KĖDAINIŲ ŠVIESIOJI GIMNAZIJA
2016-2017 m. m.
2015-2016 m. m.
2014-2015 m. m.
2013-2014 m. m.
2012-2013 m. m.
2011–2012 m. m.
2010–2011 m. m.
2009–2010 m. m.
Buvę mokytojai
Gimnazistai 2018 m.
Gimnazistai 2017 m.
Gimnazistai 2016 m.
Metraštis

2017-2018 m . m.  

Rugsėjo 1-oji  (2017-09-01)

Kėdainių šviesioji gimnazija Rugsėjo pirmąją pasitiko mokyklos kieme. Į šventę, kurios tema šiais metais buvo „Šokame ant mokyklinės bangos“, susirinko pasikeitę ir atsinaujinę mokiniai ir gėlių puokštėmis apdovanotas mokytojų kolektyvas. Moksleivius pasveikino gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė ir šventės svečiai – Seimo narys Darius Kaminskas, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė Indrė Fiodorova, tėvų klubo pirmininkė Dalia Kupčinskienė bei koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkė, „Sėkmės ir lyderystės“ mokyklos mecenatė ir gimnazistės Justės mama Jolanta Blažytė.

Renginio metu inauguruotas naujasis gimnazijos mokinių prezidentas.

Miglė Stogevičiūtė, 2a klasės gimnazistė

 

Naktinis dviračių žygis (2017-09-07)

 Rugsėjo7 d. 25 Šviesiosios gimnazijos bendruomenės nariai dalyvavo  nuotaikingame Kėdainių miesto šventės „Vidury Lietuvos” renginyje – naktiniame dviračių žygyje. Kartu su kitais dalyviais  (iš viso dalyvavo 166 dviratininkai) miesto gatvėmis įveikėme 19 km 350 m trasą; pasisėmėme patirties, sveikatos ir geros nuotaikos.

 Kūno kultūros mokytoja S. Džiugelienė

 

Tyrėjų naktis (2017-09-29)

Rugsėjo 29 d. Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vyko Tyrėjų naktis. Jau penktadienio popietę buvo galima išgirsti daugybę naujų ir įdomių mokslinių faktų, taip pat vyko paskaitos apie holokaustą ir Renesansą. Mėgstantys aktyvesnę veiklą galėjo stebėti cheminius bandymus, atlikti šachtinių vandenų kokybės tyrimą, modeliavo 3D vaizdą, domėjosi astronomija, gilino žinias apie sveiką mitybą, sužinojo, kur naudojami mikrovaldikliai. Meniškos sielos mokiniai kūrė sūriosios keramikos darbus. Robotų kovose rungėsi pačių gimnazistų patobulinti robotai. Mokiniams laikas neprailgo, jie įdomiai ir naudingai praleido penktadienio popietę.

Goda Spingytė, 2b klasės gimnazistė

 

Mokytojų diena (2017-10-05)

 Mokytojų dienos proga gimnazistai stengėsi nustebinti savo pedagogus ir rodė jiems ypatingą dėmesį.  Prie mokyklos durų šiltai pasitikti mokytojai netrukus buvo pasveikinti ir jiems skirtame renginyje, kurio metu tvyrojo šilta aura, džiugesys ir jautrumas. Mokytojus džiugino gėlės, abiturientų padėkos, mokinių gaminti saldėsiai. 

 

„Kalėdomis kvepiantis rytas“(2017-12-22)

Penktadienio rytą gimnazija pakvipo imbieru, sausainiais ir kakava. Pritemdytame kiemelyje jaukiai būriavosi gimnazistai ir visi bendruomenės nariai. Skambant kalėdinėms melodijoms linksmai nusiteikusi mokinių taryba vaišino  kakava ir meduoliais.

Sausio 13-oji (2018-01-12)

Penktadienį visoje Lietuvoje buvo minima Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena.Šviesiojoje gimnazijoje visi prisiminė šią didžią dieną segėdami simbolišką neužmirštuolės žiedą. Tradiciškai languose sužibo žvakelės, pirmos pamokos metu dalintasi prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius.

Vasario 16-oji (2018-02-15)

Penktadienį gimnazijoje vyko Vasario 16-osiosminėjimas. Visi susirinkome gimnazijos kiemelyje, klausėmės choro atliekamų dainų, išgirdome istorijos mokytojo Lino Mankaus pasakojimą apie minimos dienos svarbą Lietuvai. Šventę baigėme giedodami Lietuvos himną.

 

Šimtadienis (2018-03-02)

Kovo 2d. ketvirtų klasių gimnazistai, mokytojai, tėveliai buvo pakviesti į šimtadienio šventę. Stebėjome trečiokų pasirodymus retro tema. Vienas pasirodymas keitė kitą ir intrigavo paslaptimi. Galiausiai išvydomeveržlų dainingų ketvirtokų pasirodymą.Visus sužavėjo ir tėveliai bei klasių vadovai, išmone nė kiek nenusileidę gimnazistams.Renginio pabaigoje išgirdome bendrą dvyliktokų dainą, kuri suvienijo visus susirinkusius.

Kovo 11-oji (2018-03-12)

Pirmadienį minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Išgirdome gimnazijos direktorėsir svečio Dariaus Kaminsko pasveikinimokalbas, klausėmės gimnazistės Godos ir choro atliekamų dainų. Šventės pabaigoje išėjome į lauką ir paleidome trijų spalvų balionus į dangų, linkėdami Lietuvos valstybei dar daug sėkmingų metų.

„100 minučių lietuviškos muzikos Lietuvos šimtmečiui“ (2018-03-17)

Saulėtą pavasario šeštadienį į gimnazijos kiemelį suplūdo įvairiausio žanro muzikantai ir dainininkai; kiemelis buvo pilnas šurmulio, juoko, instrumentų garsų. Tarpininkaudami su Kėdainių muzikos mokykla organizavome tęstinį projektą, į kurį atvyko dalyviai iš Kupiškio, Panevėžio, Jonavos ir kitų miestų bei miestelių. Turėjome galimybę išgirsti net 100 minučių muzikos. Viena melodija keitė kitą, o galiausiai kupini gerų emocijų sugrojome bendrą kūrinį.
 

Mobilioji bioklasė (2018-03-20)

Ar esate matę DNR? Dalyvavę pipetavimo varžybose? Atlikę tikrą mokslinį eksperimentą? Mes, Kėdainių šviesiosios gimnazijos gimnazistai, šias veiklas išbandėme kovo 20 d.  vykusių „Mobiliosios bioklasės“ užsiėmimų metu. Ši Vilniaus universiteto ir bendrovės „ThermoFisherScientific“ globojama mobilioji laboratorija lankoLietuvos mokyklas, stengdamasi jaunus žmones sudominti mokslu. „Mobiliosios bioklasės“ užsiėmimų metu turėjome galimybę pabendrauti su bioklasiokais – Vilniaus universiteto studentais, padėjusiais atlikti eksperimentus, taip pat išgirdome atsakymus į visus iškilusius klausimus apie studijas ir mokslininko profesiją. Užsiėmimai paliko didelį įspūdį, nes galėjome pasijausti tikrais tyrėjais ir pajusti atradimo džiaugsmą.

Lolita Činikaitė ir Goda Ivaškevičiūtė, 2a klasė

 

„Kino busas“ (2018-03-23)

Kovo 23d. Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje svečiavosi projekto ,,Kino busas" komanda. Moksleiviai turėjo galimybę suprasti, kas yra kūryba. Rašėme pasakas, išmokome kitaip, originaliai atsakyti į klausimus, įžvelgti meną paprastose detalėse. Išsiaiškinome, kaip mąstyti įdomiai, savitai, keistai, tai išbandėme praktiškai vieni ir  komandoje. Patys paneigėme daugelį mitų apie kūrybą ir išmokome, kaip semtis idėjų iš didžių menininkų. Man kūryba tapo artima sielai, suvokiau, jog fantazijos pasaulyje neegzistuoja vertinimo normos. Gali laisvai lieti savo mintis, nes kūrėjams nėra neteisingų atsakymų.

Viltė Giedraitytė1 d

 

Protų mūšis „Ką žinai apie sveikatą“ (2018-04-17)

Kėdainių šviesiosios gimnazijos pirmų klasių mokiniai dalyvavo protų mūšyje „Ką žinai apie sveikatą?“ Kiekvienos klasės komanda turėjo galimybę parodyti savo žinias sveikatos temomis. Galutinis rezultatas džiugino, nes gimnazistai turi pakankamai žinių. Už pagalbą dėkojame sveikatos specialistei Giedrei Frolovienei.

Paskutinis skambutis2018-05-24

Gegužės 24 d. nuskambėjo paskutinis skambutis ketvirtokams. Diena prasidėjo eisena iš Rinkos aikštės.Nuotaikingai nusiteikę dvyliktokai atžingsniavo iki gimnazijos, ten buvo pasitikti trečiokų, mokytojų ir kitų bendruomenės narių  ovacijomis ir plojimais. Gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė pakvietė ketvirtokus į paskutinę pamoką. Pamokoje sulaukė sveikinimų iš trečiokų bei Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos pradinių klasių mokinių. Po to skambutis pakvietė į kiemelį, kuriame laukė šventiškai nusiteikusi gimnazijos bendruomenė.

 

Garbės vakaras (2018-06-12)

Renginio metu kiemelyje šurmuliavo gabūs, kūrybingi gimnazistai, jų mokytojai ir tėvai. Apdovanoti respublikinių, rajoninių konkursų ir olimpiadų laimėtojai, sportininkai, pirmūnai, juos ruošę mokytojai.  Renginio metu turėjome galimybę pamatyti ir apdovanotųjų koncertinius numerius. Metų gimnazistaisšiais metais tapo Augustė Dumčiūtė ir Ignas Misevičius.

Brandos atestatų įteikimo ceremonija ( 2018-07-13) 

16-osios laidosbrandos atestatų įteikimo ceremonija prasidėjo eisena iš gimnazijos iki Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios. Iškilmingame renginyje skambėjo daug nuoširdžių sveikinimo žodžių. Turėjome galimybę dar kartą pasiklausyti abiturientų dainų ir gimnazisto Povilo Neliupšio akordeonu atliekamų kūrinių. 

 

 


PagrindinisPriėmimasParama Struktūra kontaktaiVeiklaUgdymasSėkmės ir lyderystės mokyklaPasiekimaiInformacija gimnazistuiFotogalerijaFacebookEl. dienynasMetraštis