Gegužės 21 d. 2a klasės mokiniai su istorijos mokytoja Vaida Špoke bei bibliotekininkėmis Judita Kišonaite ir Rima Burbaite-Virkute dalyvavo įdomioje pamokoje, kuri vyko netradicinėje erdvėje – Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje. Istorikė, rašytoja ir muziejininkė Kristina Petrauskė interaktyvioje paskaitoje „Radvilų Kėdainiai: miesto istorijos, kurios įkvepia ir žadina vaizduotę“ pateikė labai daug intriguojančios medžiagos apie senuosius Kėdainius ir juos valdžiusius žmones. Gimnazistai pagilino žinias apie XV–XVI a. miesto istoriją, susipažino su Radvilų laikotarpio miesto raida, kultūrų įvairove bei to meto miestiečių gyvenimu. Dirbdami grupėse mokiniai atliko kūrybinę užduotį – įsivaizduodami save Kėdainių valdytojais kūrė „Instagram“ žinutes, kviečiančias kitataučius atvykti gyventi į Kėdainius.
Pamoka netradicinėje erdvėje ne tik praplėtė istorines žinias, bet ir skatino kūrybiškai bei šiuolaikiškai pažvelgti į miesto praeitį.




![]()
