Akcija „Tapk knygnešiu“

2016 m. gimnazijos biblioteka, minėdama Knygnešio dieną, sumanė akciją „Tapk knygnešiu“. Jos tikslas buvo naujai įprasminti istorinę knygnešių veiklą – į savo bendruomenę nešti lietuviško spausdinto žodžio šviesą. Klasėms dalindavome rankų darbo knygnešio maišelius ir laukdavome jų sugrįžtant su prasmingu turiniu – naujai išleista grožine ir moksline literatūra, papildančia mokyklos bibliotekos fondą. Į akciją noriai įsitraukė ir kai kurie mokytojai bei kiti bibliotekos skaitytojai. Vėliau humanitarinius dalykus dėstantys mokytojai integravo šį sumanymą į kasmetę ugdymo dieną „Skaitau, vadinasi, esu“. Įvyko daug gražių kultūrinių renginių, o per aštuonerius metus Jūsų, neabejingų skaitytojų dėka, bibliotekos fondas pasipildė   268 leidiniais už 1873,56 Eur.

Šie metai – paskutinieji akcijos metai. Supratome, kad ji išsisėmė, sulaukiame vis mažiau atgarsio iš mokinių, dažnas dovanoja fiziškai ir morališkai pasenusias, nei patiems, nei kitiems nereikalingas knygas. Todėl ypatingai vertiname nuolatinius akcijos dalyvius, dėkojame visiems mokiniams, nuoširdžiai atsiliepusiems į kvietimą dovanoti naujų knygų. Svetainėje skelbiame šįmet gautų knygų sąrašą ir pristatome tris gautas knygas.

Estelle PARANQUE „Kraujas, ugnis ir auksas. Elžbieta I ir Kotryna Mediči. Moterys, pakeitusios Europos istoriją“.

Istoriniais faktais pagrįstoje knygoje susipažinsite su dviem ryškiomis XVI a. asmenybėmis – karalienėmis Elžbieta I ir Kotryna Mediči. E. Paranque į šias Renesanso moteris pažvelgia visai kitaip – viena kitos akimis. Remdamasi jų laiškais ir naujausiais tyrimais autorė atskleidžia, kokiais painiais keliais joms teko žengti, kaip jos turėjo laviruoti tarp prieštaringų politinių, religinių ir socialinių tikslų ir drauge išlaikyti dar nematytą valdžią galingiausiose to meto Europos valstybėse. Jų likimas ir gyvenimas buvo skirtingi, bet per trisdešimt metų neatsiejamai susipynė. Nors politikos smarkiai supriešintos, jiedvi žavėjosi viena kita ir per kruviniausius mūšius, ir taikos laikotarpiais, bet niekada nepamiršo esančios lygiavertės varžovės. 

Gianrico CAROFIGLIO „Trečia valanda ryto“

Jaunus skaitytojus turėtų sudominti populiarus italų rašytojo romanas.

Antonijui aštuoniolika. Ne vienus metus jis gyvena sirgdamas liga, parklupdančia jį netikėčiausiomis akimirkomis. Pagaliau 1980-ųjų birželį atsiveria galimybė su ja atsisveikinti visiems laikams, tereikia apsilankyti pas gydytoją Marselyje. Antonijų lydėti kelionėje pasisiūlo tėvas. Jis talentingas matematikas, po skyrybų su Antonijaus motina menkai dalyvaujantis sūnaus gyvenime. Tačiau kelionės aplinkybėms pasisukus netikėta linkme tėvui ir sūnui tenka praleisti dvi bemieges naktis įstabiame, purviname, drąsiame ir įžūliame Marselyje. Trumpus, šaltus jų pokalbius svetimame mieste keičia nuotykiai, lydimi diskusijų apie šeimą, poeziją, seksą, muziką, matematiką ir mirtį. Ir tėvas su sūnumi pagaliau pradeda iš tiesų pažinti vienas kitą, nes per kartu praleidžiamas dvi paras atsiskleidžia viso jų gyvenimo tarpusavio santykių istorija.

Danguolė Gervytė „Lobis. Slapta kelionė į Šiluvą“

Tikriausiai prisimenate jautrų ir prasmingą Gedulo ir vilties dienos minėjimą, kurio metu D. Gervytė ir J. Tamošiūnaitė-Karašauskienė pristatė knygą apie mūsų gimnazijos auklėtinę A. Dirsytę. Tai – jau trečioji autorių knyga iš serijos „Perskaitęs duok kitam“. Šį kartą – apie Šiluvą, jos paslėptą LOBĮ ir paslaptingas keliones iki jo… Ir vėl – tai knyga šeimai, nes ją gali skaityti ne tik vaikai, bet ir tėvai bei seneliai. Skaitytojai supažindinami su šios ypatingos vietos istorija, bandant suprasti: kodėl ten nuo amžių keliauja žmonės, kodėl ji tokia populiari tarp tikinčiųjų ir šiandien?!

Šią knygą galima skaityti iš abiejų pusių. Jei versite nuo pirmos dalies – sužinosite senąją Šiluvos istoriją, kaip buvo statomos bažnyčios, kiek sveria votai – padėkos ženklai, sukabinti prie stebuklingojo paveikslo, kaip maldingų kelionių metu vykdavo turgus Šiluvoje… Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, gyvenimas apvirto aukštyn kojom, todėl ir knygelę reikia apversti ir skaityti nuo galo. Ten istorija apie XX a. piligrimų laukusius išbandymus. O Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Šiluvoje apsilankė net pats popiežius Jonas Paulius II, dabar paskelbtas šventuoju.

Nukeliavę į Šiluvą, visais laikais žmonės suprasdavo, kad leistis į piligriminę kelionę yra verta. Mūsų širdys čia keičiasi – tampa geresnės, atidesnės ir atviresnės Dievui bei žmonėms.

Akcijos “Tapk knygnešiu” knygų sąrašas

Loading

Skip to content