Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės planas
Veikla
2017-11-26. Parodoje „Mokykla 2017“stendiniame pranešime „Iššūkius kuriantis ugdymo turinys Kėdainių šviesiosios gimnazijos ASU ir VGTU klasėse“ gimnazija dalijosi gerąją patirtimi, kokios sisteminės inovacijos lemia ugdymo turinio šiuolaikiškumą ir skatina naujas skirtingų suinteresuotų šalių partnerystes,kaip Geros mokyklos koncepcijos nuostatos įgyja praktinę raišką, kaip per kasdienę praktinę veiklą sąmoningai einama Geros mokyklos link.

2017-09-29. Tyrėjų naktis pakvietė gimnazijos bendruomenę į naujausių ir įdomiausių mokslinių faktų pristatymą, įdomiuosius chemijos eksperimentus, kiaušinio gelbėjimo varžytuves, rudeninės improvizacijos su tirpalais ir dar daugiau kaip 20 renginių, skirtų ateities idėjoms.
2017-06-06. Akimirkos iš metodinio renginio „Idėjų mugė“. Pasidalinom patirtimi. Patobulėjom.

2017- 05-16. Įvyko pirmoji metodinės tarybos ir savivaldų apskrito stalo diskusija, apie tai, kokia turi būti gera pamoka. Išsakyta daug gerų minčių, lieka jas įgyvendinti.

2016-11-25. Respublikinėje švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2016” gimnazijos chemijos mokytojų Daivos Ivaškevičienės, Irmos Krivickienės ir mokinių mokslinės draugijos narių komanda šalies mokytojus ir mokinius kvietė į „Atradimų laboratoriją“ susipažinti su chromatografu ir atlikti tyrimą „Ką slepia oranžinė morkos spalva?”. Mėgstantys eksperimentuoti ir tyrinėti mokiniai, ieškojo atsakymų į klausimus: „Ką slepia oranžinė morkos spalva?“, „Ar medžiagos vienodai tirpsta skirtinguose tirpikliuose?“, „Kodėl į morkų sultis reikėtų įpilti šlakelį aliejaus?“, „Kuo filtro popierius panašus į greitkelį?“
2015-03-21. Metodinė taryba organizavo susitikimą su J. Paukštelio ir „Ryto“ pagrindinių mokyklų dalykų mokytojais dėl neformaliojo ugdymo skyriaus ugdymo turinio formavimo.
2015-04-29. Gimnazijos metodinė taryba lankėsi
Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje. Susitikimas vyko pozityvioje ir
geranoriškoje aplinkoje. Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos direktoriaus
pavaduotoja G. Kruopienė pristatė gimnaziją, mokytojų komanda dalinosi gerąja
patirtimi apie gabių mokinių ugdymą. Vizito metu numatytos gimnazijų metodinių
tarybų bendradarbiavimo kryptys.
2014-12-04.Konferencija „Gabių vaikų ugdymas šiuolaikinėje mokykloje“
Ar tikrai gabiu vaiku gimstama, ar gabumai – išugdomas dalykas? Kaip pedagogai turėtų dirbti, kad galėtų atskleisti mokinio talentus ir gebėjimus? Ar šiuolaikinių Lietuvos ugdymo įstaigų darbas nukreiptas į mokinių gebėjimų atskleidimą, o gal greičiau tik į paviršutinį mokymąsi atkartojant žinios? Šie ir kiti klausimai buvo aptarti respublikinėje metodinėje praktinėje konferencijoje „Gabių vaikų ugdymas šiuolaikinėje mokykloje“, vykusioje Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje. Plenarinio posėdžio metu pranešimus skaitė Lietuvos nacionalinės vertinimo agentūros direktorius Gražvydas Kazakevičius, Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, l.e.p. vedėja Rasa Petrėtienė, Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio skyriaus Gamtos, tiksliųjų mokslų ir technologijų poskyrio vedėja Albina Viliminienė. Sulaikėme svečių iš Pasvalio P. Vileišio gimnazijos, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos, Kražių gimnazijos, Vilniaus Gabijos gimnazijos, Kėdainių Aušros sveikatinimo ir sporto mokyklos, Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos, kurie konferencijos metu kartu su mūsų pedagogais noriai dalijosi gabių vaikų ugdymo patirtimi.
2013 m. lapkričio 21 d. gimnazijos metodinė taryba svečiavosi Kelmės rajono Kražių gimnazijoje, kuri, kaip ir mūsų gimnazija, yra viena seniausių Lietuvos mokyklų. Vizito tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi, kaip organizuoti metodinę veiklą, orientuotą į gabių vaikų ugdymą. Susitikimo metu aptarėme darbo su gabiais vaikais specifiką, ugdymo metodus, kylančias problemas ir būdus joms įveikti. Klausėmės pranešimų, aptarėme mokinių kūrybinius darbus. Po vizito gimnazijoje lankėmės Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre, dalyvavome edukacinėje programoje apie Žemaitijos etninį paveldą. Su Kražių kolegomis susitarėme bendradarbiauti – rengti bendrus projektus, dalytis idėjomis ir patirtimi.
2013 spalio 30 dieną. Metodinių darbų paroda
„Mokytojas – mokytojui“
Kėdainių šviesiosios gimnazijos bendruomenėje ypač skatinama
lyderystė, kūrybiškumas, bendradarbiavimas. Ieškoma naujų ugdymo kokybės
gerinimo galimybių, naujų dalijimosi gerąja patirtimi formų. Todėl gimnazijos
metodinė taryba inicijavo mokytojų parengtų metodinių darbų parodą –
pristatymą. Net 21 mokytojas panoro parodyti savo parengtas metodines
priemones, kurias jie naudoja kasdieniame darbe. Tarp jų buvo ne tik
įvairiausių lankstinukų, renginių scenarijų, pamokų
planų, autentiškų straipsnių, užduočių aplankų, projektų, bet
ir autorinių mokomųjų DVD, CD, „Šviesos“, „Gimtojo žodžio“
leidyklų išleistos pratybos, sukurtos virtualios erdvės. Džiaugėmės mūsų
mokytojų – Dalios Pabarčienės, Virginijos Savickienės, Zitos Rosteikienės –
išleistomis pratybomis. Buvo įdomu pažiūrėti mokytojų Astos Jakštienės ir
Virginijos Savickienės integruotų pamokų aprašymus, chemijos mokytojos Daivos
Ivaškevičienės internetinėje erdvėje sukurtą tinklalapį. Geografijos mokytojas
Tomas Bičiūnas pasidalino įdomesniais mokymo(si) turinio perteikimo būdais
ir priemonėmis. Be to, mokytojo pavyzdinė pamoka yra skelbiama
Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros leidinyje Sėkmės istorija:
mokymas mokytis. Daugeliui mokytojų idėjų kilo, kai informacinių
technologijų mokytojas Tomas Samalius pristatė naują kompiuterinę programą,
atskleidė jos panaudojimo ir valdymo galimybes. Muzikos mokytoja Sigita
Aukštiejūtė-Morkūnienė pristatė emocinio intelekto ugdymo užduočių muzikos
pamokose užduočių aplanką, anglų kalbos mokytoja Daiva Petkevičiūtė –
mokymo metodui debatams reikalingą medžiagą.
Baigiantis pristatymams, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja
ugdymui Asta Krasauskienė dėkojo už nuoširdų dalijimąsi gerąja patirti,
pasidžiaugė, kad mokytojai dirba labai inovatyviai, kūrybiškai, siekia sėkmingo
ugdymo turinio įgyvendinimo, ieškodami naujų, aktyvių ir įdomių veiklų, kurios
skatina mokinius kelti motyvaciją, leidžia pajusti sėkmę.
Gimnazijos mokytojų metodinių darbų paroda ir jų pristatymas – bendradarbiavimo forma, kurią rinksimės ir ateityje. Tikime, kad dalijimasis gerąja patirtimi – mūsų sėkmės garantas.
2013 gegužės 9 dieną gimnazijoje svečiavosi Vilniaus rajono Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos užsienio kalbų mokytojai. Šviesiosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė D. Petkevičiūtė ir rusų kalbos mokytoja V. Balandienė svečius pakvietė į atviras pamokas, mokytojos metodininkės D. Šegždienė, R. Judickienė, G. Morkūnienė , ekspertė D. Petkevičiūtė, pavaduotoja ugdymui V. Sakalauskienė dalijosi patirtimi seminaro metu. Mokytojos iš Grigiškių gimnazijos teigė, kad tokie metodinių grupių patirties sklaidos renginiai yra naudingi. Svečiai taip pat susipažino su gimnazijos ir miesto istorija.
2013 m. sausio 9 dieną gimnazijoje lankėsi Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokytojų delegacija, kuri su Šviesiosios gimnazijos metodine taryba aptarė abiejų gimnazijų gabių vaikų ugdymo patirtį, pasidalino sukaupta metodine medžiaga.
Kėdainių šviesiosios gimnazijos užsienio kalbų metodinės grupės gerosios patirties sklaidos seminaras Pasvalio P. Vileišio gimnazijos anglų kalbų mokytojams
Susitikimas įvyko lapkričio 09 dieną, šviesiosios gimnazijos bendruomenę aplankė dešimt užsienio kalbų mokytojų bei juos kuruojanti pavaduotoja ugdymui. Mokytojai stebėjo dvi atviras anglų kalbos pamokas, kurias vedė mokytojos metodininkės – Gitana Kaupienė ir Daiva Petkevičiūtė, vėliau svečiams buvo organizuota ekskursija po gimnaziją, kurią vedė mokyklos gidų būrelio nariai. Mokytojos buvo ypatingai sužavėtos gimnazijos aplinka, biblioteka, mokomąja baze, o visų svarbiausia, gimnazijos mokiniais.
Direktorės pavaduotoja ugdymui – Vilma Sakalauskienė skaitė pranešimą apie Kėdainių šviesiosios gimnazijos moksleivių užsienio kalbų mokymosi pasiekimus, vyresnioji mokytoja Laima Janonienė pristatė užsienio kalbos mokytojų metodinės grupės 2010-2011 mokslo metų veiklas, mokytoja metodininkė Daiva Petkevičiūtė dalijosi „Debatų metodo“ taikymo anglų kalbos pamokose galimybėmis, o mokytoja metodininkė Gitana Kaupienė pristatė tarptautinius projektus , vykusius Šviesiojoje gimnazijoje, ugdančius mokinių užsienio kalbų kompetencijas.