SLM veiklos archyvas

Balandžio 2 dienos veikla su Diana Žiurlyte ir Smilte Lukiene.

2024 kovo 1 d. Uždaromoji konferencija ir koncertas „AŠ GALIU kurti Kėdainius!“

Šventės metu Sėkmės ir lyderystės mokyklos moksleiviai pristatė įgyvendintų socialinių projektų rezultatus, o renginį vainikavo įkvepianti diskusija ir šventinis Vido Bareikio koncertas! 
Džiaugiamės, jog KĖDAINIŲ JAUNIMAS GALI! 
Dėkojame organizacijoms, kurios prisidėjo prie šio projekto: šv. Juozapo parapijos Caritas padalinys, Viešoji įstaiga „Laiptai į viltį“, Atvirasis jaunimo centras „LANG’as“, Kėdainių samariečiai, Josvainių moterų klubas „Aušra“. 
Akirmirkas užfiksavo MaTaS Bukauskas 

„AŠ GALIU kurti Kėdainius!“ – tai programa jaunimui, kurios metu Sėkmės ir lyderystės mokyklos moksleiviai kartu su mentorių pagalba įgyvendins savo idėjas Kėdainių miestui ir jo žmonėms.

Programos metu jaunuoliai ugdys savo lyderystės, projektų valdymo įgūdžius, turės galimybę gyvai susipažinti su Kėdainių organizacijomis bei spręsti jų iššūkius ir taip prisidėti prie Kėdainių miesto gerovės.

Kiekviena dalyvių komanda galės išsirinkti vieną organizaciją iš 5 sričių, kurios iššūkius spręs.

Programos „AŠ GALIU kurti Kėdainius!“ kulminacija įvyks uždaromosios konferencijos metu, kurioje dalyviai pristatys savo idėjas Kėdainių miestui bei visų lauks šventinė programa.

PROJEKTO ETAPAI

  • 2023 lapkričio 24 d., 15:30 val. Projekto atidarymas ir komandų formavimas (Kėdainių Šviesioji gimnazija)
  • 2024 sausio 12 d., Dirbtuvės su nevyriausybinėmis organizacijoms
  • 2024 vasario 2 d., Projekto įgyvendinimas ir pristatymas organizacijai
  • 2024 kovo 1 d., Uždaromoji konferencija ir koncertas „AŠ GALIU kurti Kėdainius!“

2023-12-21. Kalėdinė vakaronė Sėkmės ir lyderystės mokykloje.

Sėkmės ir lyderystės mokyklos atidarymo šventė
Rugsėjo 7 d. gimnazijos kiemelyje susibūrėme pasveikinti naujai įstojusius narius. Tėveliai kartu su vaikais žaidė žaidimus, dalyvavo viktorinoje, šoko. Visus šventės dalyvius suartino komandinė veikla.

Projekto „Aš galiu“ finalinis etapas Vilniuje 2023-04-13/14

9 metus gyvuojanti „Sėkmės ir lyderystės mokykla“ ne tik padeda lavinti jaunųjų lyderių emocinį intelektą, bet ir prisideda prie pokyčių bei savanorystės skatinimo įgyvendinant įvairius socialinius projektus. Šiais mokslo metais į ugdymo programą buvo įtraukta  praktinės lyderystės ugdymo programa „Aš galiu“. Lyderystė čia neatsiejama nuo atkaklumo ir atsakomybės, todėl svarbu, kad jaunuoliai anksti išmoktų išsikelti tikslus ir nuosekliai jų siektų. Siekiant padėti „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ moksleiviams tinkamai užsibrėžti tikslus ir sėkmingai jų siekti buvo pasirinkta 3 etapų praktinė edukacinė tikslų siekimo programa „AŠ GALIU“.

Šio projekto metu moksleivių grupės turėjo išsirinkti vieną socialinę problemą, su kuria susiduria Kėdainių miesto gyventojai. Komandos įgyvendino pasirinktą socialinę akciją ir ją pristatė projekto „Aš galiu“ paskutinio etapo metu. Projektus įgyvendinę moksleiviai vyko į išvyką, kur turėjo išskirtinę progą sužinoti, kokios socialinės problemos vyrauja ir kaip jas organizacijos bei jų savanoriai sprendžia.

Balandžio 13–14 dienomis ,,Sėkmės ir lyderystės mokyklos” auklėtiniai dalyvavo praktinės lyderystės ugdymo programos stovykloje ,,Aš galiu”. Šios stovyklos koncepcija – daryti pokyčius! Pirmąją stovyklos dieną aplankėme įvairias socialines organizacijas: ,,Maisto banką”, Raudonąjį kryžių”, ,,Lietuvos Caritas”, „Maltiečius”. Grupės ne tik išklausė apie šių organizacijų savanorystės principus, bet ir prisilietė prie jų socialinių darbų. Mokiniai negailėjo savo jėgų ir stengėsi kuo daugiau padirbėti, prisidėti prie gerų darbų. 

Kitas objektas, kuriame lankėsi mokiniai, tai sovietinis bunkeris. Čia mokiniai buvo priversti išeiti iš savo komforto zonų.

Antroji stovyklos diena prasidėjo nuo apsilankymo ISM universitete. Jaunieji lyderiai klausėsi ISM rektoriaus Daliaus Misiūno paskaitos apie svajones bei jų įgyvendinimą. Vėliau toje pačioje universiteto auditorijoje mokinių komandos pristatė du mėnesius savo kurtus socialinius projektus. Rezultatas buvo puikus. Buvo smagu matyti asmeninę pažangą ir ūgtį. Geriausia komanda ir geriausias socialinis projektas buvo apdovanoti. Dalinamės mokinių atsiliepimais apie šį projektą ir finalinio etapo dviejų dienų stovyklą Vilniuje.

7 klasės SLM ugdytinė Svajūnė M. džiaugiasi dalyvavusi projekte, kurio metu turėjo galimybę iš arti pamatyti sudėtingą savanorių darbą, maža dalimi prie jo prisidėti: „Buvo naudinga apsilankyti socialinėje organizacijoje „Maltiečiai“ ir ,,Maisto banke“. Sužinojau, kaip kalbėti viešai, kaip atsipalaiduoti, įsitikinau, kad improvizacija yra linksma, išmokau kontroliuoti savo jausmus.“

„Viso projekto metu mokiausi bendradarbiauti komandoje, įgavau renginių organizavimo patirties, ruošdamasis socialinės akcijos pristatymui, ugdžiausi savo skaitmenines kompetencijas, patyriau daug nuotykių išvykoje į Vilnių, susiradau daugiau draugų, džiaugiausi turėdamas galimybę savanoriauti Lietuvos Carite“, – dalinosi įspūdžiais Deimantas Ū.

„Dalyvaudama projekte supratau, kad ir maža žmonių grupelė gali padaryti didelį pokytį pasauliui ir jo žmonėms. Projekto metu išmokome komandinio darbo subtilybių, kaip siekti savo svajonių. Stovykloje linksmai praleidau laiką su mentoriais ir draugais“, – sakė Rusnė V. (8 klasė).

Klijanas Ū. antrina bendraminčiams: „Supratau, kad visiems Lietuvos žmonėms reikia bent nedidele dalimi prisidėti teikiant pagalbą gyvūnams ir žmonėms, kuriems tikrai jos labai reikia. Mane sužavėjo savanorių gerumas, gebėjimas padėti kitam ir empatija.“

Vertingiausias projekto indėlis į jaunimo lavinimą – tai padidėjęs pasitikėjimas savimi, motyvacija ir tikslingumas, lyderyste pagrįstų gebėjimų lavinimas, pažintis su sėkmingomis lyderystės patirtimis verslo ir nevyriausybinėse organizacijose.

Visos „Sėkmės ir lyderystės mokyklos” bendruomenės vardu dėkojame mecenatei Jolantai Blažytei ir Kėdainių miesto savivaldybei už suteiktą galimybę mūsų miesto vaikams dalyvauti tokio pobūdžio stovyklose ir visapusiškai augti.

„Lyderių inkubatorius” stovykloje „Pas bitininką“ 2022-11-02

Per mokinių rudens atostogas Neformaliojo švietimo skyriaus „Sėkmės ir lyderystės mokykla“ ugdytiniai laiką leido jaunimo tobulėjimo programos „Lyderių inkubatorius” stovykloje sodyboje „Pas bitininką“. SLM ugdytiniai – natūraliai susikūrusi grupė. Palanki aplinka šioje grupėje padeda formuoti emociškai stabilius grupės ryšius. Kad ji taptų komanda, ją turi vienyti bendras tikslas ir pastangos to tikslo siekti. Stovyklos tikslas – pasisemti kuo daugiau žinių ir linksmai praleisti laiką. Rytas prasidėjo nuo programos atidarymo, įvado į komandinį darbą. Po pristatymo sekė praktiniai užsiėmimai, komandinių išbandymų dirbtuvės. Veiklos baigėsi refleksija ir dienos kulminacija – Afrikos būgnų šou.

Trumpas video

„Sėkmės ir lyderystės mokyklos” krikštynos 2022-10-21

Šiandien „Sėkmės ir lyderystės mokyklos” mokiniai leidosi į ypatingą kelionę, kurios metu ne tik smagiai ir turiningai leido laiką, bet ir teko įveikti SLM krikštynų ritualus, o pirmieji iššūkiai prasidėjo autobuse. Mokiniai įveikė kūrybinius, loginius ir komunikacinius iššūkius. Vėliau jaunieji lyderiukai atliko įvairias komandines, emocinio intelekto lavinimo užduotis. Pabaigoje laukė smagiausias krikštynų momentas, sėkmingai ištrūkti iš pabėgimo kambarių.

„Sėkmės ir lyderystės mokykla startuoja su naujomis veiklomis. Kaip smagu jus vėl matyti. 2022-09-02”

Whatansu stovykla 2021-08-24

Whatansu visuomet būna kitaip! Rugpjūčio 24 d. nuostabiame Asvejos regioniniame parke „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ moksleiviams prasidėjo 3 dienų patirtinė asmeninio tobulėjimo ir komandos formavimo Whatansu stovykla „Šviesiųjų motyvatorius“. Whatansu gyvenimo ir ugdymo filosofija remiasi V. A. Sukhomlinskio, Styveno Covey, Herbo Šepardo (Herb Shepard), Džordžo Šyhano (George Sheehan) visų savo būties lygmenų pažinimo bei jų lavinimo principais. Šios stovyklos pagrindinis principas – ugdyti širdį širdimi ir ugdymo veiklai stovykloje atiduoti visą save. 1-ąją stovyklos dieną jaunieji lyderiukai mokėsi bendravimo įgūdžių, pagarbos ir dėkingumo ir visi kartu pasinėrė į visus vienijantį nuotykį. Mokiniai išbandė įvairius refleksijos ir suvokimo metodus, skatinančius motyvaciją mokytis ir veikti sąmoningai siekiant savo svajonių bei užsibrėžtų tikslų. Vakaro programos metu mokiniai analizavo savo poelgius, jų priežastis ir pasekmes, ieškojo ryšio tarp laisvės pasirinkti ir atsakomybės, stiprino tarpusavio ryšius. Stebėjome mus supantį pasaulį išplėstomis akimis ir jautėme atviromis širdimis.

2-oji diena prabėgo Auksinėje girioje, ilgakamienių pušų apsuptyje. Pasimankštinę ir skaniai papusryčiavę, jaunieji lyderiukai toliau lavino bendravimo įgūdžius, mokėsi pozityvių pokyčių, atpažinti savo stiprybes ir silpnybes, ieškojo atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus, tobulino komandinio darbo įgūdžius, daug laiko skyrė refleksijai, mokėsi meditacijos paslapčių, pailsėjo nuo ekranų ir interneto. Šioje stovykloje išmokome atrasti prasmę dalykuose, kurie kartais atrodo beprasmiai, patirti pasaulį, o ne jį stebėti.

3-ioji diena prasidėjo tylos žygiu, kurio metu „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ mokiniai mokėsi pasitikėjimo vienas kitu, empatijos, savitvardos, kantrybės ir ištvermės. Šioje stovykloje nenuobodžiavo nė vienas. Mokiniai nuostabiai praleido paskutines vasaros dienas. Esame tikri, kad mūsų šaunieji mokiniai į naujus mokslo metus sugrįš pasisėmę energijos, išminties ir įkvėpimo. Stovykloje „Šviesiųjų motyvatorius“ švietė ne tik saulutė, bet ir Jaunųjų lyderiukų šypsenos, už kurias “Sėkmės ir lyderystės mokyklos” bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkojame mecenatei Jolantai Blažytei ir Kėdainių rajono savivaldybei. Ačiū Jums už gražias iniciatyvas. VIDEO

SLM Lyderių inkubatoriaus stovykla 2021-06-28

Birželio 28 d. ,,Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ moksleiviams prasidėjo 5 dienų vasaros stovykla „Pažink. Pasitikėk. Siek“. Ši stovykla ne tik stebina naujais išbandymais, nepamirštamais nuotykiais ir iššūkiais, bet suteikia naujų žinių bei gebėjimų, padedančių sėkmingai siekti užsibrėžtų tikslų, peržengti savo galimybių ribas.

Pirmąją programos dieną „Team up“ dalyviai susibūrė į septynias stiprias komandas, kurių nariai visos programos metu sieks užsibrėžtų tikslų, padės vieni kitiems tobulėti ir mokytis vieni iš kitų. Savo sėkmės istorija dalinosi ir įkvėpė atlikėja Ieva Zasimauskaitė, kuri ragino mokinius būti ryžtingus ir siekti savo svajonių. Vakare komandos patyrė pirmąjį iššūkį – išbandė savo jėgas naktiniame žygyje kartu su Šaulių sąjungos nariu, Lietuvos dziudo ir grappling imtynių čempionu, profesionaliu MMA kovotoju Eividu Žemaitaičiu. Jis padėjo jauniesiems lyderiams lavinti komandos formavimo, streso valdymo ir išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis įgūdžius.

Antroji programos diena jauniesiems lyderiams prasidėjo kelione į savęs pažinimą, savo stipriųjų ir silpnųjų pusių ieškojimu. Kartu su psichologe Indre Kontrimiene ir dizaino mąstysenos bei kūrybinio intelekto ir inovacijų dėstytoja Laura Rimkute dalyviai mokėsi asmeninių gebėjimų vystymo plano sudarymo paslapčių ir asmeninių tikslų įgyvendinimo metodikos. Vėliau „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ stovyklos dalyviai susirungė išlikimo žaidynėse, kuriose demonstravo savo sumanumą, gudrumą, išradingumą ir vikrumą. Aktyvios dienos pabaigoje lyderiai susitiko su Rytų kovos menų meistru, komandos formavimo ekspertu Jordanu Poškaičiu, kuris pasidalino savo patirtimi. Paskaitos metu „Tu likimą, ar likimas Tave?“ jis skatino stovyklos dalyvius pažvelgti į gyvenimą ir jo rezultatus kitokiu aspektu, prisiimti daugiau atsakomybės, motyvavo siekti didesnių tikslų, niekada nenuleisti rankų įveikiant kliūtis, didinti pasitikėjimą savimi.

Trečioji asmeninių gebėjimų vystymo plano įgyvendinimo diena panardino dalyvius į lyderystės paslapčių labirintus, kurios metu „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ ugdytiniai lavino viešojo kalbėjimo gebėjimus. Jaunieji lyderiukai žinių sėmėsi mokymuose „Viešojo kalbėjimo ir derybų menas“, kuriuos vedė verslo konsultantas, viešo kalbėjimo treneris Igoris Vasiliauskas. Įgiję reikalingų žinių mokiniai nugalėjo scenos baimę ir šauniai pasirodė viešųjų kalbų renginyje, pademonstravo savo kūrybiškumą, sąmojį ir iškalbingumą. Vėliau lyderiukai susitiko su Lietuvos kartvelu Niko Amirgulašvili, kuris pėsčiomis įveikė 2000 km atstumą nuo Vilniaus iki Tbilisio. Pranešime anglų kalba „Baimė ar tik iliuzija“ Niko dalinosi patirtimi, kaip įveikti baimes ir siekti tikslo. Jo teigimu, žmonės per dažnai leidžia kitų nuomonei diktuoti jiems kelią, per dažnai bijo daryti tai, ką nori, bijo, ką kiti pagalvos. Vakare visų lauke emocijų įkrova strateginiame žaidime „Pagauk vėliavą“; žaidimo esmė buvo išmokti dirbti komandose, stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, ugdyti savyje pozityvios lyderystės įgūdžius.

4-oji nuotykių stovyklos diena „Find your way“ skirta susidėlioti savo tikslo siekimo planą, numatyti karjeros kelią. Pirmoje dienos pusėje jaunieji lyderiai susitiko su „Renginių virtuozų“, „Komandos arhitektų“ įkūrėju bei vadovu, charizmatiškuoju lektoriumi ir karjeros konsultantu Sauliumi Bagdonu, kuris vedė praktinį užsiėmimą „Karjeros galimybių pažinimas ir karjeros planavimas“. Vėliau kaitavimo ir vandenlenčių sporto „Boardsports Chicks“ grupės bendruomenės įkūrėja Agnė Šimanskytė pasidalino su dalyviais įkvepiančia tema „Kaip įgyvendinti svajones ir hobį paversti svajonių darbu?“ Vakare jaunieji lyderiai rinkosi į „Apsikabinimų vakarą“, kurio metu pasitelkiant įvairią metodiką buvo lavinamas emocinis intelektas. Vakarą vainikavo vasaros nuotykių festivalis, kurio įspūdžių mokiniai nepamirš dar ilgai.

Paskutinė stovyklos diena ne šiaip sau pavadinta „Go“. Mokiniams įžiebėme stimulo žiežirbą ir išleidome jaunuosius lyderius toliau siekti savo užsibrėžtų tikslų. Geriausias vasaros nuotykis jauniesiems lyderiams baigėsi daugybe apsikabinimų ir nuoširdžių palinkėjimų. Lyderių inkubatoriaus įkvėpti 84 „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ mokiniai iškeliavo namo pasižadėję nenustoti tobulėti. VIDEO

SLM mokslo metų pabaigos šventė 2021-06-16

Mokslo metų uždarymo šventės akimirkos. Džiaugiamės, kad buvote ir esate su mumis .

Spalio 9 d. „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ ugdytiniai susitiko su Viktorija Matusevičiūte, iš kurios mokėsi, kaip įtikinti savo idėjomis kitus, o tėveliai aktyviai dalyvavo kūrybinio mąstymo dirbtuvėse..

2020-10-04 Nacionalinio Dramos Teatro aktoriai kartu su SLM mokiniais kūrė spektaklį #beskambučio.

SLM bendruomenės žygis 2020-09-11-12

Rugsėjo 11-12 dienomis vyko dviejų dienų patyriminis žygis Kazlų Rūdoje. VIDEO

Rugsėjo 3 d. Kėdainių šviesiosios gimnazijos „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ moksleiviai pradėjo naujus mokslo metus. Dėl pandemijos šventė buvo organizuota tik naujokams, šiais mokslo metais įstojusiems mokiniams bei jų tėveliams.

Pažintinė SLM išvyka į Estiją 2020-08-27

Pirmoji ,,Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ ugdytinių diena nuostabiame rudenėjančiame Talino senamiestyje. Nuo 1997 metų Talino senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vaikščiodami akmenimis grįstomis siauromis gatvelėmis pasijutome patekę į viduramžius. Tai buvo puiki pažintis su Talinu.

Antroji ,,Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ ugdytinių diena Tartu mieste. Tai yra šalies intelektualų ir kultūros centras, kuriame įsikūręs seniausias Estijos universitetas. Įdomiausia tai, kad mūsų prozininkas ir publicistas Jonas Biliūnas mokėsi čia, Estijoje. Tartu mieste aplankėme ir AHHA mokslo centrą.

Lyderių inkubatoriaus stovykla jauniesiems SLM lyderiams 2020-06-23

Jaunieji lyderiai lavino improvizacijos ir viešojo kalbėjimo įgūdžius, su Gintaru Ignatavičiumi bei Toastmasters įkūrėju Robertu Šunoku mokėsi „Storytelling” subtilybių, kaip sukurti įtraukiančią ir emocingą kalbą. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai parengė aukščiausio lygio teatro performansus. Stovyklos dalyviai išklausė Sauliaus Bagdono paskaitos, kurios metu buvo patariama, kaip įveikti scenos baimę ir įgyti drąsos lipti ant scenos. Stovyklos organizatorė ir lektorė Marija Vorobjovaitė dalyvius supažindino su tema ,,Kaip panaudoti skaidres, kad kalba būtų dar įspūdingesnė“. Vėliau komandos paruošė viešąsias kalbas apie mūsų visų laukiančią ateitį. Viską vainikavo įspūdingas ir ypač jautrus apsikabinimų vakaras bei griausmingas vasaros festivalis, kuriame netrūko geros nuotaikos, muzikos bei šokių. Paskutinioji programos diena buvo kupina liūdesio, nes atėjo metas išsiskirti ir vykti namo. Tačiau draugai ir užsimezgę ryšiai liks visam laikui.

2020-06-05 SLM mokslo metų uždarymo šventė

„Sėkmės ir lyderystės mokykla“ pasitinka šv. Kalėdas

Gruodžio 13-osios popietę Šviesiosios gimnazijos kiemelyje vyko neeilinis „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ renginys – projekto „Aš galiu“ trečiasis etapas, kuriame komandos pristatė savo socialinius projektus, aptarė juos ir dalijosi patirtimi. Geriausios komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais. Vakarop profesionalus renginių vedėjas Dovydas Grinkevičius „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ bendruomenę pakvietė į kalėdinį vakarėlį. Tėveliai ir moksleiviai aktyviai dalyvavo intelektualių užduočių, dainų ir šokių varžytuvėse, komandiniuose žaidimuose ir pramogose. Renginį vainikavo išskirtinis „Ugnies teatro“ pasirodymas, kuris neabejotinai pažadino šv. Kalėdų dvasią kiekvieno širdyje. Džiaugiamės ir didžiuojamės „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ bendruomene, linkime ramaus švenčių laukimo.

Projektas „Aš galiu“

2019 m. spalio 29-31 dienomis „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ mokiniai dalyvavo edukacinėje patyriminėje išvykoje. Kiekviena diena prasidėdavo energinga ryto mankšta bei skaniais, sočiais pusryčiais. Mokinių laukė pažintis su Jaunimo linija, Maisto banku ir Nacionaliniu socialinės integracijos institutu. Paskutinis objektas – sovietinio bunkerio realybė. Antrąją dieną bendravome su „Swedbank“ atstovu Tomu Petrausku, lankėmės Europos namuose ir miesto laboratorijoje, klausėmės įkvepiančios Arnoldo Pranckevičiaus paskaitos. Dieną baigėme protų mūšiu ir maudynėmis vandens pramogų parke. Trečioji diena prabėgo Projektų dirbtuvėse, mokiniai dirbo savo komandose su mentoriais: pristatė pasirinktą socialinę problemą, kurią spręs viso „Aš galiu“ projekto metu. Paklausti apie stovykloje patirtus įspūdžius, visi mokiniai vienbalsiai atsakė, jog įspūdžiai yra teigiami.

„Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ bendruomenės žygis 2019-09-29

Džiaugiamės ir didžiuojamės „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ ugdytiniais ir jų tėveliais, kurie nepabūgo rudeninio lietaus ir dalyvavo žygyje, įveikė visus „Alfa“ iššūkius ir atliko komandines užduotis. Buvo malonu stebėti pozityviai nusiteikusią darnią bendruomenę ir dalintis geromis emocijomis.

2019-09-21 Išvyka į „Pabėgimo kambarius”

Skip to content