Integruota lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Gyvavaizdžiai S. Gedos poezijoje“

2023-ieji metai poetui Sigitui Gedai būtų buvę jubiliejiniai, jis švęstų aštuoniasdešimtąjį gimtadienį. Gegužės 25 d. 4 d ir 4e klasių abiturientai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje „Gyvavaizdžiai S. Gedos poezijoje“, kurią vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Dalia Pabarčienė, Aldona Šliažaitė, bibliotekininkės Rima Burbaitė-Virkutė, Judita Kišonaitė.

Pamokos pradžioje taikant „apverstos klasės“ metodą gimnazistų buvo prašoma prisiminti, ką žino apie poetą S. Gedą. Žiūrėdami laidos „Legendos“ ištrauką išskyrė svarbiausius poeto asmenybės ir kūrybos bruožus. Susipažino su naujausia R. Kmitos knyga apie S. Gedą „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“. Atlikdami praktines užduotis porose nagrinėjo keturis poeto eilėraščius, kuriuose ieškojo realaus ir mitinio pasaulio sąsajų, netradiciškai perteikto tėvynės ir tėviškės vaizdinio, aiškinosi, kaip kalba veikia savo tiesioginėmis ir perkeltinėmis reikšmėmis, išrinko gyvavaizdžius. S. Geda yra pasakęs, kad „gražu, kas gyva“, todėl gimnazistai susibūrę į grupes spalvomis perteikė eilėraščiuose gyvybės apraiškas, poetinio pasaulio vitališkumą.

Pamokos pabaigoje gimnazistai akcentavo, kad jiems patiko poeto gaivališka prigimtis, maištinga siela, stereotipų laužymas, netradicinis kūrėjo požiūris į pasaulį.

Nuotr. mokyt. A. Šliažaitės

Skip to content