Projektai

Erasmus+ (KA201) tarptautinio projekto „Capitalising on Local Intangible Cultural Heritage around Europe (CLICHÉ)“ šalių-partnerių susitikimas Slovėnijoje

Kėdainių šviesioji gimnazija, kaip mokykla-partnerė, dalyvauja viename iš Erasmus+ finansuojamų projektų, skirtų susipažinimui su nematerialiuoju šalies/miesto paveldu bei idėjomis jį išsaugoti. Projekto pavadinimas – „Capitalising on Local Intangible Cultural Heritage around Europe (CLICHÉ)“. Projekto šalys-partnerės – Graikija, Bulgarija, Lietuva, Slovėnija, Estija ir Kipras. Slovėnijoje vykusiame šalių-partnerių susitikime (2019 m. lapkričio 4-8 dienomis) LR Kėdainių šviesiajai gimnazijai atstovavo IT mokytoja Rasa Jėckienė, anglų klb. mokytoja Daiva Petkevičiūtė bei 2a kl. gimnazistai Paulius Gečas ir Kasparas Pečeliūnas. Mokytojai dalyvavo seminare: pristatė iš anksto parengtą video medžiagą apie išklausytas paskaitas, susijusias su šalies/miesto nematerialiuoju paveldu bei idėjomis jį išsaugoti; pristatė išsamius kelių pamokų planus, taip pat susijusius su šalies/miesto nematerialiojo paveldo ir jo išsaugojimo idėjų integravimu į ugdomąjį procesą. Mokiniai turėjo unikalią galimybę kartu su savo kolegomis iš šalių-partnerių apsilankyti Slovėnijos Črnomelj miesto verslo plėtros centre ir gauti profesionalią konsultaciją, kaip pradėti kurti verslo planą nematerialiojo paveldo išsaugojimui. Sukurtus mini-verslo planus mokiniai pristatė konferencijoje. Visiems buvo įdomu susipažinti su Slovėnijos miesteliu Metlika, Črnomelj miesteliu bei mokykla, apsilankyti Liublianos bitininkystės muziejuje bei kelias valandas pasidairyti po lietingąją Slovėnijos sostinę. Šiame, kaip ir daugelyje kitų panašių projektų, svarbiausia buvo pasidalinta ir įgyta įvairi socio-kultūrinė patirtis. Juk ne veltui yra sakoma, kad vertingiausias bet kurios kelionės bagažas yra bendravimas ir bendradarbiavimas su įvairiais žmonėmis.

"Let s share our culture, our heritage, our future!"

Šviesiojoje gimnazijoje rugsėjo 23-27 dienomis Vokietijos, Portugalijos ir Italijos pedagogai. Drauge su mūsų gimnazijos kolegomis L. Janoniene, G. Kaupiene T. Samaliumi, vykdė tarptautinį projektą Erasmus + “Let s share our culture, our heritage, our future!“ Mokytojai ne tik dalijosi gerąja patirtimi, bet ir gilino IKT žinias, domėjosi virtualių mokymosi aplinkų naudojimo galimybėmis gimnazijoje ir Lietuvos mokyklose. Be to, projekto dalyviai lankėsi gražiame Kėdainių senamiestyje, Kaune ir Vilniuje, domėjosi istorine mūsų šalies praeitimi ir tautos kultūros paveldu.