Šviesioji gimnazija paminėjo trigubą jubiliejų

Gruodžio 8 d. Šviesioji gimnazija paminėjo net tris solidžias sukaktis. Mokykla šventė 375- ąjį jubiliejų,– tiek metų pralėkė nuo to laiko, kai kunigaikščio Jonušo Radvilos iniciatyva protestantiška Kėdainių mokykla buvo pertvarkyta į europinio pavyzdžio gimnaziją ir pavadinta Gymnasium Illustre. Būtent šį, tik sulietuvintą pavadinimą, pasirinko prieš 20 metų atkurta ir į istorines patalpas grįžusi Šviesioji gimnazija. Nestabiliame šių dienų pasaulyje ypač aktuali trečioji minėta sukaktis – 100 metų nuo nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu atkurtos ir tautines vertybes puoselėjusios gimnazijos. Šiame kontekste švenčiamas gimnazijos dvidešimtmetis atrodo kuklus, tačiau ne mažiau reikšmingas, prasmingas ir brangus čia kūrybingai dirbantiems ir besimokantiems žmonėms – juk, anot renginio viešnios A. Pečiulytės, istorija tampa tai, ką kuriame šiandien.

Šventinio renginio sumanymas ir buvo išryškinti istorinį tęstinumą ir laiko kaitai nepavaldžią švietimo įstaigos misiją auginti ir augti visiems kartu. Ausdami simbolinę laiko juostą, skirtingų kartų gimnazistai parodė, kad keičiantis istorinėms aplinkybėms, jaunų žmonių polėkiai ir lūkesčiai lieka tokie patys. Gimnazistus vaidinančių jaunuolių dialoguose buvo išryškintos XVII a. humanistinės vertybės, tarpukario laikotarpio tautinės patriotinės idėjos ir dabartinės kartos veržlus kūrybiškumas. Per skirtingas epochas žiūrovus lydėjo turiningas D. Pabarčienės, D. Chochlovienės, D. Naujokienės, S. Aukštiejūtės-Morkūnienės scenarijus, jaudinantys mokinių šokiai ir dainos, gyvai atliekama instrumentinė muzika. Į šventinę programą įsitraukė ir buvę gimnazistai.  

Solidžių jubiliejų proga gimnazijos bendruomenę pasveikinti atskubėjo  daugybė garbių svečių iš visos Lietuvos. Tai ne tik esami ir buvę mokyklos mokytojai, mokiniai, bet taip  pat ir gausus būrys krašto politikų, Seimo narių, gimnazijos partneriai iš universitetų bei kitų mokslo įstaigų, rajono švietimo ir kultūros įstaigų atstovai, mokinių tėvai ir kiti gimnazijos bičiuliai.

Gimnaziją jubiliejaus proga pasveikino rajono meras Valentinas Tamulis, jo pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė. Seimo narys, buvęs Šviesiosios gimnazijos mokytojas Tomas Bičiūnas, kalbėjo apie nesikeičiančias vertybes: mokinių ir mokytojų ryšį, abipuses jų pastangas. Bendruomenę sveikino  ir kiti Seimo nariai – Viktoras Fiodorovas bei Ieva Kačinskaitė-Urbonienė. Vilija Targamadzė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotoja, perdavė padėkos raštą visus 20 metų sėkmingai ir kūrybiškai gimnazijai vadovaujančiai direktorei Violetai Liutkienei. Už bendruomenės telkimą, aktyvią veiklą, iniciatyvumą ir aukštus akademinius pasiekimus mokyklos vadovei dėkojama ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įteiktame rašte.

Iš Kėdainių rajono savivaldybės atkeliavo visa šūsnis garbės raštų gimnazijos pedagogams. Jais pagerbti gimnazijos pavaduotojos ugdymui Asta Krasauskienė ir Vilma Sakalauskienė, biologijos mokytoja metodininkė Birutė Petraitienė, chemijos mokytoja ekspertė Daiva Ivaškevičienė, anglų kalbos mokytoja ekspertė Gitana Kaupienė, lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Asta Jakštienė ir Dalia Pabarčienė, matematikos mokytoja metodininkė Ina Zdanavičienė, buhalterė Danutė Grybauskienė ir  valytoja Lipnevičienė.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas ir gimnazijos mokytojams bei kitiems darbuotojams, kurie joje dirbo nuo pat atkūrimo 2002 metais, tokių žmonių mokykloje yra kone dvi dešimtys. Tylos minute buvo pagerbti jau mirę gimnazijos bendruomenės nariai.

Prisimindama gimnazijos atkūrimo laikotarpį, direktorė suteikė žodį tuomečiams miesto savivaldos atstovams Viktorui Muntianui ir Juliui Lukoševičiui. V. Muntianas akcentavo, kad gimnazijos atkūrimas buvo ambicingas projektas, ne tik mokslo šventovės prikėlimas, bet ir svarbi investicija į kultūros paveldo objektą. Tačiau šiuolaikinei gimnazijai, atliekančiai  daugybę inovatyvių veiklų, įkūrusiai po savo stogu „Sėkmės ir lyderystės mokyklą“, norinčiai pilnavertiškai plėtoti STEAM veiklą ir bendradarbiauti su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, ankšta istorinėse patalpose. Vėl gyvename būsimų įkurtuvių nuotaikomis, laukiame modernaus gimnazijos priestato.

Renginio dalyviams ilgam įsimins ne tik šventinės akimirkos, bet ir V. Muntiano žodžiai apie  meilę darbui ir iš to kylančią atsakomybę.

Skip to content