Tarptautiniai projektai

Tarptautinis Erasmus+ KA1 projektas No. 2019-1-LT01-KA101- 060155 „Teaching creativity for a personality growth“ („Kūrybiškumo ugdymas ir asmenybės ūgtis“)

2019 m. pradžioje Kėdainių rajono 8 ugdymo įstaigoms – darželiams, pagrindinėms mokykloms, gimnazijoms ir Profesinio rengimo centrui – pritariant Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos vadovas nusprendė susijungti į konsorciumą ir parengti Erasmus+ programos KA101 projektą „Kūrybiškumo ugdymas ir asmenybės ūgtis“, kuris sutelkė 24 rajono mokytojus. Pagrindinė projekto idėja – profesinis tobulėjimas, kūrybiškumo ugdymas aktyviai taikant  IKT priemones ir naujoves pamokų metu.

2020 m. vasario 3-7 dienomis Prancūzijoje, Martinikos saloje, vedėme mokiniams anglų kalbos pamokas. Vietiniai vaikai labai sunkiai įsisavina užsienio kalbas, nes gyvendami saloje tiesiog jų nevartoja. Taip pat daugelis mokyklų yra labai skurdžiai aprūpintos informacinėmis priemonėmis. Tad viena iš mūsų užduočių buvo supažindinti mokinius ir mokytojus su galimybėmis jomis naudotis, pristatyti įvairias IKT programas, tinkančias užsienio kalbos pamokoms, įsivertinimui, pažangos stebėjimui. Daugumai mokinių tai buvo nematyta, o taip pat ir mokytojai noriai įsisavino naują medžiagą, mielai taikė savęs įsivertinimo mobiliąsias programėles.

Turėjome motyvuoti vaikus, nes kiekvienoje klasėje užsienio kalbos mokosi  po 30 ir daugiau mokinių. Kiekviena iš mūsų vedėme po 10 jau Lietuvoje gerai paruoštų pamokų La Carbet miestelio vienoje iš mokyklų – Grupe Scolaire Hevmann Michel. Interaktyvios užduotys labai patiko vaikams. Pristatėme Lietuvą, Kėdainius, iš gintaro darėme pakabukus, pynėme trispalves juosteles.  Edukaciniams žaidimams naudojome mobiliuosius telefonus, net ir patys mažiausi buvo labai patenkinti, kad telefonas gali atlikti tiek įdomių funkcijų. Mokytojų asistentai iš Velso pasidalino patirtimi dirbant saloje, nes jie yra siųsti Britų tarybos ir atlieka praktiką 6 mėnesius.Tai buvo labai naudinga patirtis. Likusias darbo dienas vyko aptarimas su mokytojais bei administracija, džiaugėmės, kad vaikams patiko tokia patirtis. Vedėme pamoką ir netradicinėje aplinkoje, mokyklos pavėsinėje, nes oras tam palankus; rašėme laiškus lietuviams, diskutavome ne tik mokslo, bet ir politikos klausimais.

Esame labai dėkingi projekto koordinatorei Vilijai Bakutytei, kuri suteikė mums vertingą pagalbą ir organizuojant vizitą, ir darbo metu. Tai buvo neįkainojama patirtis ir mums (pramokome prancūzų kalbos), ir La Carnet miestelio mokiniams, kurie pagilino ne tik anglų kalbos, bet ir geografijos, gamtos mokslų žinias, sužinojo apie kultūrų skirtumus. Galima teigti, kad mes iš jų pasimokėme aktyviai taikomos integracijos, kai pamokos metu dėstomi du dalykai.

Visada norisi sugrįžti, kur tau buvo gera dirbti ir pamatyti tokią nuostabią tolimą šalį, manome, kad ateityje su projektine veikla aplankysime savo naujuosius draugus, tik jau atsivešime ir savo mokinius.  Anglų k. mokytojos  L. Janonienė  G. Kaupienė

Šių metų paskutinę lapkričio mėnesio savaitę Kėdainių šviesiosios gimnazijos grupė mokinių ir mokytojai Laima Janonienė, Danguolė Chochovienė ir Tomas Samalius dalyvavo „Erasmus+” projekto mainų programoje. Lapkričio 18-25 dienomis, pirmadienį, lietuvių grupė atskrido į Portugaliją, o vakare atvažiavo į nedidelį Bragancos miestelį, kur projekto dalyvius pasitiko portugalai.

Pirmąją veiklų dieną praleidome mokykloje, kur vyko šalių pristatymai. Sužinojome apie Portugalijos bei kitų šalių (Italija, Vokietija), dalyvavusių mainų programoje unikalumą, pasiekimus. Po pristatymų projekto dalyviai išvyko į trumpą ekskursiją po Bragancos miestelį. Kitą dieną dalyvavome ugdymo proceso veiklose: pirmas dvi pamokas mokėmės kartu su portugalų vaikais. Buvo išties įdomu pamatyti, kaip mokomasi kitose šalyse. O po pamokų pasiskirstėme į komandas ir turėjome sukurti legendą apie princesę ir bokštą. Po veiklų grožėjomės Bragancos gatvelėmis, architektūros paminklais.

Nors viešėjome Portugalijoje, tačiau mainų programos organizatoriai sudarė sąlygas aplankyti ir Salamanką Ispanijoje. Žinoma, sužavėjo šio miesto centrinė aikštė, katedra, senasis universitetas ir senamiestis. Diena, praleista Salamankoje, paliko neišdildomą įspūdį. Kitą dieną mokykloje mums reikėjo inscenizuoti sukurtas legendas. Mokytojai davė tris medines figūras, iš kurių turėjome padaryti veikėjus, juos aprengti ir papuošti, taip pat reikėjo parašyti dialogus. Tuomet viską sudėjome prie pagamintų medinių pastatų ir nufotografavome, nes vėliau iš tų nuotraukų turėjome kurti elektroninę knygą. Po dienos veiklų mokykloje dar mūsų laukė ir keli meno muziejai. Aplankę juos turėjome laisvo laiko pasiruošti mokyklos vakarėliui. Tame vakarėlyje gavome sertifikatus, ragavome tradicinio portugalų maisto, stebėjome tradicinius jų šokius ir patys turėjome galimybę jų išmokti.

Priešpaskutinė diena buvo kelionė į vieną gražiausių Portugalijos miestų – Portą. Ekskursija po miestą vyko kartu su gidu. Buvo labai įdomu sužinoti tiek apie Porto istoriją, tiek apie dabartinę situaciją. Po ekskursijos visi dalyviai mėgavosi laisvu laiku, kurio metu vieni lankė bibliotekas ir muziejus, kiti prekybos centrus ir kavines, o dar kiti tiesiog mėgavosi miestu.

Taigi projektų mainų programos mokiniams ir mokytojams suteikia ne tik galimybę išvykti į svečias šalis, bet ir susipažinti su tų šalių žmonėmis, jų kultūra, tradicijomis. Be abejo, tokios veiklos leidžia palyginti savo ir kitų šalių švietimo sistemą, suvokti savo privalumus bei pasimokyti iš trūkumų.

Erasmus+ (KA229) tarptautinio projekto „Be different - now, then and in the future" šalių partnerių susitikimas Lietuvoje

Kėdainių šviesioji gimnazija, kaip mokykla partnerė, dalyvauja viename iš Erasmus+ finansuojamų projektų – „Be different – now, then and in the future“.
Projekto tikslas – sukurti filmą ,atskleidžiantį mažumų diskriminaciją praeityje ir dabar bei keliantį idėjas, kaip išvengti jos apraiškų ateityje.
Lietuvoje vykusiame šalių partnerių susitikime 2019 m. rugsėjo 30–spalio 5 d. gimnazijoje lankėsi projektą koordinuojančios Erich Kastner mokyklos (Hamburgas, Vokietija) atstovai – mokytojos Ruth Paul, Rebecca Lembcke ir Sylvia Deron ir 16 mokinių. Svečiai iš Vokietijos domėjosi Lietuvos praeitimi, lankėsi Kauno IX forte, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje bei Gaono žydų muziejuje Vilniuje. Abiejų šalių projekto dalyviai rinko medžiagą ir atliko kūrybines užduotis. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje apžvelgta surinkta medžiaga ir aptarti filmo kūrimo eigos etapai.

Projekto dalyviai ne tik intensyviai dirbo, bet ir pramogavo, neformalioje aplinkoje bendravo su Šviesiosios gimnazijos moksleiviais.
Abiejų šalių mokinių kuriamas filmas bus projekto galutinis produktas.

Erasmus+ (KA201) tarptautinio projekto

„Capitalising on Local Intangible Cultural Heritage around Europe (CLICHÉ)“ šalių partnerių susitikimas Slovėnijoje

Kėdainių šviesioji gimnazija, kaip mokykla partnerė, dalyvauja viename iš Erasmus+ finansuojamų projektų – „Capitalising on Local Intangible Cultural Heritage around Europe (CLICHÉ)“. Projekto tikslas – susipažinti su nematerialiuoju šalies ar miesto paveldu bei idėjomis, kaip jį išsaugoti. Projekto šalys partnerės – Graikija, Bulgarija, Lietuva, Slovėnija, Estija ir Kipras.

Slovėnijoje vykusiame šalių partnerių susitikime 2019 m. Kėdainių šviesiajai gimnazijai atstovavo IT mokytoja Rasa Jėckienė, anglų k. mokytoja Daiva Petkevičiūtė bei 2a kl. gimnazistai Paulius Gečas ir Kasparas Pečeliūnas. Mokytojos seminare pristatė iš anksto parengtą videomedžiagą apie nematerialųjį paveldą bei galimus jo išsaugojimo būdus, pristatė išsamius kelių pamokų planus, susijusius su šių idėjų integravimu į ugdomąjį procesą. Mokiniai turėjo galimybę kartu su savo kolegomis iš šalių partnerių apsilankyti Slovėnijos Črnomelj miesto verslo plėtros centre ir gauti profesionalią konsultaciją, kaip kurti verslo planus, susijusius su nematerialiojo paveldo išsaugojimu. Tokių planų modelius mokiniai pristatė konferencijoje.

Visiems buvo įdomu susipažinti su Slovėnijos miesteliu Metlika, Črnomelj miestelio mokykla, apsilankyti Liublianos bitininkystės muziejuje bei kelias valandas pasidairyti po lietingą Slovėnijos sostinę. Svarbiausias šio projekto privalumas – galimybė jo dalyviams įgyti įvairios sociokultūrinės patirties. Juk ne veltui yra sakoma, kad vertingiausias bet kurios kelionės bagažas yra bendravimas ir bendradarbiavimas su įvairiais žmonėmis.

"Let s share our culture, our heritage, our future!"

Šviesiojoje gimnazijoje rugsėjo 23-27 dienomis Vokietijos, Portugalijos ir Italijos pedagogai. Drauge su mūsų gimnazijos kolegomis L. Janoniene, G. Kaupiene T. Samaliumi, vykdė tarptautinį projektą Erasmus + “Let s share our culture, our heritage, our future!“ Mokytojai ne tik dalijosi gerąja patirtimi, bet ir gilino IKT žinias, domėjosi virtualių mokymosi aplinkų naudojimo galimybėmis gimnazijoje ir Lietuvos mokyklose. Be to, projekto dalyviai lankėsi gražiame Kėdainių senamiestyje, Kaune ir Vilniuje, domėjosi istorine mūsų šalies praeitimi ir tautos kultūros paveldu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.