„Be different – now, then and in the future“

Erasmus+ (KA229) tarptautinio projekto „Be different – now, then and in the future“ šalių partnerių susitikimas Lietuvoje

Kėdainių šviesioji gimnazija, kaip mokykla partnerė, dalyvauja viename iš Erasmus+ finansuojamų projektų – „Be different – now, then and in the future“.
Projekto tikslas – sukurti filmą ,atskleidžiantį mažumų diskriminaciją praeityje ir dabar bei keliantį idėjas, kaip išvengti jos apraiškų ateityje.
Lietuvoje vykusiame šalių partnerių susitikime 2019 m. rugsėjo 30–spalio 5 d. gimnazijoje lankėsi projektą koordinuojančios Erich Kastner mokyklos (Hamburgas, Vokietija) atstovai – mokytojos Ruth Paul, Rebecca Lembcke ir Sylvia Deron ir 16 mokinių. Svečiai iš Vokietijos domėjosi Lietuvos praeitimi, lankėsi Kauno IX forte, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje bei Gaono žydų muziejuje Vilniuje. Abiejų šalių projekto dalyviai rinko medžiagą ir atliko kūrybines užduotis. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje apžvelgta surinkta medžiaga ir aptarti filmo kūrimo eigos etapai.
Projekto dalyviai ne tik intensyviai dirbo, bet ir pramogavo, neformalioje aplinkoje bendravo su Šviesiosios gimnazijos moksleiviais.
Abiejų šalių mokinių kuriamas filmas bus projekto galutinis produktas.

Skip to content