Erasmus+ (KA201) tarptautinio projekto „Capitalising on Local Intangible Cultural Heritage around Europe (CLICHÉ)“ šalių partnerių susitikimas Slovėnijoje

Kėdainių šviesioji gimnazija, kaip mokykla partnerė, dalyvauja viename iš Erasmus+ finansuojamų projektų – „Capitalising on Local Intangible Cultural Heritage around Europe (CLICHÉ)“. Projekto tikslas – susipažinti su nematerialiuoju šalies ar miesto paveldu bei idėjomis, kaip jį išsaugoti. Projekto šalys partnerės – Graikija, Bulgarija, Lietuva, Slovėnija, Estija ir Kipras.

Slovėnijoje vykusiame šalių partnerių susitikime 2019 m. Kėdainių šviesiajai gimnazijai atstovavo IT mokytoja Rasa Jėckienė, anglų k. mokytoja Daiva Petkevičiūtė bei 2a kl. gimnazistai Paulius Gečas ir Kasparas Pečeliūnas. Mokytojos seminare pristatė iš anksto parengtą videomedžiagą apie nematerialųjį paveldą bei galimus jo išsaugojimo būdus, pristatė išsamius kelių pamokų planus, susijusius su šių idėjų integravimu į ugdomąjį procesą. Mokiniai turėjo galimybę kartu su savo kolegomis iš šalių partnerių apsilankyti Slovėnijos Črnomelj miesto verslo plėtros centre ir gauti profesionalią konsultaciją, kaip kurti verslo planus, susijusius su nematerialiojo paveldo išsaugojimu. Tokių planų modelius mokiniai pristatė konferencijoje.

Visiems buvo įdomu susipažinti su Slovėnijos miesteliu Metlika, Črnomelj miestelio mokykla, apsilankyti Liublianos bitininkystės muziejuje bei kelias valandas pasidairyti po lietingą Slovėnijos sostinę. Svarbiausias šio projekto privalumas – galimybė jo dalyviams įgyti įvairios sociokultūrinės patirties. Juk ne veltui yra sakoma, kad vertingiausias bet kurios kelionės bagažas yra bendravimas ir bendradarbiavimas su įvairiais žmonėmis.

Skip to content