazistai ilgai ruošėsi rajoniniam „Europietiškos dainos fiestos“ konkursui – ieškojo skambių dainų, mokėsi, repetavo. Prasidėjus renginiui, vedėjai pasveikino visus dalyvius ir žiūrovus. Tą dieną gimnazijos kiemelis skambėjo nuo vokiškų, rusiškų, angliškų dainų. Vedėjai renginio metu šmaikštavo, pasakojo įvairius anekdotus, ragino žiūrovus negailėti aplodismentų.  Pasibaigus konkursui, kompetentinga komisija nugalėtojus apdovanojo diplomais. 

   

2011-04-09  Konferencija „3-iųjų gimnazistų laidų karjeros laiptai“.  Būrelio „Drąsinkime ateitį“ komanda jau trečius metus iš eilės organizavo praktinę konferenciją  „Trečiųjų gimnazistų laidų karjeros laiptai“.  Šiais metais gimnazijoje svečiavosi Juozo Paukštelio ir Šviesiosios gimnazijos trečiosios gimnazistų laidos. Buvusiems gimnazistams mūsų moksleiviai papasakojo kaip jie šiandien gyvena, koncertavo. Vėliau svečiai buvo pakviesti į klases pasidalinti sėkmės „receptais“ – papasakoti apie savo karjerą, pasiekimus, darbą laimėjimus, profesijas. 

   

2011-05-05  Aukštųjų mokyklų mugė.  Kaip planuoti savo karjerą, kokias studijas rinktis ateityje? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakymus moksleiviai galėjo gauti Šviesiosios gimnazijos organizuotame renginyje „Aukštųjų mokyklų mugė: Kėdainiai 2011“. Mugėje dalyvavo 16 aukštųjų mokyklų komandų, kurios pristatė savo programas, teikė individualias konsultacijas moksleiviams bei skaitė paskaitas. Pasisemti žinių šiame renginyje turėjo galimybę ne tik Šviesiosios gimnazijos gimnazistai, jų tėveliai, tačiau kviesti buvo ir viso rajono vyresniųjų klasių moksleiviai, o PIT specialistai bei mokytojai sudalyvavo jiems skirtame seminare „Studijų Šiaulių universitete ypatumai, pasirengimo joms galimybės". Puiki gimnazijos psichologės Ritos Bagdonaitės iniciatyva surengta mugė turėjo praktinės naudos tiek universitetams, laukiantiems studentų, tiek moksleiviams, vis dar ieškantiems savo profesinio gyvenimo kelio. 
 

   

2011- 05-27  Paskutinis skambutis.  Suskambėjo paskutinis skambutis... Šią dieną dvyliktokai rinkosi į paskutinę šventinę pamoką gimnazijoje, deja atsisveikinti su mokykliniu suolu, vaikyste. Vėliau abiturientai buvo pakviesti  į gimnazijos kiemelį, kuriame jų laukė trečiokai. Iškilmingoje šventinėje programoje dvyliktokai stebėjo draugų parengtą  paskutinę integruotą pamoką, kurioje būta ir muzikos, šokio, raiškaus žodžio. Tądien dvyliktokai išsakė nuoširdžius padėkos žodžius mokytojams, mokyklai, tėvams, negailėjo draugiškų palinkėjimų vienuoliktokams, perdavė simbolinį raktą. Paskutinis skambutis nuskambėjo ir dabar laukia rimtas išbandymas – egzaminai.
 

   

2011-06-06 Gimnazijos garbė. Tradicinis renginys „Gimnazijos garbė“ sukvietė nemažą būrį gimnazistų. Tą dieną padėkas ir knygas gavo net 121 moksleivis, garsinantis savo prasmingais darbais gimnaziją, rajoną ar net Respubliką. Renginio metu taip pat padėkota mokytojams ir gimnazistų tėveliams už išaugintus ir išauklėtus puikius vaikus. 

   

 

 
2011 07 11 Išleistuvės


PagrindinisPriėmimasParama Struktūra kontaktaiVeiklaUgdymasSėkmės ir lyderystės mokyklaPasiekimaiInformacija gimnazistuiFotogalerijaFacebookEl. dienynasMetraštis