2e klasės gimnazistai „Šok į tėvų klumpes“ dieną lankėsi Atėnės ir Tijos mamyčių darbovietėse. Pirmiausia vykome į UAB „Agrošiltnamiai“. Įmonės direktorius P. Andriejavas, buvęs Šviesiosios gimnazistas, įdomiai papasakojo apie įmonės veiklą: šiltnamių ypatybes, agurkų auginimo procesą, produkcijos realizavimą, rinkos tendencijas, darbo sąlygas. Mokiniai sužinojo, kad svarbiausias žmogus įmonėje yra ne direktorius, o agronomas, kad agurkai išauga iki 16-18 metrų ir kad jais rūpintis reikia taip pat kruopščiai ir atsakingai kaip ir žmonėmis, o įmonė per sezoną parduoda iki 3 tūkst. tonų agurkų. Apie kitą įmonės veiklos kryptį – didmeninę firmos „Syngenta“ sėklų prekybą – papasakojo Atėnės mama. Sužinojome, kokia yra pardavimų vadybininko darbo specifika, kokių būdo savybių reikia bendraujant su klientais, kokių daržovių sėklos yra brangiausios. Spėliojome, kokių daržovių sėklos buvo demonstruojamos, skanavome šviežių agurkų su medumi, o į namus buvome išlydėti su lauktuvėmis. Po to važiavome į Tijos mamos darbovietę – Josvainių socialinį ir ugdymo centrą. Buvome labai šiltai priimti šaunaus kolektyvo. Sužinojome, kad šis centras – vienintelis toks Lietuvoje, nes jungia tris įstaigas: senelių namus, vaikų darželį ir savarankiško gyvenimo namus. Darbuotojos papasakojo apie centro veiklą, darbo specifiką. O gimnazistai dalyvavo įvairiose centro veiklose: žaidė su darželio vaikais lauke, su seneliais – šaškėmis, kartu su seneliais dalyvavo viktorinoje. Už turiningą dieną dėkojame iniciatyvioms mamytėms Giedrei Sinickienei ir Justinai Gutauskaitei – Usonienei bei mus lydėjusiai mokytojai Zitai Rosteikienei.

Integruotų veiklų ugdymo dienoje „Šok į tėvų klumpes” 3d klasės merginos „matavosi” manikiūro meistrės profesiją. Mokinėms grožio specialistė papasakojo apie savo profesinį kelią ir supažindino su darbo pobūdžiu. Dėkojame Jorio mamai Neringai už savo profesijos pristatymą ir lydėjusiai bibliotekininkei Rimai Burbaitei-Virkutei.
O vaikinai, kartu su 3e klasės mokiniais, lankėsi Kėdainių Priešgaisrinės pagalbos tarnyboje ir susipažino su gaisrininkų darbo ypatumais.
Netradicinio ugdymo dieną ,,Šok į tėvų klumpes” 1 b klasė bandė dailininko-grafiko profesijos subtilybių.
Monkutės Marks galerija atvėrė duris vaikų fantazijai lietis laisvai į grafikos darbelius.
Ši edukacija padėjo mokiniams suvokti svarbų kūrybingumo vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje ir patirti atradimo džiaugsmą.
2 c klasė lankėsi Aukštuosiuose Kapliuose pas Milvitos senelį bitininką Rimtautą.
Bitininkas labai įdomiai pasakojo apie bites, medų, pikį, bičių pienelį ir pamokė kaip klausantis bičių dūzgimo atsigauti nuo visų rūpesčių.
Štai keletas įdomių faktų kuriais mus itin žavi šios darbštuolės bitelės – bičių motinėlė gyvena net 4-5 metus, o bitės darbininkės tik 30-40 dienų. „Stebuklingų galių“ motinėlė gavo dar lervutės stadijoje, kai bitės darbininkės jos lervutę maitino bičių pieneliu gerokai ilgiau, nei kitas lervutes. Taigi, bičių pienelis – tikrai stebuklingas.
O iš nuostabaus grožio sodybos 2 c klasę išlydėjo mielos alpakos.

2020 m. gegužės 8 d.  Kėdainių šviesiosios gimnazijos gimnazistai, lankantys „Sėkmės ir lyderystės mokyklą”, nufilmavo kelių minučių video, kuriame pristatė ir pademonstravo kelias svarbiausias savo vidines vertybes, kurios pravers ateities karjeroje.

 1.Video medžiaga 2. Video medžiaga

2020 m. vasario 7 d. vyko susitikimas su KASTU atstovais. Svečiai pristatė studijų galimybes užsienyje, nemokamą KASTU komandos pagalbą renkantis universitetą, galimybę pamatyti pasirinktą universitetą savo akimis ir atsakė į mokiniams rūpimus klausimus.

2020 m. sausio 23 d. gimnazistai aplankė „Aukštųjų mokyklų mugę“ Kauno Žalgirio arenoje. Renginyje  mokiniai ir mokytojai susipažino su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, pirmosios ir antrosios pakopos studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka, konsultavosi, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint studijuoti, kaip pasirengti studijoms, susipažino su karjeros galimybėmis baigus studijas, bendravo su studentais, aukštųjų mokyklų atstovais.

2018 m. birželio 6 d. vyko  karjeros diena „Šok į tėvų klumpes” 
3c klasės mokiniai aplankė Kėdainių darbo biržą, dalyvavo  paskaitoje „Planuok karjerą atsakingai”. Darbo biržos konsultantė supažindino gimnazistus su profesijos pasirinkimo formule, karjeros planavimo žingsniais, savanoryste. Mokiniai atliko praktines  užduotis: „Ką žinai apie darbo rinką”, atliko testą „Interesų profilis”, išsiaiškino savo  profesinius polinkius.

1a ir 1d klasės mokiniai su auklėtojomis Indre ir Rita apsilankė net trijose tėvelių darbovietėse. Visų pirma mokiniai gilinosi į akcinės bendrovės „Lifosa“ istoriją ir struktūrą, sužinojo daug naudingų faktų apie įmonės gaminamą produkciją, lankėsi žymiuosiuose fosfogipso kalnuose. Vėliau besidomintieji medicina vyko į VšĮ „Kėdainių ligoninė“ ir VšĮ „Kėdainių PSPC“. Svajojantys tapti medikais mokiniai susipažino su įstaigų struktūra, darbo specifika, gydymo sąlygomis, stebėjo kai kurias procedūras.

Skip to content