Projekto „Aš galiu“ finalinis etapas Vilniuje

9 metus gyvuojanti „Sėkmės ir lyderystės mokykla“ ne tik padeda lavinti jaunųjų lyderių emocinį intelektą, bet ir prisideda prie pokyčių bei savanorystės skatinimo įgyvendinant įvairius socialinius projektus. Šiais mokslo metais į ugdymo programą buvo įtraukta  praktinės lyderystės ugdymo programa „Aš galiu“. Lyderystė čia neatsiejama nuo atkaklumo ir atsakomybės, todėl svarbu, kad jaunuoliai anksti išmoktų išsikelti tikslus ir nuosekliai jų siektų. Siekiant padėti „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ moksleiviams tinkamai užsibrėžti tikslus ir sėkmingai jų siekti buvo pasirinkta 3 etapų praktinė edukacinė tikslų siekimo programa „AŠ GALIU“.

Šio projekto metu moksleivių grupės turėjo išsirinkti vieną socialinę problemą, su kuria susiduria Kėdainių miesto gyventojai. Komandos įgyvendino pasirinktą socialinę akciją ir ją pristatė projekto „Aš galiu“ paskutinio etapo metu. Projektus įgyvendinę moksleiviai vyko į išvyką, kur turėjo išskirtinę progą sužinoti, kokios socialinės problemos vyrauja ir kaip jas organizacijos bei jų savanoriai sprendžia.

Balandžio 13–14 dienomis ,,Sėkmės ir lyderystės mokyklos” auklėtiniai dalyvavo praktinės lyderystės ugdymo programos stovykloje ,,Aš galiu”. Šios stovyklos koncepcija – daryti pokyčius! Pirmąją stovyklos dieną aplankėme įvairias socialines organizacijas: ,,Maisto banką”, Raudonąjį kryžių”, ,,Lietuvos Caritas”, „Maltiečius”. Grupės ne tik išklausė apie šių organizacijų savanorystės principus, bet ir prisilietė prie jų socialinių darbų. Mokiniai negailėjo savo jėgų ir stengėsi kuo daugiau padirbėti, prisidėti prie gerų darbų. 

Kitas objektas, kuriame lankėsi mokiniai, tai sovietinis bunkeris. Čia mokiniai buvo priversti išeiti iš savo komforto zonų.

Antroji stovyklos diena prasidėjo nuo apsilankymo ISM universitete. Jaunieji lyderiai klausėsi ISM rektoriaus Daliaus Misiūno paskaitos apie svajones bei jų įgyvendinimą. Vėliau toje pačioje universiteto auditorijoje mokinių komandos pristatė du mėnesius savo kurtus socialinius projektus. Rezultatas buvo puikus. Buvo smagu matyti asmeninę pažangą ir ūgtį. Geriausia komanda ir geriausias socialinis projektas buvo apdovanoti. Dalinamės mokinių atsiliepimais apie šį projektą ir finalinio etapo dviejų dienų stovyklą Vilniuje.

7 klasės SLM ugdytinė Svajūnė M. džiaugiasi dalyvavusi projekte, kurio metu turėjo galimybę iš arti pamatyti sudėtingą savanorių darbą, maža dalimi prie jo prisidėti: „Buvo naudinga apsilankyti socialinėje organizacijoje „Maltiečiai“ ir ,,Maisto banke“. Sužinojau, kaip kalbėti viešai, kaip atsipalaiduoti, įsitikinau, kad improvizacija yra linksma, išmokau kontroliuoti savo jausmus.“

„Viso projekto metu mokiausi bendradarbiauti komandoje, įgavau renginių organizavimo patirties, ruošdamasis socialinės akcijos pristatymui, ugdžiausi savo skaitmenines kompetencijas, patyriau daug nuotykių išvykoje į Vilnių, susiradau daugiau draugų, džiaugiausi turėdamas galimybę savanoriauti Lietuvos Carite“, – dalinosi įspūdžiais Deimantas Ū.

„Dalyvaudama projekte supratau, kad ir maža žmonių grupelė gali padaryti didelį pokytį pasauliui ir jo žmonėms. Projekto metu išmokome komandinio darbo subtilybių, kaip siekti savo svajonių. Stovykloje linksmai praleidau laiką su mentoriais ir draugais“, – sakė Rusnė V. (8 klasė).

Klijanas Ū. antrina bendraminčiams: „Supratau, kad visiems Lietuvos žmonėms reikia bent nedidele dalimi prisidėti teikiant pagalbą gyvūnams ir žmonėms, kuriems tikrai jos labai reikia. Mane sužavėjo savanorių gerumas, gebėjimas padėti kitam ir empatija.“

Vertingiausias projekto indėlis į jaunimo lavinimą – tai padidėjęs pasitikėjimas savimi, motyvacija ir tikslingumas, lyderyste pagrįstų gebėjimų lavinimas, pažintis su sėkmingomis lyderystės patirtimis verslo ir nevyriausybinėse organizacijose.

Visos „Sėkmės ir lyderystės mokyklos” bendruomenės vardu dėkojame mecenatei Jolantai Blažytei ir Kėdainių miesto savivaldybei už suteiktą galimybę mūsų miesto vaikams dalyvauti tokio pobūdžio stovyklose ir visapusiškai augti.

Skip to content