Knygos diena Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje

2022-04-12 Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vyko netradicinė ugdymo(si) diena, skirta knygai, skaitymui, vertimui, kalboms. Į kasmetine tampančią kūrybinių veiklų popietę „Lego, cogito, sum“ (liet. „Skaitau, galvoju, esu“) 1-ųjų, 2-ųjų, 3-ųjų klasių mokinius pakvietė lietuvių kalbos bei užsienio kalbų (anglų, vokiečių, rusų) mokytojų grupė.

Kiekvienai klasių grupei buvo siūlomos iš anksto parengtos užduotys. 1-ųjų klasių mokiniams buvo siūloma parašyti odes mylimiausiems knygų veikėjams bei sukurti poetinį turinį iliustruojančius vaizdinius motyvus. 2-ųjų klasių mokiniai buvo pakviesti sukurti po du eilėraščius (vieną lietuvių kalba, antrą – bet kuria užsienio kalba, dėstoma gimnazijoje) ir iliustruoti savo poetinius ieškojimus sukomponuotų nuotraukų ar piešinių koliažais. 3-ųjų klasių mokiniai turėjo sukurti penkiaeilius eilėraščius, išversti juos į vieną pasirinktą užsienio kalbą, kuri yra dėstoma gimnazijoje; bei vizualizuoti savo poetinius kūrinėlius.

Šių metų įvairiomis prasmėmis kontrastingas pavasaris, jo nuotaikos, persipynusios su poetiniais ieškojimais, atsispindėjo mokinių darbuose. Mokytojai mielai bendradarbiavo su visais 1-3-ųjų klasių mokiniais, kurie stengėsi įsitraukti į netradicinio ugdymo(si) dienos literatūrines veiklas. Kūrybiniai darbai buvo pristatyti klasėse ir paskelbti socialinio tinklalapio „Facebook“ gimnazijos bendruomenės grupėje.

Tikriausiai nėra labai svarbu, kokiais keliais einame į knygą ir kaip atrandame literatūros bei poetinio žodžio prasmę ir vertę. Svarbu tai, kad tuo metu, kai informacinės technologijos užima daug mūsų gyvenimo erdvės, vis dar skaitome knygas ir dalinamės literatūrine patirtimi bei išgyvenimais. Labai norime tikėti, kad „Knygos diena“ nepasiklys įvairiose laboratorijose ar inžineriniuose labirintuose. Juk skaitantis žmogus – ne tik mąstantis žmogus. Skaitantis žmogus visada priima pasaulį subtiliau ir atsakingiau. Skaitantis žmogus – ne tik pasyvus stebėtojas, bet ir kūrėjas. Anot rašytojo Samuel Johson, „Rašytojas tik pradeda kurti knygą. Kiekvienas skaitytojas baigia ją savaip“.

(Aprašymą parengė anglų klb. mokytoja Daiva Petkevičiūtė)

Skip to content