Savanorystės diena

Gegužės 31-oji Šviesiojoje  gimnazijoje buvo paskelbta Savanorystės diena. Bendruomenė buvo supažindinta su savanorystės idėjomis ir jų plėtra. Savanorystė – plati sąvoka. Tai pilietinė veikla, dalies savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties atidavimas dirbant visuomenei naudingą darbą ir negaunant už tai jokio piniginio atlygio.

Į susitikimą gimnazijoje atvyko Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos atstovė Kamilė Petkevič, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės Povilo Lukšio 205-osios kuopos vadas Dmitrijus Tekunovas, Kėdainių arenos renginių organizatorė Simona Tilūnaitė, asociacijos „Samariečiai“ Kėdainių skyriaus vadovė Sonata Patkauskaitė, Kėdainių šv. Juozapo parapijos, „Carito“ ir VŠĮ „Laiptai į viltį“ savanoriai,  jaunimo organizacijos „Atvira jaunimo erdvė“ savanoriai Airidas Dužinskas ir Kamilė Valenčiūtė, organizacijos „Spindulys“ mokytoja Sandra Palubeckė ir savanoris Ervinas Janušauskas, jaunimo organizacijos „Darbas“ gimnazistė Milda Rimkutė, Lietuvos moksleivių sąjungos Kėdainių rajono mokinių tarybos  pirmininkė, gimnazistė Kamilė Vaiciukevičiūtė. Renginio metu mokiniams buvo pristatytos organizacijų veiklos, savanoriai pasakojo, kuo jie prisideda prie pagalbos žmonėms ar organizacijoms. Taip pat savanoriai dalinosi mintimis, kaip savanorystė keičia kiekvieną iš jų, nes praplečia akiratį, suteikia galimybę įgyti naujų pažįstamų, naujos patirties.

Šis renginys sustiprino gimnazijos ir Kėdainių bendruomenės bendradarbiavimą. Įsisąmoninome, kad tapdami savanoriais kuriame socialiai atsakingesnę visuomenę.

Skip to content