Ugdymo(si) diena ,,Kalėdomis kvepiantis rytas’’

Gruodžio 23 d. Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vyko klases ir visą bendruomenę sujungusios ugdymo(si) dienos ,,Kalėdomis kvepiantis rytas“ renginiai. Šventė prasidėjo nuotaikingu renginiu kiemelyje. Šįmet jis buvo išskirtinis – tiesioginę šventės transliaciją mokiniai stebėjo šventiškai išpuoštose klasėse, vėliau žiūrėjo klasių sukurtus šventiškus filmukus, kuriais išradingai pasveikino mokyklos bendruomenę.

Kalėdų laikotarpiu aktualu suvokti švenčių reikšmę. Todėl pagrindine renginių klasėse tema buvo pasirinkta etninė kultūra. Visi žinome, kad žmonės mėgsta šventes dėl to, kad jos pertraukia įprastą kasdienių darbų ritmą, suteikia įvairumo, tačiau dar įdomiau švęsti, kai suvoki jų prasmę ir savitumą, juk tai visos tautos per šimtmečius sukurtos ir iš kartos į kartą perduodamos bei nuolat atnaujinamos tradicijos, padedančios išlaikyti tapatumą.

Klasėje mokiniai su klasės vadovu surengė šventinę valandėlę, kurios metu išradingai ir įdomiai prisiminė savąsias kalėdines tradicijas, Kūčių ir Kalėdų papročius bei burtus. Mokiniai pasipasakojo, kokių tradicijų laikomasi jų šeimose, kaip svarbu visiems susirinkti prie šventinio stalo, nepamiršti giminaičių, senolių ir šalia gyvenančių vienišų žmonių. Mokiniai dalyvavo ir protmūšyje, kuris skatino pažinti kitų tautų tradicijas. Artimiau susipažinti vieniems su kitais padėjo viktorina ,,Klasės draugai“ ir „Draugystės ratas“, kuriame ugdytiniai dalijosi mintimis apie tai, kaip sekasi būti kartu, girdėti ir jausti vienam kitą. Visi kartu nutapė klasės paveikslą, kurį vėliau pristatė.

Ne vieną užkrėtė puiki idėja dekoruoti meduolius ir sausainius. Auklėtiniai sužinojo puikių receptų bei dekoravimo subtilybių. Dalijantis įspūdžiais ir skanaujant gardumynus klasėse skambėjo juokas ir kalėdinių žaidimų šurmulys. Kai kuriose klasėse išliko senas įprotis keistis ne tik nuoširdžiais palinkėjimais, bet ir simbolinėmis dovanėlėmis, užrišti klasės draugui draugystės siūlą.

Abiturientų klasė nusprendė prieš šventes surinktus pinigus paaukoti gyvūnų prieglaudai ,,Pifas“, taip pat kūrė šventinius atvirukus, kuriuos vėliau išnešiojo ir dovanojo vienišiems žmonėms. Aistė Valevičiūtė ir Smiltė Sarapaitė dalinosi įspūdžiais: ,,Džiaugiamės, kad bent taip galėjome suteikti šilumos per šventes tiems, kam jos labiausiai reikia. Manome, kad su klase darydami gerus darbus patys jautėmės labai šauniai, nes žinojome, kad kiekvieno mūsų paaukoti keli eurai ir atvirukas gali suteikti laimės kitiems“.

Prieš šventes ir kalėdines atostogas atsisveikindami mokiniai kartu fotografavosi, džiaugėsi gimnazijoje žaižaruojančia eglute, negailėjo vieni kitiems gražių žodžių, palinkėjimų ir didžiavosi, kad lietuviškos tradicijos vis dar keliauja iš kartos į kartą.

Klasių vadovų metodinė grupė

Skip to content