Prieš pat Naujuosius biblioteka praturtėjo 87 naujomis knygomis. Skaitytojai ras pačios įvairiausios tematikos leidinių: naujausios lietuvių poezijos, verstinių romanų, mokslo populiarinimo leidinių, istorinių apybraižų. Skelbiame gautų knygų sąrašą ir anonsuojame tris įdomius leidinius.
Mielas Liūdesy: jaunimo rašytojai ir paaugliai apie tamsiąją meilės pusę – Vilnius, 2020. – 207, [1] p. – (Paribio istorijos).
Tai jaunimui skirta knyga, kurioje laiškų forma aptariami jaunam žmogui aktualūs dalykai: vienatvė, atstūmimo baimė, išdavystė, pasitikėjimas ir pirmoji meilė. Į jaunulių pateiktus klausimus atsakinėja keli autoriai – šiandieniniai jaunimo rašytojai.
„Akys yra svarbiausios, siekiant nuversti sienas aplink širdis. Reikia dviejų komplektų: vieno – matyti, kito – kad tave matytų.“
Gėlės Aldžernonui / Daniel Keyes. – Kaunas, [2009]. – 357 p.
Romanas „Gėlės Aldžernonui“– labiausiai išpopuliarėjęs JAV rašytojo ir psichologo Daniel Keyes kūrinys. Jame pasakojama apie jaunuolį, gimusį su neįprastai žemu intelekto koeficientu. Jis dalyvauja medicininiuose bandymuose, po kurių jo protiniai gebėjimai pranoksta net su juo eksperimentavusių gydytojų intelektą. Atrodo, mokslininkai padarė milžiniškos svarbos atradimą. Bet kas laukia Čarlio toliau? Knygoje keliamas klausimas, už ką žmogus vertinamas visuomenėje ir kas jam suteikia tikrą laimę.
„Aš bijau. Ne gyvenimo, mirties ar nebūties, bet kad viskas nueis perniek, lyg manęs niekada nebūtų buvę.“
Kaip mąsto pasaulis / Julian Baggini. – Vilnius, 2021. – 358, [2] p.
Britų filosofo Julian Baggini knyga „Kaip mąsto pasaulis“ dažnai gretinama su Y. Harario „Sapiens“. Autorius siekė pateikti skaitytojui visa apimantį žmonijos filosofinės minties žemėlapį. Čia sužinosite ne tik apie didžiuosius Europos mąstytojus, bet ir apie Azijos, senųjų Afrikos ir Australijos gyventojų pasaulėvaizdį.
„Daugiau žinodami, kaip mąsto kiti žmonės, galbūt šiek tiek mažiau pasikliausime žiniomis, kurias manome turį, o tai visuomet yra pirmasis žingsnis geresnio supratimo link.“