Vincas Mykolaitis-Putinas gimnazijos bibliotekoje

Trijų Karalių dieną gimė lietuvių literatūros klasikas Vincas Mykolaitis-Putinas. Šįmet minime 130-ąsias prozininko, poeto, dramaturgo, vertėjo, literatūros dėstytojo gimimo metines. Jaunajai kartai rašytojas visų pirma pažįstamas kaip pirmojo psichologinio lietuviško romano „Altorių šešėly” autorius. Tačiau biblioteka kviečia pavartyti ir kitus vertingus leidinius, atrasti ar giliau pažinti ir kūrybą, ir pačią kūrėjo asmenybę.

Dėmesio verta vėlyvosios Putino poezijos rinktinė „Vakarėj žaroj. Būties valanda. Langas” (2004). V. Sventickas. pristatydamas knygą, pažymi, kad poeto „vėlyvas kūrybos proveržis buvo dosnus – lietuvių poezija gavo unikalų būties pilnatvės meninį vaizdą”.

Vakarėj žaroj man pasaulis didingai gražus.

Jo vaidas man niekad išalkusioj sieloj nežus.

Į gęstančią saulę pakėliau rankas ir akis –

Ir mano krūtinėj gal blėstančios ugnys atgis.

Gimnazistams, besigilinantiems į rašytojo kūrybą, rekomenduojame puikią literatūrologės V. Daujotytės studiją „Putinas: pasaulėvaizdžio kontūrai” (2003). Autorė teigia, kad V. Mykolaitis-Putinas – vienas iš pamatinių lietuvių literatūros vardų. Knygoje gilinamasi į rašytojo pasaulėžiūrą ir pasaulėvaizdį.

Naujausia, plačiam skaitytojų sluoksniui skirta knyga apie V. Mykolaitį-Putiną, biblioteką pasiekė visai neseniai. Jos autorė – ne vieną integruotą literatūros pamoką gimnazijoje vedusi rašytoja ir muziejininkė Aldona Ruseckaitė. Ji yra išleidusi jau ne vieną knygą apie mūsų literatūros klasikus – Žemaitę, Maironį, V. Mačernį, S. Nėrį. Naujausios knygos apie Putiną pavadinimas „EMMI” tebūnie jums intriga, kurią ir kviečiame iššifruoti.

Skip to content