Tyrėjų naktis

Rugsėjo 29 d. gimnazijoje vyko integruotų veiklų renginys „Tyrėjų naktis“. Mokyklos direktorė V. Liutkienė pasveikino mokinius jau aštuntąjį kartą susirinkus  į „Tyrėjų nakties“ veiklas. Pavaduotoja ugdymui A. Krasauskienė pristatė patyriminį ugdymą STEAM ir projektą „Ateities inžinerija“. Tai veiklos, skirtos tiems, kuriuos domina šiuolaikinė techninė kūryba, kurie patys nori išmokti efektyvių šiuolaikinių technologijų pagalba sukurti išmanų įtaisą, detalę ar programėlę, parengti verslo planą, ištirti savo gyvenamąją aplinką ir ją pagerinti. Mokiniai gimnazijos kiemelyje pristatė savo vykdytus projektus, papasakojo apie sėkmes ir patirtus iššūkius. Po to mokiniai išvyko už gimnazijos ribų dalyvauti įvairiose patyriminėse veiklose.

2b, 2c, 2d ir 3e klasės dalyvavo „Kūrybinio mąstymo penkiakovėje”. Tai interaktyvi veikla, reikalaujanti asmeninio bei komandinio kūrybinio, loginio mąstymo, kantrybės, kūrybiškumo bei stiprinanti tarpusavio ryšius.

1c ir 1d klasės aplankė Sirutiškyje esantį G. Sulimienės ūkį, kur domėjosi alpakomis, stručiais ir ožkomis, sūrių gamyba ir šilauogių auginimo specifika.

2e, 3a, 3d klasių mokiniai lankėsi Kėdainių PRC. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Jie mokėsi logistikos (krovinių vežimo maršruto sudarymo) pagrindų, aiškinosi, kaip patikrinti automobilio važiuoklę, gilinosi į veido ir kaklo odos priežiūros ir plaukų garbanojimo, kokteilių gaminimo subtilybes, kepė picas. Mokymasis vyko ne tik klausantis, stebint, bet ir patiems bandant praktiškai bei ragaujant.

2a klasė lankėsi Kėdainių daugiakultūriame centre. Ekskursijos metu buvo pristatytos Kėdainių sinagogos, o pačiame centre vyko edukacinė veikla apie žydų tradicijas ir papročius.

3b klasės mokiniai keliavo po Kėdainių senamiestį, aplankė evangelikų reformatų bažnyčią bei jos muziejų. Kėdainių krašto muziejuje gimnazistai skaitė Renesanso laikų rašytinius tekstus, susipažino su to meto apranga.

Skip to content