Krizė gimnazijoje – netikėtas ir / ar pavojingas įvykis, sutrikdantis įprastą gimnazijos bendruomenės ar atskirų jos narių veiklą, emociškai sukrečiantis visą ar didesnę ugdymo įstaigos bendruomenės dalį. Tai gali būti:
- mokinio ar mokytojo savižudybė ar kita komplikuota netektis,
- sprogimas,
- susišaudymas,
- įkaitų paėmimas,
- gaisras,
- ekstremali situacija ir kt.
Įvykus krizei gimnazijoje reikia veikti organizuotai ir nedelsiant, kad būtų išvengta chaoso ir sumažintas krizės sukeltų reakcijų intensyvumas, suteikta pagalba gimnazijos bendruomenės nariams.
Krizių valdymo komanda – nuolat veikianti, krizių valdymą vykdanti komanda, kurią sudaro administracijos atstovai, švietimo pagalbos specialistai, mokytojų atstovai, turintys krizės valdymui būtinų gebėjimų.
Keturi bendri krizių valdymo gimnazijoje principai, kurių įgyvendinimu turėtų pasirūpinti krizių valdymo komanda:
- Gimnazija po krizinio įvykio turėtų grįžti prie įprastinio darbo ir ritmo iškart, kai tik tai yra įmanoma.
- Geriausia, jei gimnazija krizę yra pajėgi įveikti savo resursais, o išorės pagalbininkai tik teikia paramą ir konsultacijas ugdymo įstaigos pagalbininkams.
- Kiekviena didelė krizė stipriai paveikia krizių intervencijos darbuotojus, todėl ypač svarbu pasirūpinti pagalba pagalbininkams.
- Kriziniai įvykiai visuomet pritraukia daug žiniasklaidos dėmesio, todėl svarbu pasirūpinti ir bendravimu su žiniasklaida.