Lapkričio pabaigoje į Kėdainių šviesiąją gimnaziją atvyko „MoMoLab“, kurio tikslas buvo sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėjant aplinką ir gamtą, moksliniais metodais kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. Gimnazistai susipažino su įvairiais prietaisais ir moksline įranga, eksperimentavo ir atliko mokslinį tiriamąjį darbą.
Šioje veikloje dalyvavo 2e klasės mokiniai. Viena grupė dirbo pačioje mobiliojoje laboratorijoje, kurioje atliko ciklozės ir vandens garinimo pro lapus tyrimus. Darbas vyko produktyviai ir smagiai. Mokiniai dėkojo už galimybę eksperimentuoti ir praktiškai pamatyti pasiektus rezultatus.
Kita grupė atliko maisto kokybės tyrimą. Gimnazistai aiškinosi, ar pieno mėginiuose yra inhibitorinių medžiagų, sodos, ar pienas šviežias, natūralus. Matavo pieno tankį, jo rūgštingumą. Titravimo būdu filtruodami pieną jie aiškinosi, ar pienas pasterizuotas aukštesnėje nei 80 laipsnių temperatūroje. Gimnazistams patiko dirbti su cheminiais preparatais.
Trečioji grupė tyrinėjo Nevėžio upės vandenyje esančius fosfatus, nitritus, nitratus, vandens terpę (pH) bei jo kietumą. Išnagrinėję maistingąsias medžiagas, esančias Nevėžio vandenyje, pagal pateiktas vertinimų lenteles nustatė vandens būklę. Gautas rezultatas nedžiugina, nes nitratų ir fosfatų kiekis vandenyje per didelis.