Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas 9 klasių moksleiviams yra bendras Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projektas. Vasario 12–14 dienomis Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vyko pilietiškumo ir gynybos įgūdžių formavimo užsiėmimai pirmų kasių gimnazistams. Juos organizavo Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo Kauno kuopos savanoriai.


1-oji veiklų diena prasidėjo paskaita apie pilietiškumą: mokiniams buvo pasakojama apie piliečių vaidmenį valstybės gynyboje ir pateikta informacija apie bendrąją saugą ekstremalių situacijų metu. Gimnazistai sužinojo apie išgyvenimo pagrindus: higieną, maitinimą, pasiruošimą žygiui. Sudomino paskaita apie orientavimąsi vietovėje.

2-ą dieną vyko praktiniai užsiėmimai. Gimnazistai  turėjo galimybę šaudyti pneumatiniais ginklais, mokėsi rišti mazgus, susipažino su kario sauso davinio sudėtimi, mokėsi, kaip reikia suteikti pirmąją medicinos pagalbą bei įvertinti esamą situaciją.

3-ioji diena buvo pati įdomiausia, nes įgytos žinios pritaikytos praktiškai – gimnazistai leidosi į penkių valandų žygį. Dalyviai turėjo įveikti 7 km pėsčiomis, stotelėse atlikti įvairias užduotis. Žygyje mokinius lydėjo Šaulių sąjungos jaunieji šauliai ir gimnazijos mokytojai. Visos trys dienos prabėgo labai greitai. Pirmokai dar ilgai prisimins Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių dienų akimirkas, o apie dalyvavimą jose primins gimnazistams įteikti Šaulių sąjungos pažymėjimai.


Esame dėkingi Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo Kauno kuopos nariams ir savanoriams šauliams: buvusiam gimnazistui Dmitrijui Tekunovui, esamiems gimnazistams Mikui Šeliakui ir Mingailei Januškonytei ir visiems, kurie prisidėjo prie šių veiklų organizavimo.

Skip to content