MMD chemijos sekcijos narės – ES Jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo dalyvės

2023 m. balandžio 5 – 7 dienomis 2b klasės mokinės Ema Jakonytė ir Luknė Čižinauskaitė dalyvavo ES Jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo baigiamajame ture ir pristatė daugiau nei metus vykdytą tiriamąjį darbą „Kiek anglies dioksido sugeria augalai?“ (darbo vadovė mokytoja D. Ivaškevičienė). Merginos augino augalų daigus ir tyrė jų augimo intensyvumo priklausomybę nuo trijų skirtingų substratų cheminės sudėties, po to apskaičiavo bei palygino daigų augimo metu sugerto anglies dioksido kiekį. Konkurso dalyvės grįžo su Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo dalyvio diplomais.

ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo baigiamajame ture varžėsi 23 biomedicinos, chemijos, mikrobiologijos, fizikos, ekologijos ir kitų mokslo sričių darbų autoriai.  Darbus vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš VU Gyvybės mokslų centro, Gamtos tyrimų centro, Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkų. Kiekvieną darbą atskirai vertino keturi komisijos nariai, kuriems dalyviai pristatė savo atliktus tyrimus žodžiu bei stendiniu pranešimu, pateikė atlikto tiriamojo darbo aprašą. Jaunieji tyrėjai ne tik patys pristatė atliktus darbus, bet ir sulaukė mokslininkų vertingų patarimų dėl darbo tęstinumo, tobulintinų dalykų. ES jaunųjų mokslininkų konkursas mokiniams suteikia unikalią galimybę ne tik susipažinti su savo bendraamžių atliekamais tyrimais ir kuriamais išradimais, bet ir dalintis patirtimi bei varžytis tarpusavyje. Konkursu siekiama skatinti jaunus žmones siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje.

 Už pagalbą atliekant tyrimus jaunosios tyrėjos dėkoja LAMMC Žemdirbystės instituto Cheminių tyrimų laboratorijos vedėjai A. Šlepetienei.

Skip to content