„Erasmus+“ tarptautinis KA 229-2A3BD8DF projektas

Rugsėjo pabaigoje  Šviesiosios gimnazijos mokytojai Laima Janonienė, Dalia Pabarčienė ir Dainius Leikauskas dalyvavo tęstinio „Erasmus+“ tarptautinio KA 229-2A3BD8DF projekto„Let‘s share our heritage, our culture, our future“projekto mainų programoje. Projekto komanda dirbo nedideliame, bet labai gražiame  Portugalijos Bragancos miestelyje. Projekto susitikimo tema – Europos kultūros paveldo socialinė ir lyginamoji vertė. Susitikimo tikslas – plėsti suvokimą apie Europos paveldo svarbą bei didinti įvairių Europos šalių kultūros paveldo žinomumo mastą.

Su kolegomis iš Portugalijos, Vokietijos ir Italijos buvo aptarti jau nuveikti projekto darbai, pristatyta Portugalijos bei šalių partnerių švietimo sistema, domėtasi Portugalijos liaudies kultūra. Portugalų mokiniai svečiams šoko liaudies šokius, mokė tautinių šokių ir projekto dalyvius.

Be abejo, šiuolaikinė visuomenė XXI amžiaus mokyklai kelia vis daugiau iššūkių ir reikalauja gilintis ne tik į mokinio bendrųjų gebėjimų ugdymą, bet  atkreipia dėmesį ir  į multikultūrinės kompetencijos svarbą. Mokytojai, jausdami visuomenės poreikį, orientuojasi į ugdymą tų mokinio kompetencijų, kurių jam reikės gyvenime. Džiugu, kad projekto šalių partnerių sukaupta patirtis, taikomi ugdymo metodai leidžia semtis gerosios patirties ir ją taikyti pamokose.

Skip to content